Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben

Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert

Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története

Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)

Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről

Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról

Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához

Lenézni az embereket?

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 6., szerda - 3:55-kor
Kategóriák: Vállalkozás
Címkék: goldman david milliomos szuletik wolf gabor
132 komment

Aki rendszeresen olvassa a bejegyzéseimhez írt kommenteket, láthatja, hogy néhány balliberális vadbaromnak, és olyan megtévesztett, Fidesz-szagú birkának, aki - tévesen - azt hiszi magáról, hogy a valódi ellenzéket képviseli, visszatérő, hazug rögeszméje az, hogy szerintük én lenézem a tisztességesen dolgozó embereket.

Ezt a következtetésüket kizárólag abból a kijelentésemből vonták le, miszerint én nem érzem úgy, hogy a személyiségem alkalmassá tenne engem arra, hogy egy nagyobb szervezetben beosztottként együtt tudjak működni egy szigorú hierarchiában felém rendelt, munkakörében adódóan önkéntelenül is autokratikus szerepet betöltő vezetővel.

Hogy abból a megállapításból, miszerint, ahogyan az élet különféle területein eltérő stílusok jellemzőek az egyes emberekre, ez alapján ugyanígy a munkabeosztásuk terén is másféle szerepre alkalmasak, miként következik a keményen dolgozó magyarok lenézése, nem értem egészen pontosan, de ez legyen az én bajom.

Valakinek a biztonság illúziója a fontos, valaki pedig a szabadságot választja helyette. Azonban fontos megértenünk, hogy ez nem az egyéni lehetőségek, hanem az ember gondolkodási sémáinak a kérdése. A legutolsó putriban is dönthet valaki úgy, hogy mostantól a szabadságot célozza meg, és ugyanígy a tisztes polgári létben is lehet valaki a kiszámíthatóság lelki igényének a rabja. Önmagában tehát a jövőre vonatkozó életszemléletet elsősorban az illető környezetére visszavezetni a legostobább demagógia.

A gondolataidat nem a környzeted, hanem te magad alakítod.

Hogy mást ne mondjak, én például nem lennék elégedett édesanyám munkájával; annak ellenére, hogy legtöbbek szemében egy független egyéni ügyvéd élete az abszolút csúcsot jelenti. Én ehelyett csak azt látom, hogy ez mindennek nevezhető, de valódi vállalkozásnak nem. Egy vállalkozás ugyanis független egy konkrét személytől, így igen nehéz vállalkozónak nevezni az olyan bevételi konstrukcióban dolgozó embert, akinél a jövedelem az ellenjegyzett szerződések számától, illetve a bíróság előtt tárgyalt ügyektől függ. Akármennyit is keres vele, ez a munka - jellegéből adódóan - akkor sem más, mint szimpla önkizsákmányolás, és ebből a szempontból igen kevés különbség van egy ügyvéd, egy profi programozó, és a McDonald's pultja mögött izzadó ember között. Mindhármuknál kimutatható összefüggés van a bevételeik, és a ledolgozott órák száma között.

Ez pedig nem azért tűnik a szememben a hatékonyságtól igen távol álló megoldásnak, mert lusta, illetve fáradékony lennék (attól teljesen függetlenül, hogy különben az vagyok-e, vagy sem), hanem azért, mert a munka értékét elsősorban annak időtartamához mérő munkavégzési konstrukciók kisebb-nagyobb mértékben mind ócska, túlhaladott, marxista elgondolásokat képviselnek. A munkaidő-érték elmélete ugyanis kőkemény marxi fogalom, amit annak idején abból a célból alkottak meg, hogy elvitassák azt a mára már mindenki számára jól ismert tényt, miszerint egy terméket a különféle inputok kombinációja hoz létre (melynek a munkaerő kizárólag egyetlen komponense), és ezeknek az inputoknak nem kis részét a munkaadó adja, aki ezek után joggal várja el az arányos ellenértéket.

Egy ésszerű, modern munkaértékelésben tehát nem a munka időtartama, vagy intenzitása számít, hanem az, hogy milyen arányban járul hozzá a végtermékhez. Csak az értékteremtés a fontos tehát, mely fogalom nem is feltétlenül pénzt takar (elvégre mi, normális emberek nem vagyunk koszos materialisták), hanem ehelyett azt, hogy mennyire vagyunk képesek minél több embertársunk számára hasznossá válni, a javukra lenni.

Tehát a hasznosság a lényeg, nem pedig az, hogy ezt egészen pontosan milyen hosszú gürcöléssel, vagy mennyi személyes energia-befektetéssel érjük el. Kizárólag az a fontos, hogy hány embert szolgálunk, és milyen fokú elégedettséggel. És itt jön be a képbe a hatástöbbszörözés.

Ha képes vagy hatékonyan szolgálni kellően sok embert, akkor ugyanannyi idő alatt, és ugyanannyi energiával meggazdagodhatsz, mint amennyivel más csupán vegetálni tud. (Azért, mert ő rosszul mérte fel, hova érdemes rakni az energiáit).

Engedjétek meg, hogy e gondolat jegyében összesen 10 perc elejéig a figyelmetekbe ajánljak két megszólalást a témában, melyeket a milliomos-születik blogon találtam, és amelyekkel abszolút, az első szótól az utolsóig, mélyen csak egyetérteni tudok.

