Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben

Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert

Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története

Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)

Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről

Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról

Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához

2007. 04. 10.

« 2007. 04. 09. 2007. 04. 10. »

Egy kérés

Az áldást sodika küldte 2007. április 10., kedd - 21:58-kor
Címkék: egeszsegugy
11 komment

Lenne egy nagy kérésem mindenkihez.

Azt szeretném, hogy senki ne hagyja magát megtéveszteni az aljas balliberális fröcsögőktől, akik azon rágódnak, hogy a Hódmezővásárhelyen az elmaradt ellátás okán meggyilkolt áldozat, Hajdú Imre milyen márkájú sampont használt, hány szalonnát evett reggel, hogyan fésülte a haját, hány pálinkát ivott a kocsmában, milyen színű cipőt hordott, miket írt alá, milyen magas, és merre sétált aznap.

Ez ugyanis az ügy, a gyilkos rendszer szempontjából mind-mind tökéletesen jelentéktelen részletkérdés!

Csak egyvalami számít!

Ha a hódmezővásárhelyi kórházban maradt volna, amikor a végzetes szívmegállás rátört, és nem az országúton zötykölődik, akkor jó eséllyel máig élne! Ezt minden eddigi szakvélemény megerősíti!

Ez tény, és SEMMI más nem számít!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Doktor Blogger

Az áldást sodika küldte 2007. április 10., kedd - 21:09-kor
Címkék: blog egeszsegugy
még nincs komment

Ma egészségügyi napot tartunk.

"Aszonta ma a MEP-es fejtágítón az osztályvezető MEPhölgy, hogy a cukorbetegek vizitdíjával kapcsolatban legyünk "méltányosak"- azaz minden bajukat próbáljuk meg ráfogni a cukorra (érszűkület, aká még hypertonia is), ne fizettessük má' őket nagyon."

Ha a méltányosság mégsem jön be, majd ugyanez az osztályvezető kiszabja a büntetést. Micsoda egy ország ez...

A fenti idézet egy méltatlanul kevésbé ismert blogról való, amit Dr. Keszthelyi Gyula háziorvos vezet. Sorait olvasva remek lehetőségünk nyílik betekinteni abba, hogyan éli meg valaki a liberálisok ámokfutását az ellátórendszer alsó szintjein.

A ma reggeli bejegyzésemben, úgy néz ki, nagyon jól ráéreztem arra, hogy azoknak, akiknek napi kapcsolatuk van a finanszírozás útvesztőivel, tényleg a bonyolult matematikai formulák okozzák az egyik legnagyobb fejfájást.

"Tegnap járt nálam egy középiskolai matektanárnő. Megmutattam a képletet,elképedt. Akkor az orvosnak már matematikusnak is kell lennie? kérdezte. Hiszen,ha utólag történik meg a kiszámitás és az eltérés megállapitása, akkor még védekezni sem lehet. A doktor meg hiába rendelkezne matematikusi képzettséggel is, ha a sajátját még ki tudná is számitani, az országos átlagot csak utólag tudja meg, igy még korrekcios lehetősége sincs, utólag meg értelme nincs. További csapda, hogy a legjobb odafigyelés mellett az országos átlag nyilvánvalóan lefelé mozog majd, így ezt alulmúlni egyre nehezebb, egy határon túl lehetetlen. És akkor mindenki beleesik az "eltérés"-be, így büntit kap."

Ha valakinek sikerült felkeltenem az érdeklődését, a következő címen érheti el a Doktor Úr blogját:

http://giulio.freeblog.hu/

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Gyilkolás programkódból

Az áldást sodika küldte 2007. április 10., kedd - 5:05-kor
Címkék: egeszsegugy hbcs terminator
10 komment

A gépek már ölik az embereket.

A Terminátor éppen eldönti, hogy élhetsz-e még.Ez nem jövőkép, ez már a rideg valóság.

Itt vannak köztünk, és lesben állnak.

Nem az elektromágneses sugárzásukkal veszik el az életedet, nem az egészségtelen életmóddal, hanem közvetlenül. Szándékosan. Tervezetten, precízen és gyorsan.

A SkyNet elkészült. Csak éppen nem Dr. Miles Bennett Dyson, hanem a HBCS Audit csoport tervei alapján, és nem a Cyberdine Systems, hanem az OEP-FIFO szárnyai alatt.

Mint minden valamirevaló gonosz masina, ez is pontos belső programok alapján gyilkol. Számára az emberi élet nem más, mint néhány változó az egyenletben. Paraméterekkel rendelkező objektum, amely ha nem megfelelő, halált érdemel. A megvalósult SkyNet gépkatonái csak rádnéznek, és hamar meghozzák a döntésüket. Élet vagy halál.

A Terminátor vörösen izzó belső képernyőjén átfutnak az adatok, számol, és meghúzza a ravaszt.

A Terminátor gondolkodik.

Ilyen a egy kormányrendeletben a Halál Képlete. Fincsi, mi?

