Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben

Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert

Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története

Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)

Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről

Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról

Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához

Eredeti Xenu sztori!

Az áldást sodika küldte 2008. június 16., hétfő - 21:25-kor
Kategóriák: Szcientológia
Címkék: szcientologia xenu
39 komment

„ra-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta.”

L. Ron Hubbard

  • Az eredeti, a hamisítatlan, MAGYARUL!

GYERÜNK MŰVELŐDNI! 

klikk :-))


By SoDI 


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Unalom

Az áldást sodika küldte 2008. június 16., hétfő - 20:09-kor
Címkék: blog sodi
még nincs komment

Ma nem történt semmi, ezért nem is írok semmiről.

 Unalom

Majd holnap... :)

By SoDI 


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Magyar AMV

Az áldást sodika küldte 2008. június 16., hétfő - 13:57-kor
Kategóriák: Anime - Japán rajzfilmek
Címkék: amv anime video zene
2 komment

Ritkán bukkan fel igazán igényesen összevágott, magyar zenéhez igazított AMV (Anime Music Video), éppen ezért különösen nagy öröm, ha néha vagyunk ennyire szerencsések, és belefutunk egy ilyenbe.

Ez most egy ilyen eset. :)

 

Szerintem nagyon el van találva a hangulat.

By SoDI


 
 
1 (1)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Fritzlauf Lajos

Az áldást sodika küldte 2008. június 15., vasárnap - 22:00-kor
Kategóriák: Szcientológia
Címkék: friczlauf lajos szcientologia
24 komment

Fritzlauf Lajost egyik oldaláról már ismerhetitek. Aki rendszeresen nézi a HírTV Célpont című műsorát, az láthatta őt Kisberk Szabolcs tálalásában, mint Oroszországból menekült kémet, az egyháztagok szexuális szokásait érintő felmérés részletességét illetően a tényszerűségtől eltérő árnyalatban nyilatkozó szóvivőt, valamint legutóbb, mint a Szcientológia Egyház titkosszolgálataként emlegetett OSA közép-európai vezetőjét. Különböző ex-szcientológus blogokról ismerhetitek továbbá úgy is, mint a papi reverendába bújt ördögöt.

Bár ehhez nem is kell volt egyháztagnak lenni, (az általam különben - kimagasló történelmi tájékozottsága folytán oly nagyon tisztelt) Tor Salqvist példának okáért ekként nyilatkozott róla nemrégiben:

„ ... még rémisztőbb Fritzlauf főinkvizítor. Már csak a szarvai hiányoznak, elég ránéznem, s elfog a delejes rémület! Méghogy Lombroso elméletei hamisak... ”

Forrás

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy bár Fritzlauf úrnak valóban olyan a megjelenése, mint egy pokolban játszódó számítógépes játék főellenségének, azonban nem hiszem, hogy feltétlenül a külseje alapján kellene véleményt alkotnunk bárkiről is. :P

Ugyanis, miután láttam, hogy a sajtó, és a témában megnyilatkozó közírók nagy része egyöntetűen közellenségnek kiáltja ki őt, eszembe ötlött, hogy egy olyan országban élünk, ahol általában az értékes gondolatokat képviselő embereket szokás hasonló, tudatos, vagy másoktól átvett gyűlölettel kezelni. (Hogy csak Tomcat-et, vagy Hunnia - a Párhuzamos Magyarország alapítóit említsem.)

Éppen a fentiek miatt éreztem kiemelkedően szerencsésnek magam amiatt, hogy lehetőségem nyílt közelebb kerülni a válaszhoz; vajon itt is csupán erről van szó, vagy van némi alapja a kritikáknak. A válasz természetesen egyetlen beszélgetés alapján nem születhetett meg, azonban azt ezúttal is megtapasztalhattam, hogy ha az ember utána jár a szcientológusokat érő támadások hátterének, úgy válik fokozatosan egyre árnyaltabbá a kép. (Ami persze, tegyük hozzá, önmagában még nem feltétlenül jelent bármit is, elvégre a szürke mindösszesen azt jelenti, hogy nem egyértelműen fekete, amit vizsgálunk, de attól az még lehet a felszín alatt akár fehér, akár továbbra is - éjsötét.)

Az alábbiakban megpróbálok egy áttekintést nyújtani nektek arról, hogy az eddigi vizsgálódásaim alapján hol merültek fel bennem erős kétségek a szcientológiával kapcsolatban, és hogy ezeken a pontokon miként néz ki az ő saját álláspontjuk.

Azt előre is jelzem, hogy az állítólagos megfigyelésekről, az OSA-ról, illetve Xenu-ról nem tettem fel kérdéseket, ez a két téma ugyanis olyan kategória, mellyel kivétel nélkül mindenki imád foglalkozni, én pedig a legkevésbé sem érzem izgalmasnak olyan tartalmak szállítását, melyek nem képesek egyediek, és exkluzívak lenni.

