Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben

Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert

Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története

Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)

Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről

Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról

Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához

2007. 04. 25.

« 2007. 04. 24. 2007. 04. 25. »

Megint írt a BRFK!

Az áldást sodika küldte 2007. április 25., szerda - 22:04-kor
Kategóriák: Pereim
Címkék: brfk kordonper kossuth rendorallam rendorseg
még nincs komment

Ismét írt nekem a rendőrség kordonügyben.

 

Röviden az előzményekről: A Fidesz kordonbontása után tüntetést jelentettem be az akkor még elzárt Kossuth-szoborhoz. Ezt elutasították, amit én nyomban megfellebbeztem. Ezzel egyidőben megállapodtam dr. Bánk Attilával, az FKGP utolsó parlamenti frakcióvezetőjével, hogy támogat az ügyben. Mivel a fellebbezésemben új időpontot jelöltem meg, ez új bejelentésnek számít, amit megint csak elutasítottak. Én ezt a második elutasítást is megfellebbeztem. Idő közben az első fellebbezésemet jogerősen is elbírálták, amire fizetnem kellett 7200 forint illetéket.


Mint talán emlékeztek, a második fellebbezésemben azt kértem Gergényi bácsitól, hogy ugyanazon tények alapján bírálja el, mint az elsőt. Úgy néz ki, a BRFK jogászai vigyorogva széttárták a kezüket, és azzal a felkiáltással, hogy "legyen, ahogy kívánni tetszik", most egy kísértetiesen hasonló másodfokú határozatot küldtek nekem, mint a legutóbb.

Kattints a megfelelő képre a nagyításhoz:
Második jogerős BRFK végzés - Első oldal - Kattints a nagyításhoz!Második jogerős BRFK végzés - Második oldal - Kattints a nagyításhoz!Második jogerős BRFK végzés - Harmadik oldal - Kattints a nagyításhoz!

Második jogerős BRFK végzés - Negyedik oldal - Kattints a nagyításhoz!Második jogerős BRFK végzés - Boríték - Kattints a nagyításhoz!

Miután időközben elbontották a kordont, ezért érdektelennek tartottam a tervezett pert, így az első végzést hagytam jogerőre emelkedni. Sőt, a másodikat is. Lerágott csont ugyanis.

Ezzel már nem baszogatom a rendőrséget. Keresek inkább helyette egy mókásabb bulit.

Majd meglátjátok! ;)

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Polgártárs

Az áldást sodika küldte 2007. április 25., szerda - 18:49-kor
Kategóriák: Ironikus bejegyzések
Címkék: cigany zsido
3 komment

Zsidó szörnyetegMa elégedetten konstatáltam, hogy roma polgártársaink között több tisztességes hazafi akad, mintsem gondolnánk. Igazából, ha értelmesen el lehetne magyarázni nekik, hogy a magyarság helyett az ő bajaikért is a cionisták okolhatóak, akkor talán még hosszútávú szövetségeseket is találhatnánk bennük. Ha a frusztráltságukat eme fényesen csillogó példa nyomán a jövőben máshova koncentrálnák, az mindenkinek tiszta haszon lenne. Már a cionistákat leszámítva persze.

Miután én a faji alapú kirekesztést mindig is elítéltem, nem tartom rossz ötletnek egy ilyen szövetség gondolatát. ;)

A másik dolog, amin meglepődtem, hogy a mellékelt ábrán ez az öregnek tűnő kopasz képződmény állítólag velem egyidős. Úgy néz ki, szerencsés géneket örököltem, mert ugyanúgy jól fogom tartani magam, mint az 56 évesen is egész jól kinéző édesapám, aki nemrég azt mesélte a BME-s egyetemi évfolyamtalálkozójáról visszatérve, hogy tök furcsán érezte magát ennyi kövér, kopasz, ősz ember között, de legfőképpen szépnek:D

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Hunnia a megoldás!

Az áldást sodika küldte 2007. április 25., szerda - 13:38-kor
Kategóriák: Hunnia
Címkék: hunnia toroczkai
12 komment

Nem veszíthetünk!El vagyok keseredve, mert úgy tűnik, nagyon kevesen lelkesednek annyira Hunnia ötletéért, mint jómagam. Láthatóan valamiért még a kuruc.info szerkesztői is komolytalannak érzik a koncepciót, hiszen még náluk sincs kirakva olyan felhívás, ami a csatlakozásra bíztatná az embereket.

Számomra az a legmegdöbbentőbb, hogy még a Hősök terén is találkoztam olyan, egyébként az árpádsávos zászlóikat lelkesen lengető magyarokkal, akikből sugárzott a kishitűség.

Éppen ezért szeretném összefoglalni az eddig hallott ellenvéleményeket, és leírni, hogy miért vannak tévúton azok, akik így gondolkodnak.

 

Ellenérv: Mi ez a baromság megint, hogy összegyűlünk "egy szeren"? Ősszel is hetente volt alkotmányozó nemzetgyűlés, és a fél világ rajtunk röhögött. Meg különben is, nincs ebben semmi új, a Jobbik is ezzel a hülyeséggel jött legutóbb.

A valóság: Ősszel a Kossuth tériek csak játszadoztak, rossz időzítéssel, rossz kivitelezéssel. Több súlyos hibát is vétettek. Egyrészt azokkal szavaztattak meg "döntéseket" úgymond a "nép" nevében, akik éppen jelen voltak. Ez ugye mondanom se kell, mekkora őrültség. Az Alkotmányozó Nemzetgyűlést nem úgy kell összehívni, hogy "gyertek szombaton 6-ra a Mátyás templomhoz", mert ezt így sok mindennek lehet mondani, de legitim népakaratnak biztos hogy nem. Ezzel szemben Hunnia koncepciójából hiányzik az ilyen alap nélküli ötletszerű spontanelitás, a Nemzetgyűlés összehívását csak akkor tervezik, amikor a szakértők tényszerűen kidolgozták a változtatás menetét, hogy ezzel azokat is meggyőzzük, akik a hangzatos szlogeneknek nem, csak a számoknak hisznek.