Éppen azért ajánlom ezt a videót, és hanganyagot, mert tökéletesen visszaadják azt, ahogyan jómagam is gondolkodom. Hogy ez lenézése lenne bárkinek is? MICSODA BAROMSÁG...

Előtte csupán arra kérnék mindenkit, hogy egy pillanatra próbáljunk elvonatkoztatni a videón látható srác kinézetétől. Pontosan tudom, hogy 35-40 éves kor alatt igen nehéz komolyan venni bárkit is, aki életvezetési tippeket ad, és ami személy szerint engem illet, úgy ahogy van abszolút BÁRKIT is. :DDD 

Viszont emellett én azon a véleményen vagyok, hogy a tartalmat könnyedén el lehet vonatkoztatni, és értelmes megnyilatkozások esetében el is kell vonatkoztatni a konkrét személytől, ezért próbáljuk meg az alábbi videót úgy nézni, mintha ez az ember itt kábé kétszer annyi idős lenne, mint amennyinek látszik.

Attól pedig KÜLÖNÖSEN próbáljunk meg elvonatkoztatni, hogy az illetők nevei úgy hangzanak, ahogy! XDDDD

Hogy mi a francról is beszélnek eredetileg, az most szintén nem fontos, a videó második fele, és a hanganyag a lényeges :D

Videó (3:33) Goldman Dávid 

 

 

Hanganyag (4:20) Wolf Gábor (marketingcommando.hu)

 

 

(Ezt itt fent mindenképpen hallgasd meg!)

By SoDI

Update: A neten több helyen is azt a baromságot lehet olvasni, hogy az illetőt Hegedűs Dávidnak hívják. Mint utólag kiderült, ez baromság. Valójában tényleg Goldmann Dávid a rendes polgári neve.


Kapcsolódó anyag:

  • A kitartó és kemény munka, azaz
    emeljünk oltárt a hülyeségnek!
     <<
    kattints
  • „Én nem tartom dicsőségnek, hogy valaki aktákat dologasson tíz évig, amikor egy szoftver ugyanazt a munkát el tudja végezni egy hét alatt.”
  • „Talán azt hiszitek, hogy a Facebook dollármilliárdos 23 éves alapítója 50 évet bányában dolgozott, hogy kiérdemelje a sikert?”

  • „Persze megértem őket, mert a tapasztalat beszél belőlük. Kemény munka 5-6 év alatt összespórolni tízezer forintot s nem mindegy mire költi az ember.” (LOL XDDD)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Jud Süss magyarul

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 5., kedd - 21:35-kor
Kategóriák: Ironikus bejegyzések
Címkék: film ironia jud suss letoltes torrent zsido
16 komment

Ma, kedves gyerekek, az Internet biztonságáról fogunk beszélni. Megtanuljuk, miként tudjuk távol tartani magunkat az olyan káros tartalmaktól, melyek csak felesleges gyűlölködést szítanak abban a korban, amikor Európa boldogabbik fele már régen maga mögött hagyta a szélsőséges ideológiák mocskát.

Ha tehát meg akarjuk védeni magunkat ezektől, akkor semmiképp se kattintsunk ide!

Ha ugyanis még véletlenül sem látogatjuk meg ezt a címet, és nem szedjük le onnan ezt a torrent fájlt, akkor garantált, hogy nem fog letöltődni a gépünkre kiváló minőségben,  égetett magyar felirattal a Jud Süss (Jud Süß) című film.

Még egyszer tehát: senki se kattintson ide, eszébe ne jusson letölteni ezt a torrentet, és határolódjon el azonnal az antiszemitizmus minden formájától! Ha nem kattintasz ide, akkor megkíméled magad attól, hogy másfél óra ráfordítással végre megismerhesd, mi is ez a tiltott gyümölcs.

Légy tehát európai, légy liberális kozmopolita, határolódj el Te is a náci mocsoktól, és ne kattints ide!

Az antifasizmus istene, Tamás Gáspár Miklós legyen veletek, drága testvéreim!

Köszönöm a figyelmeteket!

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

ROM-án tánc!

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 5., kedd - 15:44-kor
Kategóriák: Paródia
Címkék: parodia romania tanc vicces video
35 komment

By SoDI (Delvideki nyoman)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Napi ajánlat

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 5., kedd - 1:26-kor
Címkék: bombagyar nacivadasz tomcat
17 komment

Tomcat mai ajánlata:

AZ IBM DSS FÜHRERE SZERETI A CSOKIPUDINGOT :D

 szereti a csokipudingot
(a kép a Bombagyár szerveréről töltődik)

100 ezer forintot ér az extra csokipunding!

/ Részletekért tessék ide fáradni /
(Bombagyár)


Ott a 27-es kommenttől különösen elhatárolódom! :DDDD


Ja igen, haver, örülj, hogy nem jelentelek fel az engem rágalmazó, és becsületsértő írásaidért, mert a magam részéről kiváló elégtétel az is, hogy ilyen csúnyán beégtél. :)

Bár ezt még átgondolom! 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Vidék

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 4., hétfő - 19:47-kor
Címkék: attila bank mvpp sodi videk
38 komment

Ma vidéken jártam.

Ha nem megy, kattints ide, ide, ide, ide, vagy ide!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Nicsak, vasárnap! :)

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 3., vasárnap - 11:13-kor
Címkék: vasarnap
19 komment

 Nicsak, vasárnap :))

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Holokauszt napon jártam

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 2., szombat - 22:22-kor
Címkék: cigany holokauszt zsido
260 komment

Ma délelőtt, amikor felébredtem, olyan gyönyörű programajánlót olvastam a Nácivadászoknál, hogy úgy döntöttem, ha már úgy is szabad a délutánom, elmászok rá.