Arról már nem is beszélve, hogy szívatás már volt éppen elég mostanában. Teszem azt a Miklovicz Attilát a Célpontban széjjelégető Kisberk Szabolcsot amúgy se tudnám felülmúlni, olyan versenybe pedig nem szívesen szállok be, ahol nem nyerhetek. :)) (Ugyanezért nem tettem említést Lenkei vitaminperéről sem, elvégre a HírTV Híradó ÁNTSZ-es interjúja után már arról sem lehet semmi újat elmondani.)

Ami most következik tehát, az nem feltétlenül a saját véleményem, hanem a beszélgetés során megismert egyházi attitűd, bár ezzel együtt természetesen megjegyzem: ha akadna köztük olyan gondolatmenet, amelyet határozottan elvetnék, annak még ebben a kontextusban sem biztosítanék helyet. (Megint csak kiegészítés: a határozott elvetés hiánya még nem feltétlenül jelent mély egyetértést, és azonosulást.)

Csapjunk tehát a lovak közé.

Amit írok, az természetesen nem szószerinti idézet, csupán egy áttekintés a tájékozódásom menetéről. Az eredeti beszélgetésről ugyanis nincs felvételem, és ha lenne, akkor is ugyanezt mondanám. :P

Vastag betűvel az én kérdéseim, alattuk nagyvonalakban Fritzlauf úr önálló, avagy az apró közbevetéseim folytán kialakult, részben azokat megerősítő, részben pedig azokat cáfoló válaszai.


  • A Dianetika: egy tudomány kialakulása című, 1950-es előadásban L. Ron Hubbard több szociometriai felmérésre is hivatkozik, valamint matematikai számításokra, melyeket a kérésére a George Washington egyetemen végeztek el, a kutatásait megtámogatandó. Elérhetőek, tanulmányozhatók valahol ezek a számítások, és felmérések?

Biztosan. (mosolyogva vállat von)

  • Csak azért kérdezem, mert a Dianetika könyvben az a legzavaróbb, hogy látszólag mindössze a végkövetkeztetéseket összegzi, az oda vezető utat nem. Éppen emiatt kezdtem el tanulmányozni az előzményeket taglaló anyagokat is. Viszont ott sem kellően részletesek a hivatkozások. No nem az én ízlésemhez képest, mert az nem számít, hanem ahhoz képest, amire a suliban megtanítottak engem. Az egyetemen kutatásmódszertan keretében elsők között verték a fejünkbe, hogy ha pontosak akarunk lenni, milyen módon kell hivatkozni külső forrásokra - még olyan részletekre is kitérve, hogy az évszámnak milyen sorrendben kell követnie a szerző megnevezését, hova kell rakni a vesszőt, miegymás.

Mind pontosan tudjuk, hogy az egyetemen nem a teljes igazságot kapjuk meg. Én magam is jártam egyetemre, és a későbbiek során megtapasztaltam, hogy 40%-ban felesleges, 20%-ban bizonytalan, közel 5%-ban pedig pontatlan adatokat adnak át. Nem így van?

  • Nagyjából tényleg. :) De ha a szcientológia egy alkalmazott tudomány, ami L. Ron Hubbard sokéves kutatásainak az eredménye, akkor miért van a legtöbb helyen - többek között a WISE szabályzatban is - nagyon szigorúan meghagyva, hogy kizárólag a standard tech-et szabad használni, és miért hangsúlyozzák lépten-nyomon, hogy a sikerhez a helyes technika tudásán, majd ennek a helyes módon való alkalmazásán keresztül vezet az út? Ha a jelenlegi tudás folyamatos fejlesztőmunka során halmozódott fel, miért nincs lehetőség arra, hogy - akár az egyház egy elit, vezető rétege részéről - folytatódjanak a kutatások LRH elért eredményeire támaszkodva, hogy aztán még ennél is tovább tudjanak lépni?

Képzeljünk el egy nagy, boldog családot. Leülnek vacsorázni az asztal köré, és látszik rajtuk, hogy a szeretet, a megértés, és a boldogság uralja az életüket. Ha ez így van, miért lenne szükség arra, hogy beavatkozzunk az életükbe? Mekkora hatalmas őrültség lenne már megbontani az ő boldogságukat, és azon agyalni, miként lehetne az életük még ennél is tökéletesebb!

  • Vannak viszont olyan, az egyházból kilépett csoportok, mint a Szabadzóna, vagy a Ron Orgja, akik azt állítják, hogy ők igenis folyamatos kutatómunkát végeznek, és nem egyszer képesek voltak továbblépni az eredeti, L. Ron Hubbard által lefektetett alapokon.

Ezek a csoportok rendre más és más időpontban szakadtak ki az egyházból, miután súlyos bűnöket követtek el a szervezet ellen, és általában ezen időpontnak megfelelően változik, hogy mit vallanak a szcientológiával kapcsolatban. A Szabadzóna például 1980-ban vált ki, így ők azt vallják, hogy minden, amit L. Ron Hubbard ezután írt, nem valós, és csupán az egyház hamisítványa.