 

Ellenérv: Nevetségessé tetted magad, amikor Rákosi gazdasági programjával példálóztál. Neki kezében volt az egész ország, Hunnia pedig csak egy alulról építkező kezdeményezés.

A valóság: Rákosi forint-megerősítésével csak azt akartam illusztrálni, hogy mindennek az adja meg az értékét, mennyire hasznos, vagy csereszabatos. Ahogyan hirtelen nem tudtál Rákosi idejében mit kezdeni az amerikai dollároddal, viszont kedvedre költhetted a forintot, ugyanígy válhat fokozatosan egyre kifizetődőbbé, ha valaki Hunnia állampolgáraként képzeli el az életét. Miért is ne, ha azon belül egyre könnyebben megtalálja a számítását? A lényeg, hogy minél többen vagyunk, annál több és több értelme van. Az, hogy alulról építkezünk, nem hátrány, éppen hogy erény, miután az elmúlt 17 év bebizonyította, hogy a rendszer által felkínált alternatívák semmire sem alkalmasak.

 

Ellenérv: Saját hadsereget toborozni bűncselekmény.

A valóság: Csak fegyveres erőbe illegális toborozni. Hallottál valakit fegyverekről beszélni? Ugye hogy nem.

 

Ellenérv: A párhuzamos intézményrendszerek, és másodlagos gazdaság kiépítésével voltaképpen a feketegazdaságot erősítitek, a járulékfizetés megtagadására buzdítjátok az embereket. Ezzel csak még nagyobb szarba sodorjátok az országot.

A valóság: Ha valaki valamit el akar pusztítani, akkor nem morfondírozik azon, hogy eközben nem kerül-e rossz anyagi helyzetbe az ellenfele. De ez különben sem egy adócsaló klub lesz, hanem egy olyan összefogás, melynek tagjai a végletekig kihasználják a Gyurcsányország által felkínált támogatásokat, miközben a szabályok szabta keretek között a lehető legminimálisabbra szorítják befizetéseiket. A lényeg, hogy nem kell egyénileg megküzdeni a számvitel buktatóival, hanem ehelyett egy hozzáértő kezek által kidolgozott szabályok mentén kialakított szövetséghez csatlakozunk, belső kohézióval gyengítve a külső, régi Magyarországot.

 

Ellenérv: Ilyet még soha senki nem csinált.

A valóság: Ez nem érv. A magyar nép sokszor az élen járt már.

 

Ellenérv: Mit akartok néhány ezren? Ez egy komolytalan szubkultúra, az ugráló bolha esete.

A valóság: Valahol el kell kezdeni. Az elején L. Ron Hubbard is egyedül volt. :-D De viccen kívül, itt az újszerűségen van a lényeg. Most nem egy szervezet toboroz tagokat és aktivistákat, nem néhány önjelölt vezető kívánja másokra ráerőszakolni az akaratát, hanem szervezeti tagságtól, és személyes ambícióktól függetlenül egy új kollektív intézményi rendszer, egy párhuzamos Magyarország önálló kiépítése kezdődött el.

 

Ellenérv: Toroczkai és Budaházy őrültek. Mit akartok az ő irányításuk alatt?

A valóság: Se Toroczkai, se Budaházy nem akarja megmondani senkinek, hogy mit csináljon. Nem kész tervet tettek le az asztalra, hanem egy kidolgozott konkrétumok nélküli koncepciót. Nem állítják, hogy náluk van az igazság, csak annyit mondanak, hogy kezdődjön meg a brainstorming, dolgozzanak együtt a szakemberek, és alakítsuk ki együtt az eljárásokat. Nem ötleteznek, hanem ehelyett mindent reális alapokra akarnak helyezni. Ezért hiszek én őszintén ebben a kezdeményezésben!

 

Ahogy Toroczkai mondta:

"Csak a kishitűséget kell legyőznünk".

Tudom persze, hogy az őszi kudarcok sora okolható a levertségért, de egyvalamit érdemes tisztázni: Szeptemberben és októberben nem volt esély érdemben SEMMIRE!!

Ennek is helye volt a folyamatban!Felesleges amiatt letargiába zuhanni, hogy a tavalyi eseményeknek nem volt látható hordaléka! Ugyanis a felszín alatt igenis mély változásokat hozott 2006! Megteremtette az igényt egy új irány követésére! Elhintette a lelkekben a feszültséget, és felnyitotta azon milliók szemét, akik addig nem akarták meglátni, hogy rossz írányba tart az ország.

Minden egyes mozdulatnak helye volt ősszel. Még az égő autóknak is!

Nem kell tehát a látszólagos kudarc miatt lelombozódni, éppen hogy erőt kell vennünk magunkon, és józan iránymutatással ráépülni az általános elégedetlenségre. Az őszi megmozdulások nagyon jók voltak ahhoz, hogy mindenki felismerje, a frontális támadás a mai körülmények között kivitelezhetetlen. De ez most éppen hogy erősít minket, hiszen az eddigi siralmas lázálmok helyett Hunnia tényleg egy olyan alternatíva, ami megfelelő erőfeszítéssel, és hittel a gyakorlatban is kivitelezhető!

Több lelkesedést, emberek!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!