Az alábbi program keltette fel a figyelmemet:

14.30 - Tolerancia és befogadás a roma diákok szemével - workshop a pécsi Gandhi Gimnázium és a magyarmecskei Általános Iskola diákjaival.

 A Holokauszt emlékközpont honlapján részletesebb leírást is találtam:

Heindl Péter tanár, általános iskolás tanítványaival hónapok óta kutatja Magyarmecskén a falu hajdani zsidó lakosainak a sorsát, a baranyai Magyarmecskén . A kiindulópont egy családi albumból váratlanul előkerült fénykép volt: a tizenéves Lilit ábrázolta, aki ’44‐ben – a többi zsidó lakossal együtt – nyomtalanul eltűnt a faluból. Heindl Péter és ifjú csapata ‐ kiterjedt nyomozásba fogott, és most már egyre több mozaikdarabkát tudnak egymás mellé illeszteni, és több mint hatvan év múltán, lassan kezd kirajzolódni előttük a kép… A roma gyerekek kutatása nagyban hozzájárult, hogy a 11 zsidó holokauszt áldozat emléktáblát kap augusztus 8‐án, délelőtt 11 órakor, a Falunapon Magyarmecskén. A diákok „botlatókövet” is állítanak majd Lili emlékére: a kő és a réztábla árát is maguk gyűjtötték össze.

A műhelybeszélgetés arról is szól majd, miért fontos megőrizni az egykori zsidó közösség emlékét, miért kell megemlékezni a tragédiáról, és miképpen kell szembenézni a múlttal azért, hogy hasonló tragédia soha többé ne fordulhasson elő. A beszélgetésen részt vesz a pécsi Gandhi Közalapítványi Gimnázium néhány diákja is: közülük két hátrányos helyzetű, roma diáknak lehetősége nyílt, hogy elnyerjen egy négy éves ösztöndíjat a University of Texas amerikai egyetemre.

Nosza, előkotortam a vastag keretes szemüvegemet, amivel jól el lehet játszani az ostoba bölcsész zsidót, és megindultam a Páva utca felé, mert ez szórakoztatóbb műsornak ígérkezett bármilyen mozinál.

Miután sikerült korán érkeznem, kicsit körülnéztem a kiállításon, ami abból a szempontból korrektnek tűnt, hogy sehol sem találtam kitalált gázkamrákra vonatkozó állítást, és a kivetítőkön is pusztán megszokott háborús áldozatokat, illetve az éhezéstől lesoványodott táborlakókat lehetett látni; teszem hozzá: abból az időből, amikor már a táboron kívüli polgári lakosság is javában éhezett.

A múzeum berendezésén látszódott, hogy egyáltalán nem spóroltak semmivel. Míg a legtöbb helyen általában ócska műanyag, vagy faszékre ültetik le egy-egy előadóterem hallgatóságát, itt kényelmes fotel jutott mindenkinek, melyhez az érzékenyebbek külön puha ülőpárnát is kérhettek. Szintén megdöbbentően jó minőségű volt az érintőképernyős prezentációs pultok éles és tiszta képe; tehát egyértelmű volt: valahogy itt mindenre jutott pénz.

Érdemes lehet különben utána járni, hogy honnan szerezték meg azokat a nagy felbontású felvételeket Szálasi hazahozataláról, és a peréről, melyeket itt fülhallgató segítségével élvezhet a szórakozni vágyó közönség. A YouTube-on mindenhol ugyanazok a szutyok filmhíradó-részletek keringenek, amikor Szálasira keres rá az ember, így igencsak megdöbbentő volt látni, hogy bizony léteznek egészen kiváló anyagok is az akkor történtekről. Ej, pedig milyen klassz videóklippeket lehetne összevágni ezekből a képekből egynémely nemzeti zenekar zenéje alá!

A felvilágosító szövegek szintén viszonylag helyénvalónak tűntek nekem; már természetesen ha eltekintünk attól az ócska magyarellenes utálattól, ami nyomán a kiállítás tervezője szükségét érezte lépten-nyomon megemlíteni, hogy a magyar lakosság annak idején a tiltakozás legapróbb jele nélkül nézte végig a kisebbségek deportálását. (Mégis mi a francot csinálhattak volna? Háború volt.)

Annak a megemlítése, hogy ennek ellenére sokan voltak, akik zsidókat bújtattak, illetve diplomáciai úton kiharcolták a védett zsidó intézményét, szintén korrektnek tekinthető, ha ugyanezt megint csak nem rondították volna el azzal a mondattal, miszerint a katolikus egyház nem tiltakozott elég erélyesen a deportálások ellen (dehogynem: a kikeresztelkedett zsidókat minden erejükkel védelmezni próbálták).

Ugyanígy enyhe történelemhamisításnak tűnt, hogy amíg a zsidómentők részéről erősen túldramatizálják a Cionista Szövetség korabeli szerepét, Szálasi Ferencet már a bűnösök között említik meg, annak ellenére, hogy tény: még abban az időben is, amikor Budapest lakossága szabályosan éhezett, Szálasi gondoskodott róla, hogy a város ellása élelemmel a gettó lakóit. (erről bővebben itt).