Ezt az állítást viszont nagyon egyértelműen megcáfolta az a bírósági eljárás, amit Hubbard legidősebb fia, Ron DeWolf indított az egyház ellen 1983-ban. Ebben azt állította, hogy az apja már halott, vagy legalábbis a szcientológusok fogva tartják. Ezt cáfolandó Hubbard egy - részben kézzel írt - levelet írt a bíróságnak, melyben tagadta a vádakat, DeWolf-ot pedig kitagadta. (A levél magyar fordítása különben itt olvasható).

Az pedig, hogy a Szabadzónások a technikák továbbfejlesztéséről beszélnek, nyilvánvalóan egyfajta kényszeres önigazolás saját maguk számára - a fentiek alapján meglehetősen kétes eredménnyel.

  • Ha ez így van, miként lehetséges az, hogy nemrégiben a szcientológia alapjait tartalmazó könyvek tavaly újra ki lettek adva - méghozzá gyökeresen átdolgozva? A Rémálom blogon is olvasható egy lenéző poénkodás arról, hogy haha, ezek milyen hülyék, nem is zavarja őket, hogy eddig elkúrt könyvekből tanultak, bruhaha.

A Rémálom blog üzemeltetőjéről nagyon pontosan tudható, hogy most is részt vesz az ellentüntetésen - természetesen álarc mögé bújva. A nyílt és bátor felvállalás ilyen mértékű hiánya viszonylagos pontossággal jelzi, hogy milyen személyiséggel állunk szemben.

Ilyen ember ő.

Ami az Alapok újrakiadását illeti, arról tudni kell, hogy Hubbard sorra járta a világ különböző pontjain megalakult szcientológia missziókat, és a legtöbb ilyen helyen szünet nélkül dolgozott, és szorgosan lejegyezte a tapasztalatait. Ennek a rengeteg anyagnak a begyűjtése, és rendszerezése óriási munkát igényelt.

(Fritzlauf úr itt elmesélte, hogy saját maga is részt vett ebben a munkában. Például személyesen talált egy íróasztalfiók belső falára ragadva egy ez idáig rejtett Hubbard írást, így pontosan tudja, hogy milyen körültekintő eljárás kellett például ahhoz, hogy azt az egy lapot a megfelelő technikával, sérülésmentesen eltávolítsák onnan. És - hopp - máris meglett egy addig elveszettnek hitt tech!)

Annyi személyes megjegyzést itt külön is tennék, hogy idő közben én magam is végig néztem a 2007-es OT csúcstalálkozó DVD-jét (több helyről is letölthető), ahol az egyház vezetője három órán keresztül magyarázza, miért is volt szükség a teljes átdolgozásra. Jelentéktelennek tűnik például, de Hubbard előadásainak papírra vetése közben a szerkesztők sokszor nem tudták követni a gondolatmenetet, ezért olyan módon központoztak, ami tönkre vágta az érthetőséget - esetenként például a rengeteg pontosvessző mondatba iktatásával -, és ez így igen erősen megnehezítette az olvasók számára az anyag optimális megértését. És emellett még rengeteg, ehhez hasonló példát lehet mondani, ugyanis nem hiába volt három órás ez a rendezvény. De erről majd bővebben egy másik alkalommal kívánok írni. - SoDI

Lehet persze mondani, hogy eddig szarból tanultunk, és lehet ezen röhögni is, de a lényeg csak az, hogy bizony az a szar is segített nekem, az is rendkívül hatásosan alkalmazható, és működőképes volt.

  • Igen ám, de vannak bőven kilépett egyháztagok, akik nem tartják olyan jónak ezeket a technikákat. Ott van például Nagy Zoltán, aki Juszt László műsorában 40 percen át beszélt arról, hogy az egész szcientológia egy hatalmas átverés, elvtelen pénzlenyúlás, ugyanis ő sem kapta meg azt, amit ígértek neki.

Nagy Zoltánról azt érdemes tudni, hogy néhány éve kiutazott külföldre egy ottani egyházi szolgáltatásért. Befizetett a tanfolyamra, de nem járta végig, hanem a felénél kiszállt azzal, hogy csalás az egész, és kéri vissza a pénzét.

Felállunk a közepén, és panaszkodunk, hogy nem kaptuk meg azt, amit a végére ígértek? Micsoda dolog ez?

Nagy László erre talán azt fogja mondani, hogy ő bizony végigjárta a tanfolyamot, ám tudni kell, hogy az esetleges problémakezelés ugyanúgy a tanfolyam része. Nem hiába mondják, hogy a szcientológia az önsegítésről szól, ugyanis a tanulónak magának is szervesen dolgoznia kell a saját fejlődésén. Ez az alapvető együttműködés pedig Nagy úrnál - mint látjuk - elmaradt.

  • Hát azért akadnak hiteles emberek is az egyház támadói között. Ott van például Jenna Miscavige Hill, aki, mint tudjuk, az egyházvezető David Miscavige unokahúga. Jenna apja Miscavige úr testvére. A hölgy mégis nyilatkozott az ABC televíziónak, és nagyon csúnyákat mondott.