Ha még nem kezdene kirajzolódni, hogy mi köze van mindennek a Te életedhez, akkor megmagyarázom. Élvezni fogod, mert nagyon jó játék.

Van ez az úgynevezett HBCS "súlyszámrendszernek" csúfolt valami. A lényege, hogy minden kórság meg nyavalya mellé, amivel a doktorbácsihoz fordulsz, tartozik egy bizonyos kód. (Ezt az okosok úgy mondják, hogy "Homogén BetegségCSoportokba sorolják be", innen a HBCS rövidítés, de mi nem vagyunk okosak, ezért mi nem mondjuk.)

Ha teszem azt Baldur kapujánál rothasztó átkot bocsát rád egy gonosz ork, az mondjuk a 44G főcsoporton belül a 666A HBCS kódot jelenti.

A kódhoz tartozó szám mondja meg, hogy például a fenti képlet alapján mennyi pontot ér a bajod. Tehát ha el kéne látni téged, akkor a Terminátor kiszámolja, hogy ez hány HBCS pont. (Egy HBCS pont egyébként 136 ezer forintot jelent, de ez most mellékes.)

Szóval ott vagyunk, hogy éppen költségérzékeny szolgáltatásvásárló vagy (ha valaki hiányzott volna Mikola tanár úr pénteki órájáról: ez azt jelenti, hogy beteg), és ezért kapsz egy pontszámot. Ezzel játszol tovább.

Mint egy kalandjátékban.

Csak itt picit nagyobb a tét.

Ha beteg vagy, dobj a dobókockával!Miután megvan, hogy hány HBCS pontot kaptál, dobsz a dobókockával. Innen kezd igazán izgi lenni a dolog! Mondjuk most szar napod van, és egyest dobtál. Ez azt jelenti, hogy a kórház a Te betegséged főcsoportjában már kiosztotta az összes gyógyítási pontját. Betelt a volumenkorlát. Mert mint minden rendes játékban, az életfeltöltő helyek néha itt is kimerülnek. Vagyis a doktorbácsi bepötyögi a gépbe, hogy mit kell tudni rólad, az meg zümmög, majd végül kiírja, hogy szabad-e élned vagy sem. Ilyenkor el lehet menni sétálni a kerekerdőbe mannát gyűjteni, és reménykedni abban, hogy idő közben nem akadsz össze a pontosztó mellett egy másik Terminátorral, aki mondjuk felnégyel, mielőtt regenerálhatnád magad. (Másik életerő-forráshoz viszont nem mehetsz, mert azt tiltja az új játékszabály. Ha egy pályán már elkezdtél kalandozni, akkor csak ott gyógyíthatod magad, ami oda tartozik).

Szerencsére, mint mindig, a hadvezér John Connor most is küldött valakit, hogy vigyázzon rád. Ő keményen megküzd a gépekkel.

Ez a segítség lehet egyrészt maga az életerőforrás.

Ugyanis néha lemehet mínuszba, erején felül is felgyógyíthat, hogy erősebben nézhess szembe a gyilkológépekkel.

A gond csak az, hogy ilyenkor maga a regenerációs hely is károsodik. Ezt nevezik degressziós kárnak.

Degresszió alatt csak a koporsó van!Ez azért hangzik ilyen csúnyán, mert közgazdászul van, azok meg nem szeretnek magyarul beszélni.

Amikor ezek az öltönyös csodabogarak (amilyen a Corvinus alapján én is leszek, de ezt most hagyjuk :-)) okosnak akarnak látszani, és egymást közt ki-"degressziós kár"-ozzák magukat, akkor ugyanarra gondolnak, csak éppen nincs merszük kimondani, hogy ez egy olyan kár, ami akkor éri a gyógyítót, ha annak ellenére NEM hagy megdögleni Téged, hogy a Gépisten azt parancsolta neki.

 

Mennyivel jobban illik a "megdöglik" szó helyett egy szakember szájába az, hogy "degresszió alatti", nem?

Magyarul ilyenkor a HBCS pontod szerint nem szabadna meggyógyulnod, a TB nem fizet, de mégis gyógyulsz, mert a doktor hű az esküjéhez.

Néha van olyan is, hogy a téged halálra ítélő Terminátor ellen egy másik Terminátor száll harcba. Ezek általában sokkal gyengébbek a pusztításra kijelölt társuknál, de még így is eredményesen tudnak működni. Ilyen jó oldalon álló testőr Terminátor Hódmezővásárhelyen a Fideszes Önkormányzat, aki beavatkozik, és bár alig bírja a "degressziós kár" okozta pénzügyi terhet, de mégis megvéd, amíg csak erejéből telik.

A játék sok pályáján viszont nem jut ilyen erős testőr, és ott tényleg meghalsz, ha a gonosz OEP-FIFO Terminátor a HBCS pontod alapján éppen úgy dönt.

Nincs menekvés, a gépek már ölik az embereket.

By SoDI

Ui.: Ha majd egyszer perverz vágyam támad arra, hogy emberek életével játszadozzak, és egy tollvonással a halálba küldjem őket, akkor biza elmegyek TB előadónak.


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!