Ezután az, hogy a zsidómentők között azt a Horthy Miklóst, akinek a hazai zsidóság a legtöbbet köszönheti, és ezért hálával tartozna neki, szintén meg sem említik, már egyáltalán nem volt meglepő. (Bár ennek ellenére egy kicsit fájó a hálátlanságnak ez a szintje.)

Különben, ahogy folytattam utamat, a tárlat egyik termében, ami első látásra zsinagógának tűnt, egy picit zavarba is jöttem. Mondom, hoppá, hé-hé-hé, mi a franc van, én ILYEN helyre nem akartam jönni, vazze. Még Nike baseball sapka sincs nálam, vagy valami. :)

Maga a meghirdetett beszélgetés szintén kicsit zavarba ejtően kezdődött, amikor is a Gandhi gimnázium nevében egy feltűnően világos bőrű, szőkés hajú fiatalember kezdett az iskolájáról beszélni, valamint arról, hogy milyen jó ott tanulni. Később erre azt a magyarázatot adta, hogy ő ugyan csak az egyik nagyszülője révén roma, de büszke, hogy ebbe a suliba járhat, mert itt úgy érzi, hogy teljes egészében roma lehet. Mit is lehet erre mondani? Egészségére! ;P

Ugyanő beszélt még arról is, hogy a Raiffeisen Bank támogatásának köszönhetően a Texasi Egyetemre már biztos az ösztöndíjuk, de ők ennek ellenére a Hardvardról álmodoznak, ami azért jelent újabb mecénások csatlakozása nélkül gondot, mert ott egy félév 60 ezer dollárba kerül. Arról, hogy a pénz megléte még kevés, hiszen még hátrányos helyzetű külföldi pályázóként is teljesíteni kell egy bizonyos felvételi követelményt, nem esett szó.

A fiatalember külsőségeiben is cigány hölgytársa ezután azt ecsetelte, hogy mennyire izgalmas volt számára a Holokauszt témájának a kutatása, és azt tervezi, hogy különbözeti vizsgával emelt szinten is leteszi a tantárgyat. Nem igazán tudom, mi mindent lehet előadni a témában, hogy ez külön érettségi tantárgy lehessen, de gyanítom, ez is valami hasonló kamumegoldás lehet, mint amikor én annak idején az informatikát választottam érettségi tárgyamnak.

Velük átellenes oldalon két roma fiatalember ült, akikről azt tudhattuk meg, hogy a magyarmecskei iskola nyolcadik osztályos diákjai; annak ellenére, hogy nekem első látásra inkább 25 év körüli, kisportolt biztonsági embereknek tűntek. Mitagadás, nekem nem úgy rémlik, hogy így néz ki egy 14 éves gyerek, de ez biztos csak azért van, mert régen láttam már olyat. :)

Ezek a fiúk elmondták, hogy nemrég valamiért érdekelni kezdte őket, milyen zsidó emberek élnek a falujukban, és mit tudnak előadni a második világháborús emlékeikről. Állításuk szerint ez hirtelen ötlet volt a részükről, de én valahogy úgy sejtem, hogy inkább Heindl tanár úr inspirálására döntöttek így. Ezt a feltevésemet némileg megerősítette, hogy miután ezek a diákok erősen szűkszavúnak bizonyultak, az idő nagy részében helyettük is Heindl úr beszélt.

Itt meghallgathattunk egy érdekfeszítő menekülési történetet, amit nemrég egy idős bácsi mesélt el a gyerekeknek. Különben megfigyeltétek már, hogy minden túlélő csodálatos, és kalandos történeteket mesél azokból az időkből? Hiába no, nem csoda, hogy ennek a rengeteg izgalmas kalandnak a történetét alig győzik feldolgozni a hollywoodi filmgyárosok.

Megtudhattuk, hogy miután a csendőrök egyik nap éjjel 3-kor elhurcolták az embereket, a barcsi gyűjtőtáborban megkérdezték a zsidóktól, hogy kinek van szakmunkás tapasztalata. Nem nagyon volt jelentkező. (milyen meglepő). Bár a mi kedves bácsink ilyesmivel sem büszkélkedhetett, hiszen korábban csak kereskedelmi iskolát végzett (ismét csak: milyen meglepő :)), de mivel jó haverságban volt a szomszédban lakó villanyszerelő gyerekkel, és így ellesett tőle néhány szakmai fogást, úgy döntött, hogy hazudni fog (újabb meglepő fordulat), és kiadta magát villanyszerelőnek, lesz ami lesz. Így került munkaszolgálatra koncentrációs tábor helyett, ahonnan viszonylag könnyen tudott megszökni, hogy utána szülőfalujában a kedves ismerősei a padlásokon bújtathassák.

A kedves bácsival folytatott beszélgetések után döntöttek úgy az iskola diákjai, hogy felkeresik a helyi temetőt, és ha találnak zsidó sírt, akkor rendbe rakják. Elmondták továbbá, hogy nemsokára közös programot is szerveznek a budapesti Lauder iskola zsidó diákjaival, ahol együtt fognak DOLGOZNI a sírok rendbetételén. Ez kétség kívül egész viccesen hangzik, ezért izgatottan várjuk róla a webes galériát. :)

A hallgatósági kérdések között felvetődött a kérdés, hogy miként látja Heindl tanár úr: jó úton halad-e a roma integráció kérdése. Erre ő azt az ellentmondásos példát hozta fel, hogy sajnos ez hosszabb folyamat, mert ha kapnak is munkát a cigányok, miután többségükben iskolázatlanok, csak megalázó feladatokra alkalmazzák őket, sokszor napi 12 órás munkára (jaj, megszakad a szívem).