Attól, mert valaki, akivel összevesztem, éppen egy közeli családtagom, már nem hazudhat? Csupán mert a rokonom, ez feltétlenül azt jelenti, hogy igazat fog mondani rólam? Ugye, hogy nem.

  • Ez eddig rendben is van, ám ott van még a színész Jason Beghe, aki OT V-ösként szakította meg a kapcsolatot az egyházzal. Ilyen magasról még senki sem lépett ki (ha jól tudom, az eddigi csúcstartó az OT III-as Steven Fishman volt). Beghe most mégis megtette ezt, és mélyen belenézve a kamerába hosszasan ecseteli, hogy mennyire károsnak tartja az egész szcientológiát. (Rövid interjúrészlet magyar felirattal itt).

A hasonló emberek cselekedetei nagyon könnyen megmagyarázhatóak. Ha valaki egy szervezet tagjaként súlyosan árt a közösségnek, és ezért távozni kényszerül, akkor természetes, hogy onnantól a harag fogja vezérelni őt, saját magukat ugyanis igen ritkán szokták hibáztatni az emberek.

  • Tehát akkor minden, az egyház gyakorlatát támadó kritika hazugság lenne? Úgy vannak vele, mint Ferenc József a monarchiával? Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel nagyon meg vagyunk elégedve?

Ez közel sincs így. Én magam is hosszan tudnám sorolni, mi minden nem tetszik nekem az egyházban. Viszont ha mérlegre tesszük ezeket a dolgokat, és azt a rengeteg előnyt, amit kaptam, akkor nagyon-nagyon erősen az egyház javára dől el a mérleg nyelve.

Ez ugyanis mindenki életét képes jobbá tenni. Érdemes megkérdezni például Lenkei Gábort, milyen gyorsan épült fel az autóbalesete után. De én magam is megtapasztalhattam ezt, amikor egy baleset után súlyos csonttörésem volt.

  • Csonttörés? Elmével hatni a csontokra... Hát, ez elég hihetetlennek hangzik.

Széles körben elismert, jóformán senki által nem vitatott tény, hogy a pszichikai állapot nagy mértékben befolyásolja a test működését. Vagyis megfelelő lelki felkészültséggel hatni lehet a gyógyulás minőségére is. Ilyenformán egyenesen következik, hogy bizony a csontok összeforrása is felgyorsítható.

  • És nem lehet, hogy káros felgyorsítani ezeket a természetes folyamatokat? Az evolúció okkal alakította őket olyanra, amilyenek, nem?

Én ezt másként közelítem meg. Van rengeteg gátló tényező, ami folyamatosan korlátozza az ember kibontakozását, és ezért igenis helyes, ha megtaláljuk, és közömbösítjük ezeket.

  • Végül is, ha működik, akkor igen. Viszont ezt több szinten lehet elsajátítani. Ha jól olvastam, a legnagyobb elvi szint az OT XV - itt volt Hubbard - és az egyházon belüli legmagasabb szint ez OT VIII.

Az egyház OT VIII szintig szolgáltat. A többi szintről még nem olvastam.

  • Tegyük föl, hogy valaki elér az OT VIII-as szintre, mint például Tom Cruise. Miután elért oda, nem lesz szomorú, hogy nincs tovább, mert már mindent megtanult? Akkor ott már a teljes megelégedés van?

Természetesen nem, mert a teljes megelégedés nagyon veszélyes lenne. Hubbard is leírja több helyen, hogy ebből egyenesen következne az érdektelenség, a letargia, vagyis egy folyamatos, és gyors süllyedés a halál felé.

Az OT VIII azért a hivatalos legmagasabb szint, mert voltaképpen ezen a világon nem lehet ennél magasabb szintet elérni. Ahhoz előbb változtatni kell rajta.

  • Tehát - ha jól értem - itt jönnek be az egyház önkéntes lelkészei, akik különféle katasztrófáknál megjelennek, és igyekeznek segíteni. Ha megváltozik a világ, ők maguk is sokkal könnyebben tudnak tovább fejlődni. Ezért van például a Criminon... meg a többi...

Pontosan. Így jön be a képbe a Criminon, Narconon, a CCHR, és a többi társadalomjobbító kezdeményezés.

  • De ha ilyen erős a harc az emberi jogokért, és a szabadságért, akkor hol voltak 2006 őszén, amikor a rendőrség sorra követte el a bűncselekményeket az utcán?

Ott voltunk az utcán mi is, és segítettünk, ahol kell.

De különben nem csak a rendőrök követtek el bűncselekményeket. Láttuk például, milyen rombolás volt az MTV ostrománál is. Gyújtogatás, sérülések.

  • Háááát... Biztos, hogy mindez annyira rossz volt? Mert tegyük fel, hogy valahol zsarnokság van. Szótlanul kellene tűrni, és birkaként mosolyogni hozzá? Nem sokkal jobb ennél, ha megmutatkozik - még ha csak néhány szimbolikus mozzanatban is - a valódi, civil kurázsi?

Természetesen nem kell eltűrni a zsarnokságot. De nem hiszem, hogy az lenne a jó válasz, amit akkor láttunk. Mi is összeverekedhetnénk itt a tudósításod miatt (mármint emiatt - SoDI), ahelyett, hogy békésen megbeszéljük a dolgokat, ahogyan most is tesszük. Abból viszont mindkettőnknek csak baja származna, és nem vezetne sehova.

  • Jó, de 2006 őszén nem nagyon akartak tárgyalni a túloldalon.

Itt a fő kérdés az, hogy a zsarnokság ellen feltétlenül zsarnoksággal kell harcolni?

  • Miféle zsarnoksággal? Mégis milyen zsarnokság lett volna a tüntetők oldalán?

Volt néhány hangadó, aki az akaratát ráerőltette az emberekre. Itt nem az történt, hogy a nép felkelt az elnyomás ellen, hanem csupán egy-két ember akaratát követték.

Ehhez az állásponthoz csak annyit tennék hozzá, hogy az átütő népakarat tényleg hiányzott, a kevés utcai megmozdulás pedig valóban néhányak bátorítására történt. Az ő megítélésük, valamint annak a mérlegelése, hogy a valódi népfelkelés elmaradása negatívum, vagy éppen szerencse, erősen nézőpont kérdése.

Maradjunk annyiban, hogy ezeket a kérdéseket az utókor hosszabb távon fogja csak egyértelműen megválaszolni, de annyit mindenképpen leszögezhetünk, hogy ha 2006 ősze az utcai ellenállók győzelmével zárult volna, akkor mára már egyértelműen meg lenne válaszolva ez a kérdés. - SoDI

  • Mondjuk a valódi népfelkeléstől tényleg távol állt a mérték.

Viszont kérdeznék itt valamit. Miért nem az ellen lázad fel a nép, hogy folyamatosan mérgezik a rákkeltő, idegméreg aszpartámmal? Miért nem az ellen lázad, hogy folyamatosan a benzingőzt és a kormot kell belélegeznie, holott technikailag lehetséges lenne vízzel is hajtani a járműveket?

Miért nem ez ellen lázadunk?


Mondjuk ebben is van valami...

Megjegyzés:

By SoDI

Kapcsolódó:



 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

SoDI és az OT-k

Az áldást sodika küldte 2008. június 14., szombat - 17:22-kor
Kategóriák: Szcientológia
Címkék: beck zsolt friczlauf lajos lenkei gabor miklovicz attila szcientologia
40 komment

Na, megvolt a második Anonymous rendezvény.

Ácsorgás, szórólap -és piaosztogatás, kevés beszélgetés. Ja, és VÉGRE sok-sok Guy Fawke maszk. - ÉLJEN :))

Anonymous alulról

No meg az elmaradhatatlan, tökidegesen arcokat rögzítgető OSA tiszt (ezúttal kamera helyett mobillal), sőt, a változatosság kedvéért ott álldogált egy eltakart arcú szcientológus is, aki tőlem próbálta megtudni, hogy a maszkos palik közül ki kicsoda. (nemtom haver, de nem is érdekel) :)

Az igazán érdekes az volt, amikor a túloldalon egyszer csak ismerős arcokra lettem figyelmes.

Először Fritzlauf Lajost szúrtam ki, majd nem sokkal később a vígan cigizgető Lenkei Gábort. (Azt olvastam valahol, hogy magas OT szinteken a bagó már nem árt - pontosabban a megnövekedett regenerációs képesség kiküszöböli a hátrányait.)

A cigi és az OT

Rövidesen melléjük állt Miklovicz Attila, és Beck Zsolt is. Ezeket az embereket külön-külön is nagyon ritkán látni, így együtt meg pláne. Oda is menten megkérdezni tőlük, hogy mi van itt, OT csúcstalálkozó netán?

Amikor bemutatkoztam, rögtön megkaptam, hogy bezzeg arról beszámoltam, amikor két hete nyomdahibás Dianetika kötetet ajándékoztak nekem, de azt már elhallgattam, hogy sikerült kicseréltetnem az Orgban. (Dehogy hallgattam róla, azóta majdnem minden releváns bejegyzésemben megemlítettem).

Beck Zsolt, Miklovicz Attila, Fritzlauf Lajos, Lenkei Gábor

Az igazán meglepő az volt, hogy Fritzlauf úr (tudjátok, az az úriember, akit a HírTV-s Kisberk Szabolcs nemrégiben nagyon-gonosz nagyon-orosz nagyon-OSAfőnök nagyon-kémként igyekezett bemutatni) mennyire kiemelkedően nyitottnak, és barátságosnak mutatkozott.