Egy idős zsidó hölgy megpróbált a rasszizmusról beszélni, utalva egy állítólagos Index cikkre, ahol egy nemrégiben megtörtént, fiatalok közötti gyilkosság kapcsán az egyik iskolaigazgató ormótlan rasszista szöveget adott elő. (Szörnyű: a rasszisták már az igazgatói irodákban vannak.) A terem másik végében egy hasonszőrű társa jól egyetértett vele: és ez nekik így nagyon jó volt, mára is kirasszistázták magukat. (Ez olyasmi lehet, mint amikor jobboldali rendezvényen egy-két injekciós kiéli magát, mert végre önfeledten zsidózhat... Ez itt ugyanaz, csak ellenkező előjellel).

Az egyórás beszélgetés végén kezdődött volna valami holokamu film levetítése is, de azt én már nem vártam meg. Az érdeklődésnek és az önsanyargatásnak is vannak ugyanis határai.

Mindent összevetve szórakoztató délutáni program volt, de azért a Terror Házába többet fogok járni.

By SoDI

  • Ui.: Most szombat volt. A közönség hogy a francba tudott eljönni erre a cuccra? :))

 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Veres maffia és a drogok

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 2., szombat - 11:17-kor
Címkék: buncselekmeny hirtv janos maffia veres video
84 komment

Veres János, Magyarország pénzügyminisztere a jelek szerint, emberein keresztül, elrejtett drogokkal próbálta besározni a HírTV több riporterét, többek között Kisberk Szabolcsot.

Na most innentől, kedves balliberális bérkommentelők, egyetlen kérdésemre várom csupán a választ. Miért ugráltok mindig egy-egy keményebbre sikerült mondatomon (például azon, ahol Veres kölykei kapcsán már lámpavasat emlegettem), ha egyszer tény, hogy utólagosan rendre, kivétel nélkül minden egyes esetben bebizonyosodik, hogy közel sem túloztam, vagyis soha nem fogalmaztam az indokoltnál erősebben.


Vegyük csak sorra az eddigi bűnlajstromot... 

  • Védelmi pénz szedése (videó)
  • Szavazatvásárlás, választási csalás (videó)
  • Újságírók bántalmazása (videó 1, videó 2)
  • Drogcsempészet (lásd alant)

Ez a Veres féle maffia.

By SoDI

Kapcsolódó anyagok:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

HOLOKAMU!

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 1., péntek - 20:34-kor
Címkék: david cole holokauszt zsido
15 komment

Íme az eredeti David Cole féle videó egy részlete!

Különben azért dumál bele Gede bácsi, hogy vedd meg az eredetit, amiben nincs benne a hangja. :D

By SoDI

Kapcsolódó videó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Nagyfelbontású YouTube videók beillesztése

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 1., péntek - 19:12-kor
Kategóriák: Tutorial
Címkék: tutorial youtube
24 komment

Mint tudjátok, egy ideje néhány YouTube videó betölthető a korábbinál sokkal jobb minőségben is. Ha az éppen megnyitott videónál elérhető ez a lehetőség, akkor ezt a videóablak alján megjelenő „watch in high quality” link jelzi számunkra.

Youtube: watch is high quality link

Az is igen széles körben elterjedt információ, hogy lehetőségünk van kívülről akár közvetlenül is belinkelni ezeket a nagyfelbontású verziókat. Ehhez elegendő egy fmt nevű, GET típusú paraméterrel kiegészíteni az adott videó elérési útvonalát (URL-jét), és a 18-as értéket adni neki.

Egyszerűbben fogalmazva: oda kell írni a videó címének végére azt a szöveget, hogy &fmt=18.

Valahogy így:

Azt, hogy egy konkrét Freeblog bejegyzésbe miként lehet YouTube videót beilleszteni, már leírtam korábban.

Ebből megtudhattuk, hogy simán a YouTube oldalon található, embed nevű szövegmező tartalmát kell bemásolnunk a HTML kódunkba, igény szerint tetszőleges méretbeli változtatásokkal. A turulos videómnál ez a következőképpen néz ki:

Nos, ha viszont a nagyfelbontású verziót akarjuk megjeleníteni az oldalunkon, akkor ezt át kell alakítanunk úgy, hogy a videó címe mögé mindkét helyen a &ap=%2526fmt%3D18 szöveget illesztjük. Valahogy így:

És voala: máris a nagyfelbontású verzió jelenik meg az oldalunkon!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Nooormáááális?

Az áldást sodika küldte 2008. augusztus 1., péntek - 0:25-kor
Címkék: fidesz gyurcsany video
86 komment

„Gyurcsány a hibás”  néven csoportot alakít a Fidelitas, amelyhez bárki csatlakozhat.

Radnóti Ákos, a győri Fidelitas elnöke rámutatott: „egyértelműen kimondhatjuk, hogy a kudarcokért Gyurcsány Ferenc a hibás”. Sokakban benne van ez a gondolat, csak nem vállalják fel - tette hozzá.

MI EZ A SZAR, TESSÉK MONDANI?!

KINEK A FEJÉBŐL PATTANNAK KI EZEK A REMEK ÖTLETEK?!

HÖLGYEIM ÉS URAIM!