Bár a kezdő lépés még így is az volt, hogy az első videó-tudósításomat látva már-már ügyvéden kezdett el gondolkodni (ugye csak Tóta W, Árpád után jövök a sorban?? :))), de végül is abban maradtunk, hogy egy alkalmasabb időpontban átnézzük, hogy miért érezte a beszámolómat sokkal kevésbé objektívnek és tárgyilagosnak, mint én. (Annak ellenére, hogy jómagam a mai napig annak gondolom, és továbbra is hiánypótlónak tartom az általam felvállalt független harmadik fél szerepét a szcientológiával kapcsolatban. )

Az igazi felüdülés viszont az volt, hogy amíg a többi szcientológus legjellemzőbb válasza kivétel nélkül abból állt, hogy olvassak utána a kérdésnek (Lenkei például a csendes szülés témakörében saját könyvét ajánlotta - azt mondjuk meg is fogom venni), addig Fritzlauf úrral meglepően nyíltan, és gördülékenyen tudtam beszélgetni több mint fél órán keresztül.

Egy összeszedett, határozott, intelligens, kiegyensúlyozott úriembert ismertem meg a személyében. - De mielőtt valaki beírja - NEM, még nem tértem meg. :D

Az összes kérdésemre kielégítő, kerek, értelmes választ kaptam, pedig olyan témákat is szóba hoztam, mint a nemrégiben kilépett OT VII-es Jason Beghe, vagy az Szcientológia egyházfő ugyancsak egyházellenes unokahúga, Jenna Miscavige.

Erről a kvázi-interjúról később majd egy hosszabb beszámolót.

Tüntetős videót pedig valamikor holnap kaptok.

By SoDI

Kapcsolódó:



 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Hitler és a buzik

Az áldást sodika küldte 2008. június 14., szombat - 11:23-kor
Címkék: buzik hitler
34 komment

Ma logikai úton megcáfolunk egy tévhitet.

ÁLLÍTÁS: Hitler táborokba zárta a buzikat.

Következmények:

  • Mivel ez megtörtént, Hitler képes volt táborokba zárni őket.
  • Ha valakiket táborba akarunk zárni, először össze kell gyűjteni őket.
  • Hitler tehát össze tudta gyűjteni a buzikat.
  • Ahhoz, hogy összegyűjtsünk egy csoportot, először meg kell állapítani, hogy ki tartozik oda.
  • Hitler tehát fel tudta ismerni a buzikat.

TÉNY: Ma nincs olyan genetikai, vagy egyéb orvosi teszt, mellyel egyértelműen azonosítani lehetne a buzikat.

Következmények:

  • Mivel ma nincs ilyen teszt, 65 éve sem volt.
  • Hitler 65 éve élt.
  • Hitler tehát nem tudta felismerni a buzikat.

Vagyis az állítást cáfoltuk.

  • Hitler nem zárta táborokba a buzikat.

Pontosabban nem őket zárta oda rózsaszín háromszöggel, hanem az aktívan és tudatosan társadalom -és erkölcsellenes magatartást tanúsító deviánsokat.

  • Hitlernek ugyanis nem volt röntgenszeme, így nem látott be a hálószobákba. 

A hangsúly tehát itt nem holmi genetikai, vagy szociológiai meghatározottságon van, hanem a deviáns viselkedésen! Hitler SENKIT sem zárt táborba, csak mert buzi. Azért nem tett ilyet, mert nem volt képes rá. Ő csupán egy tudatos magatartást volt képes büntetni, de ez már NEM öncélú homofóbia, elvégre nem a buzik, hanem a szabályszegő viselkedésűek ellen irányult.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Lenkei NEWS! :)

Az áldást sodika küldte 2008. június 13., péntek - 22:52-kor
Kategóriák: Szcientológia
Címkék: lenkei gabor szcientologia vitamin
11 komment

Azért mekkora arc már ez a doki! :D

  • BETILTJÁK:
    Free Choice Daily Basic Formula
  • ÁTCÍMKÉZI:
    Dr. Lenkei ÉLETERŐ napi vitamincsomag - Alap

Fogadjunk, ha ezt is betiltják, máris lesz belőle mondjuk Vitaminvilág - Kezdő napi adag! XD

Oszt jónapot! Van itt sütnivaló, nem hiába kőgazdag a pali!

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Tanulok

Az áldást sodika küldte 2008. június 13., péntek - 19:53-kor
Címkék: egyetem sodi
54 komment

Ezért ma este nincs blog...

 SoDI ma tanul

By SoDI 


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Hárman, bazmeg

Az áldást sodika küldte 2008. június 13., péntek - 13:43-kor
Kategóriák: Szcientológia
Címkék: drog szcientologia
26 komment

Ez olyan szánalmas! :D

(még ha maga a cél és talán még a módszertan is totál rendben van)

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

MÉGIS lesz móka! :)

Az áldást sodika küldte 2008. június 12., csütörtök - 21:11-kor
Címkék: buzik
30 komment

Már kezdtem FÉLNI, hogy idén elmarad a tavaly megismert, vicces körúti pokol. :D

DE NEM! :)

MÉGIS lesz buzidobálás! :D

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Helyesírás

Az áldást sodika küldte 2008. június 12., csütörtök - 17:47-kor
Kategóriák: Paródia , Szcientológia
Címkék: hubbard parodia szcientologia vicces xenu
5 komment

Hogyan írjuk a gonosz nevét?

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Lenkei betiltva

Az áldást sodika küldte 2008. június 12., csütörtök - 11:22-kor
Kategóriák: Szcientológia
Címkék: birosag lenkei gabor szcientologia vitamin
61 komment

Dr. Lenkei Gábor

Ismeretlen anyagokat találtak Lenkei Gábor cégének néhány termékében; többek között emiatt tegnap haladéktalanul betiltották a forgalmazásukat.

A Bíróság az eljárás folyamán hiába várta, hogy Lenkei doktor tárjon eléjük orvosi bizonyítékokat arról, hogy a termékek nem teszik tönkre a fogyasztók egészségét.

Tájékoztatom a Tisztelt Lakosságot, hogy a Magyar Köztársaság Legfelsőbb Bíróságának ítélete alapján tilos az alábbi termékek étrend-kiegészítőként történő forgalmazása a Magyar Köztársaság területén:

  • Free Fhoice Daily Basic Formula – napi csomag
  • Free Choice Mega Daily Formula – napi csomag
  • ...
  • stb... [itt egy kurva hosszú lista szerepel - SoDI]

...

A végrehajtásért felelős: Dr. Lenkei Gábor, a Free Choice Kft ügyvezetője és mindenkori jogutódja.

...

A felsorolt készítmények forgalmazását igen magas vitamin, Coenzym Q 10 és flavonoid tartalmuk, ill. élelmiszer készítményben, étrend-kiegészítőben nem megengedett gyógynövény, növényi por és kivonat tartalmuk miatt tiltotta meg határozatban az ÁNTSZ.

Alább szelvények a Legfelsőbb bíróság ítéletéből.

Kiemelések tőlem.

A Fővárosi Bíróság rámutatott arra, hogy az OÉTI a felperesi termékek fogyasztók egészségét veszélyeztető hatását a szakértői csoportok által kialakított legfelső tolerálható biztonsági szinte /UL = Upper Level / alapozta. Eszerint meghatározható az a maximális vitamin-, illetve ásványi anyag-mennyiség, amely hosszú távon rendszeres fogyasztás mellett sem okoz egészségkárosodást.
Az étrend-kiegészítés napi adagjában ezt a biztonságos legfelső szintet kell figyelembe venni, amelyből le kell vonni a normál étrenddel bevitt vitamin- és ásványi anyag-mennyiséget, és számolni kell az adott vitamin- és ásványi anyag ajánlott napi beviteli mennyiségével is.
...
A Fővárosi Bíróság utalt arra, hogy a felperesi termékek az egyes fogyasztókra eltérően hatnak, és miután bizonyos nyomelem, ásványi sók és vitaminok nem ürülnek ki a szervezetből, azt károsítják, amelyekről a vásárlók nem feltétlenül szereznek tudomást, ha a termékek orvosi ellenőrzés nélkül mindenki számára hozzáférhetők.
Rámutatott arra, hogy az alperesi határozat mellékletében felsorolt felperesi készítmények egy részében (...) meg nem engedett vegyületek használata és ismeretlen ásványi anyag-tartalom mutatható ki.
A bíróság hangsúlyozta, hogy az alperesi megállapítások az OÉTI és az OGYI állásfoglalásán alapulnak, amely a fogyasztók egészségének megóvását tartja szem előtt.
...
Az a körülmény, hogy a vitaminok, ásványi sók és nyomelemek a gyógyszer-hatóságok felsorolásában nem szerepelnek, nem jár azzal a következménnyel, hogy az étrend-kiegészítőként történő regisztráció keretében a termékek hatóanyag-tartalmát a hatóság ne vizsgálhassa.
...
A Fővárosi Bíróság helyesen mutatott rá - ítéletének indoklásában - arra, hogy az alperesi határozat közigazgatási eljárásban beszerzett szakvéleményen alapuló megállapításaival szemben a bizonyítási kötelezettség a Pp. 164. § /1/ bekezdése alapján a felperest terhelte, aki e bizonyítási kötelezettségének nem tett eleget.

Na persze ne legyünk igazságtalanok. Nézzük csak meg Lenkei doktor véleményét is arról, hogy mi a teendő akkor, ha a készítménye nem használ, sőt, a fogyasztásával egyidőben kifejezetten romlik az ember állapota.

Kiemelések ismét csak tőlem.

Olykor, az esetek kisebb részében előfordul az, hogy valaki egyáltalán nem lesz jobban a vitaminkészítmények fogyasztása mellett sem vagy átmenetileg jobban lesz, majd visszaesik, a panaszai kiújulnak, sőt akár rosszabb állapotba kerül, mint amilyenben a vitaminok szedése előtt volt.

...

(...) előfordul az is, hogy szép kezdeti eredmények után visszaesnek, sőt akár rosszabbul is lesznek, mint valaha. Ők lennének a reménytelen esetek, akiken nem lehet segíteni? Szerencsére ez nem így van. Az én felfogásom szerint bármilyen helyzet kezelhető.