BEMUTATOM A FIDESZ PR-OSÁT! 

a fidesz PR-osa... gyúúúcsány a hibássss, vállald fel! - normááális? 

kéééérem, kapcsolja ki! 

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Harc a hazáért

Az áldást sodika küldte 2008. július 31., csütörtök - 19:31-kor
Címkék: ekrem forradalom gyorgy interju kemal tuntetes video
72 komment

Tegnap a várban összefutottam Ekrem Kemál Györggyel is, akivel hosszasan elbeszélgettem a magyarság elkeserítő helyzetéről. Egyetértettünk abban, hogy a jogi út egyre fogyatkozik, éppen ezért folyamatosan közeledik az idő, amikor a magyarok többsége végre ráébred: ha nem akarunk véglegesen elveszni, harcolnunk kell.

Mit mondjak, igencsak felemelő érzés a jövő hathatósabb megoldásait azzal az emberrel kitárgyalni, aki a rendszerváltás utáni időszakban egyedüliként büszkélkedhet azzal, hogy jogerős bírósági ítéletet tudhat a háta mögött; alkotmányos rend elleni szervezkedésért. :)

Azóta persze már ő is rájött, hogy megfelelő lelki alap, vagyis körültekintő előkészítés nélkül ez egyelőre nem időszerű, ugyanis először az egészséges hazaszeretetet, és értéktiszteletet kell belenevelni a honfitársainkba, ami sajnos nem megy máról holnapra. Hogy mikor érünk célba, nem tudni, azonban - és ezt már én teszem hozzá - a bolsevik férgek ideges ajvékolása pontosan  jelzi, hogy jó úton járunk.

Joggal fél a nemzet minden ellensége, ugyanis közeleg az óra, amikor az igaz nemzeti gondolatok győzedelmeskedni fognak a magyarfaló ármánnyal szemben.

Ha nem menne: YouTube : 1. rész, 2. rész + VideoPlayer.hu verzió

A jobb felső sarokban pörgő SoDI felirat egyelőre csak egy technikai kísérlet, ennél azért valami jobbat fogok kitalálni logónak. :) 

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Náczi leleplezés :)

Az áldást sodika küldte 2008. július 30., szerda - 22:22-kor
Kategóriák: Ironikus bejegyzések , Paródia
Címkék: naci nacivadasz parodia
13 komment

A náczivadászok végre leleplezték a csúnya gonosz náczikat! ;P

Náczi zászló

swastika

Na most aztán jól lebukott az összes náczi! XD

By SoDI

Ui.: Mielőtt valaki nekem rohanna:

Btk. 269/B. §  (2) „nem büntethető az (1) bekezdésben meghatározott cselekmény miatt, aki azt ismeretterjesztő, oktatási, tudományos, művészeti célból vagy a történelem, illetve a jelenkor eseményeiről szóló tájékoztatás céljából követi el.”

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Házi terror

Az áldást sodika küldte 2008. július 30., szerda - 16:13-kor
Címkék: buncselekmeny eroszak interju maffia nbh video
21 komment

Magyarország...

  • Őt bántalmazták, de a rendőrség azt javasolta: a támadója helyett inkább ő költözzön el.
  • Amikor védekezni próbált, több napig őrizetben tartották.
  • Legvégül a kerületi rendőrök a támadójával haverkodva együtt röhögtek azon, mennyire megijedt, amikor a szomszédja megpróbálta rátörni az ajtót.
  • Végül elmenekült, de a mostani lakcímét nem meri bejelenteni, mert gyanítható, hogy nemzetbiztonsági háttér miatt védik annyira a rendőrök a zaklató családot.

Ma délelőtt a Magyar Néppárt lakásmaffia -és korrupcióellenes tüntetésén jártam. Majd ha lesz egy kevés időm, rendes riportot is összevágok belőle, addig viszont álljon itt az alábbi vágatlan interjú.

Ha nem menne: YouTube: 1. rész, 2. rész + VideoPlayer.hu verzió

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

„A KURVA ANYÁTOKAT!”

Az áldást sodika küldte 2008. július 29., kedd - 23:44-kor
Címkék: cigany ciganybunozes video
4 komment

Lehet, hogy csak véletlen, de az utóbbi időben oly sokszor botlok bele különféle véleményekbe, melyeknél csőcseléknek, és erőszakos rasszista állatoknak nevezik azokat a hazafiakat, akik közterületen is az átlagnál erélyesebben fejezik ki elégedetlenségüket (lásd például a Turulos videómat), hogy mindezek után kész felüdülés volt látni az alábbi rövid klippet, ahol az ehhez hasonló, sokak által helytelenített hangsúly tökéletes kompozícióba kerül a hangulatos aláfestő zenével, relevánssá, érthetővé, és abszolút helyénvalóvá varázsolva még a végén elhangzó, - a magyarellenes liberálisok sznob elitizmusa szemszögéből talán borszagúnak bélyegezendő - hangos felkiáltást is.

Mert mint ahogy néhány napja ezt bővebben is kifejtettem, és azóta sem győzöm eléggé hangsúlyozni: ha mindenféle művi szempontok alapján eltaszítjuk magunktól azokat a társainkat, akik különben kiemelkedően hasznosat tudnának lenni a közös harcunk folyamán, akkor azzal megbocsáthatatlan bűnt követünk el nem kisebb ügy, mint a nemzetben gondolkodó hazafiak szent küzdelme ellen.