Egy kicsit olvasni, tanulni kell hozzá és szembe kell tudni nézni valamivel, amire eddig talán sosem gondolt. A makacsul nem javuló vagy javuló, majd visszaeső, esetleg hullámvasútszerűen hol jobban van, hol rosszabbul eseteknél a probléma szinte kivétel nélkül egy nagyon konkrét, jól megfogható és kezelhető okra vezethető vissza.

Az ilyen nehézség hátterét L. Ron Hubbard tárta fel és írta le. Egy füzet vastagságú könyvecskében találja az aranykulcsocskát, amely kinyithatja a stabil javulás útját eddig elzáró vasajtót.

Az írás címe: Az elnyomás oka

Vegye meg, olvassa el és jól értse meg. Már csak egy kérdés marad nyitva. Lesz-e Önnek elegendő bátorsága bedugni az aranykulcsocskát a zárba és lesz-e elég mersze elfordítani?

Az ajtón túl a stabil javulás vár Önre.
Sok sikert kívánok ehhez a kalandhoz.

Sikerülni fog!
Lásson hozzá!
Szorítok Önnek!

Dr. Lenkei Gábor

Királyosság! :)

Tetszik érteni...

Ha nem használ a vitamin, olvass szcientológiát, mert benned van a hiba, köcsög!! :DD

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Elmarad a balhé :(

Az áldást sodika küldte 2008. június 12., csütörtök - 10:23-kor
Címkék: buzik rendorseg tojas
11 komment

Hallatlan, felháborító, tûrhetetlen, példanélküli, kirekesztô, diszkriminatív, esélyegyenlôtlen, jogvédôfelháborító, nacionalista, soviniszta, félkatonai, másokban félelmet gerjesztô, antiultraliberális, társadalmi párbeszédellenes, halaszthatatlan reformokat megérteni nem hajlandó, ötkenyérgyûlölô reflexió.

... Ha ez így megy tovább, lassan már hányni-hugyozni-szarni sem lesz szabad a belvárosban:) 

  • zoom.hu komment ;)

Hüpp-hüpp.

Hát kit fogunk mi megdobálni tojással? :((

Buzi tojással (Moszkvában)

Ráadásul kezdtem már örülni, hogy végre talán fel tudok venni emberi vért is a kamerámmal. Erre betiltják a felvonulást... Ejnyeee... ;)))

By SoDI 


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

LOL!

Az áldást sodika küldte 2008. június 11., szerda - 19:56-kor
Kategóriák: Szcientológia
Címkék: sodi szcientologia
19 komment

LOL!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Ballmert dobálni szabad

Az áldást sodika küldte 2008. június 11., szerda - 17:24-kor
Kategóriák: Ironikus bejegyzések , Paródia
Címkék: ballber corvinus egyetem ironia microsoft parodia tojas
3 komment

Ballmer úr megijed :)Na, végre a rendőrségünk is kezd konszolidálódni, ugyanis amíg eddig következetesen eljárás alá vonták a tojással dobáló embereket - sőt, tavaly Szalma Lászlót még tojás puszta birtoklása miatt is -, mára már ők mutatnak be a Corvinus rektori hivatalának, mondván, hogy „hülyék vagytok, ebben az országban ezt szabad”.

Nem nyomoznak Nagy György ellen, ugyanis nem követett el semmit.

Mészáros Tamás, a Corvinus egyetem rektoraHa nem lennék az egyetem hallgatója, itt talán - a feljelentés nyomán - nagyon csendben megjegyezném, hogy bizony még Mészáros Tamást is szabad dobálni, azonban, mivel aktív hallgató vagyok, így természetesen eszem ágában sincs ilyet mondani, sőt, mindenkitől, aki esetleg a Rektor Úrra gondolva mostanában a tűző napon kezdene záposítani néhány tojást, ezúton is szeretnék a lehető legkeményebben elhatárolódni. ;)

Az ilyen ember a sátánnal cimborál, és a pokol tűzén fog elégni.

De tényleg. 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Tajgetosz nélkül

Az áldást sodika küldte 2008. június 11., szerda - 16:52-kor
Címkék: harry potter jatek mattel
3 komment
Idióta fiúboszi

A Mattel cég kénytelen volt beszüntetni egyik új játékának gyártását, miután rengeteg panasz érkezett a szülőktől. Az édesanyák mindegyike azt nehezményezte, hogy a gyermekeik túl sokat foglalkoznak az új játékkal.

Maga a játék Harry Potter varázsseprűnyele, mely elemmel működtethető. A gyártó reklámszövege szerint „a barázdált rúd és a rezgő kivitel könnyed utazást biztosít”. Egy anya Ohio-ból elmesélte, hogy 12 éves lánya órákon át játszott a seprűnyéllel, de a játék hasonlóképpen lenyűgözte a 17 éves nagylányt is.

Eredeti angol cikk

Kérem, kapcsolja ki...

By SoDI

 


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!
« Elejére | Újabbak | Régebbiek | Végére »