Másfelől pedig nem csak azért vétünk hatalmasat, ha megbélyegezzük ezeket a harcosokat, csak mert esetleg felborítanak néhány kukát, vagy parkoló autót, mert ezzel együgyű, demagóg, a hosszútávú taktikai mérlegelést még csak hírből sem ismerő szintre süllyedünk, hanem azért is, mert eközben figyelmen kívül hagyjuk azt a tényt is, miszerint ezek az emberek nem erőszakosak, vagy valamely pusztító eszme áldozatai, hanem csupán elkeseredettek, és - a Gyurcsány kormány tevékenységét szemlélve: teljes joggal - frusztráltak.

Márpedig ha képesek vagyunk gondolkodásunkat megnyitni efelé az igazság felé, akkor kénytelenek leszünk belátni, hogy ez a gőzkieresztés igenis mindenki számára hasznos, és örvendetes, mert ha ezeket a megnyilvánulásokat elnyomnánk, akkor az így felgyülemlő feszültség későbbi robbanása elképzelhetetlen erejű, elsöprő, és kegyetlen lenne. Fontos tehát megértenünk ezeket az embereket, hogy képesek legyünk átérezni a motivációikat, legvégül pedig képesek legyünk belátni, hogy ők bizony a mi oldalunkon állnak, éppen ezért elfordulás helyett inkább nyílt szívvel kellene szemlélnünk az erőfeszítéseiket.

Semmi okunk sincs ugyanis arra, hogy elítéljük az elkeseredett, frusztrált társaink haragját. Ha valaki még mindig nem tette volna meg, (annak ellenére, hogy folyamatosan linkelgetem :)), az most hallgassa meg végre Morvai Krisztina ide vonatkozó szavait, és minden egy csapásra meg fog világosodni előtte.

Bizony, minden mélyen érthető, és erősen átérezhető, amit manapság az utcákon tapasztalunk. Éppen ezért óriási hiba pont akkor, amikor a hatalom amúgy is egyetlen homogén közegnek tekinti a különféle nemzetben gondolkodó hazafiakat, mindenféle ködös, elitista elvek mentén eltaszítani magunktól a nemzet legbátrabb harcosait.

Ők ugyanis ehelyett inkább tiszteletet érdemelnének, amiért képesek, s még hajlandóak visszafogni magukat, és így érdemben még mindig nem folyt vér ebben az országban, annak ellenére, hogy különben sokak szerint ez akár indokoltnak is lenne tekinthető.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Miért vagyok nemzeti?

Az áldást sodika küldte 2008. július 29., kedd - 19:05-kor
Címkék: keresztenyseg magyarorszag naci nemzet sodi zsido
241 komment

Ha jól emlékszem, a blogom közel két éves, aktív működése során még soha nem szerepelt itt olyan írás, amiben annak okait fejtegettem volna, hogy miért vagyok én nemzeti gondolkodású fiatal, és miért érzek határozott, politikai irányultságú ellenszenvet mindazokkal szemben, akik bármilyen módon is támadják, illetve gúnyolják a hazájukért aggódó, és érte tenni is hajlandó magyarokat.

Egy hasonló összeállításnál általában fel szokás sorolni népünk történelmi erényeit, a gazdag kultúrát, a családvédelmet, a közösségi szellemet, és egyéb, magasztos gondolatokat. Ez alapvető ennél a témánál, azonban ezt a részt én most mégis átugranám, elvégre ha megfeszülnék se tudnám mindezt olyan mélyenszántón megfogalmazni, mint ahogyan azt néhány napja Tor Salquist barátunk tette.

Mindezek helyett inkább azokból a rágalmakból indulnék ki, melyeket az ellenségeink előszeretettel ragasztanak ránk; sorra cáfolva meg mindet, így világítva rá, hogy miért az a világnézet, és elkötelezettség a legmagasabb rendű eszme mind közül, amit mi a nemzeti oldalon képviselünk.

Leggyakrabban ugye velünk szemben a szélsőségesség vádja hangzik el. Hogy fel tudjuk térképezni, mit jelent ez a szó, a legjobb az, ha felsorolásszerűen adunk rá nyolc példát...

Normálisan gondolkodó embernek  az alábbiakat illik szélsőségességnek tekintenie:

  1. Rasszizmus (egyes embercsoportok egészének megbélyegzése, és kirekesztése kizárólag tagjainak genetikai tulajdonságai, külső jegyei alapján)
  2. Cionizmus (a zsidó állam megerősödésének felszíni gondolata mögött rejtetten a zsidó felsőbbrendűség elvére épülő rasszista, kirekesztő eszme; közelebbről tehát az előbbi pontnak, a fajgyűlöletnek egy alfaja)
  3. Antiszemitizmus (olyan faji, illetve  kulturális alapú zsidógyűlölet, ami túlmutat a politikai alapú anticionizmuson, és a józan, teológiai indíttatású antijudaizmuson.)
    • A faji alapú szűrő elvetése persze még nem jelenti azt, hogy tudományos érdekességként ne lenne szalonképes - szigorúan a fajelméletre hajazó következtetések nélkül - a zsidósággal kapcsolatban bizonyos statisztikai tényeket, és ezek esetleges genetikai vonatkozásait említeni, mint ahogy Bloginra utalva itt én is teszem.
  4. Neonácizmus (olyan nyugati szubkultúra, mely gyakorlatában, retorikájában, és szellemiségében elég távol áll a hagyományos nemzetiszocialista szellemtől ahhoz, hogy tény legyen vele kapcsolatban: akár még Hitler vagy Szálasi is elsőként rohanna elhatárolódni a tagjaitól)
  5. Internacionalizmus (olyan szemlélet, ami a nemzeteket a múlt csökevényeinek tartja, vagyis a globalizáció, az egysíkú világpolgárság megszületésének zavaró gátjaként tekint rájuk)
  6. Neoliberalizmus (szociálisan érzéketlen, embertelen gazdasági irányzat, ami a protestáns etika elsőbbségével érvel, vagyis magára hagyja az elesetteket, és mindazokat, akik képtelenek értéket termelni; azaz egy olyan szemlélet, ami a gazdasági racionalitás szempontja alá próbál sorolni minden kulturális és szociológiai megfontolást)
  7. Libertarianizmus (a szabadságot a szabadossággal összekeverő, az évszázados társadalmi értékek felszámolásán munkálkodó destruktív eszme, melyet a gyakorlatban főként deviáns viselkedésminták propagálásakor érhetünk tetten: úgy mint droghasználat, illetve szodomisztikus perverziók bátorítása)
  8. Sovinizmus (valamely nemzet abszolút elsőbbségének hirdetése más nemzetekkel szemben. Etnikai türelmetlenség, és a kisebbségek igazságtalan elnyomása jellemzi.) 

Ha megfigyeljük, a nemzeti oldal ismertebb alakjai kivétel nélkül mentesek a fenti szélsőségek mindegyikétől.

Van olyan balliberális barom például, aki Vona Gábort rasszistának nevezi. Ennek erősen ellentmond, hogy még a szélsőbaloldali Partizáninfó, vagy Nácivadász lapok is sokkalta sűrűbben használják a „cigánybűnözés” kifejezést, mint ő.

Ugyanígy vannak sokan, akik a józan Izrael-kritikánál, vagy akkor, amikor bizonyos közéleti szereplők esetén megvizsgáljuk, hogy az illető zsidó-e, rögtön antiszemitizmusról beszélnek. Az ilyen embernek ajánlom figyelmébe az elvitathatatlanul baloldali érzelmű Gerő András gondolatait, aki nemrég Friderikusz műsorában világosan kifejtette, hogy Szekeres Imre esetében igenis releváns felvetés a zsidóságát említeni, ez ugyanis szorosan hozzátartozik az ő szociológiai profiljához; vagyis annak a ténynek a kimondása, miszerint ő nyilvánvalóan azért nem szeretné a katonai tisztavatásokon ott látni a Szent Koronát, mert zsidó, még korántsem számít „zsidózásnak”, pláne nem antiszemitizmusnak.

Vannak még ezen túl olyan emberek, akik – tájékozatlanságból, vagy ártó szándéktól vezérelve  - a Domokos Endre által vezetett Vér és Becsületet (mai nevén: Pax Hungarica) neonáci szervezetnek tekintik, annak ellenére, hogy ők egyértelműen a klasszikus Hungarista elvek követőiként definiálják önmagukat. Nos, be kell vallanom, eleinte még én is bevettem ezt az ócska hazugságot Domonkos úrral, illetve a csoportjával kapcsolatban, azonban azóta már vettem a fáradtságot, és végighallgattam néhány beszédüket, illetve egyéb rendezvényeiknek az anyagait. Amikor az egyik, a Petőfi szobor tövében tartott megemlékezésükön hallottam azt a mondatot, miszerint az tesz magyarrá valakit, hogy magának érzi a magyar nemzet ügyét, és tenni is hajlandó érte, mint akként tette ezt a Petrovicsból Petőfire magyarosító költő, akkor már tudtam, hogy itt szó sincs semmiféle xenofóbiáról, illetve sovinizmusról. Ez a meggyőződésem még inkább megerősödött, amikor elmentem megnézni a 2008-as Becsület Napja nevű rendezvényüket, és megpróbáltam kihallani beszédeikből azt az idegengyűlöletet, rasszizmust, és antiszemitizmust, amivel folyamatosan rágalmazzák őket. Legnagyobb meglepetésemre azonban semmi ilyesmit nem hallottam, ehelyett csak egy gyönyörű történelmi megemlékezésnek lehettem a szem -és fültanúja, tehát józan, visszafogott, szívhez szóló, konzervatív gondolatokat hallhattam. (A helyszínen készített videóm itt tekinthető meg).

Mindezek után, ha nagyon röviden össze  kell foglalnom, hogy miért vagyok én keresztény-nemzeti érzelmű, konzervatív fiatal, akkor ezt mondanám:

  • Nem azért állok itt, mert vonz a szélsőségesség, hanem épp ellenkezőleg: azért, mert kifejezetten taszít.

Miután pedig a szélsőségességet normális ember a fentebb kifejtett nyolc ponttal azonosítja, ezért logikusan adja magát, hogy igazából az áll középen, vagyis a józan ész pártján, aki ezen kilenc pont mindegyikétől egyaránt elhatárolódik. Az igazi szélsőségesek pedig azok, akik ezen pontok közül egyiket-másikat a magukénak vallják.

Határolódjunk el a szélsőségességtől, mert veszélyesek?

Bizony, én is ezt mondom. Én már megtettem. Ezért állok a nemzeti oldal, a Jobbik, a Gárda, és a '40-es évek építő hazai ideológiái mellett.

Azért, mert normális vagyok.

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!
« Elejére | Újabbak | Régebbiek | Végére »