Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben

Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert

Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története

Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)

Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről

Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról

Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához

Gyurcsány fia nem csak tolvaj, de még hülye is

Az áldást sodika küldte 2008. június 25., szerda - 15:34-kor
Címkék: erettsegi gyurcsany
25 komment

Kivételeztek Gyurcsány Ferenc fiával az érettségi vizsgán. A többi – többségében megbukott – diák szülei értetlenségüknek adtak hangot

...

A lányom diszlexiás, emiatt pedig az írásbeli hivatalos idején túl bizonyos tantárgyakból még egy órát kellett volna neki biztosítani arra, hogy befejezhesse a vizsgát. A lányomtól ezt megtagadták, Gyurcsány Ferenc fiának azonban, aki osztálytársa volt a lányomnak, ugyanezt megengedték.” Így egyedül a miniszterelnök fia részesülhetett két tantárgyból a plusz egy óra vizsgaidőből.

Kuruc info MNO nyomán

Hát kérem, aki szarból van ugye, az szarból van. :)

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Szervezett és kegyetlen

Az áldást sodika küldte 2008. június 25., szerda - 11:37-kor
Címkék: budahazy buzik eroszak felvonulas lederer andras szdsz toroczkai
23 komment

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem olyan szívmelengető érzés olvasni, hogy EZEK FÉLNEK!

A BRFK attól tart, hogy a tavalyinál szervezettebben, kegyetlenebbül támadják majd a jövő szombati Meleg Büszkeség-napi felvonulás résztvevőit.

  • Index a „brutális” felvonulásról

Mit is lehet ehhez hozzátenni?

GYORSAN LEKOPOGOM! :D

Köcsög-Léderer, ahogyan tavaly saját magáról beszélt (elsírta a Fridinek, hogy néhány Hatvannégy Vármegyés - nagyon helyesen - odaordibálta neki, hogy köcsög Léderer, meghal a Léderer) persze pattog, és fosik.

Készülnek azonban az Árpád-sávos neonácik is, egyre bátrabban és nyíltabban szervezik azokat a tavalyihoz hasonló erőszakos bűncselekményeket, amiket végre akarnak hajtani a felvonulók ellen. Mi, fiatal liberálisok mindig is a tolerancia és a jogállam hívei voltunk. 

...

A mai napon a Szabad Demokraták Szövetsége feljelentést tett közösség elleni izgatás vádjával a korábban is többszörösen jogsértő, neonáci kuruc.info oldalon megjelent írások ügyében.

Innen is üzenném, hogy ha valaki úgy ütné meg a Léderert, hogy nincs a közelben kamera, akkor onnantól az illetőt személyes ellenségemnek fogom tekinteni, mert egy ekkora vizuális élvezettől tudatosan megfosztani a nagyérdeműt a legsúlyosabb bűnök közé tartozik.

Akkor inkább már hagyjátok békén... De tényleg... ;)

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Heil Clinton ! :)

Az áldást sodika küldte 2008. június 24., kedd - 19:39-kor
Kategóriák: Paródia
Címkék: kepek naci parodia vicces
36 komment

Heil Merkel!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Rendőralgebra

Az áldást sodika küldte 2008. június 24., kedd - 14:39-kor
Címkék: cigany rendor rendorallam
4 komment

Két adat.

  1. Néhány hónapja Fok Balázs tárgyalására 20 rendőrt küldtek, hogy vigyázzanak arra a 4 újságíróra, akiknek az egyike én voltam.
  2. Múlt héten Galgagyörkön bejelentésre 4 rendőrt küldtek 20 cigányra, amiért emberéletet fenyegettek.

Rám tehát 5 rendőr kell, hogy jusson, 5 vérszomjas cigányra viszont elég egyetlen egy.

  • Csak azt nem értem, hogy mégis milyen szakmai megfontolásból jelentek én a kamerámmal pontosan annyi fenyegetést, mint 25 felfegyverkezett cigány?

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

CISCO reklám a 24-ben!

Az áldást sodika küldte 2008. június 23., hétfő - 21:14-kor
Címkék: 24 cisco reklam video
6 komment

Hehe. CISCO végzettség birtokában olyan vicces ezt látni!

Vazzeg, ezek még itt is reklámozzák magukat! :DDD

Gyááá! :)

Egy másik jelenetben pedig a terrorista bosszankodik, miszerint nem tud belépni, mert új rendszert telepítettek, és „a múlt héten még nem ez volt”.

Bizony, kedves gyerekek, ilyen hatásosak a CISCO megoldásai! Tehát ha nagyok lesztek, rendeljetek ti is ilyet a cégeteknek! :DD 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Segélyezés

Az áldást sodika küldte 2008. június 23., hétfő - 15:20-kor
Címkék: cigany segely
95 komment

avagy tézis bazmeg... 

Elöljáróban annyit szeretnék leszögezni, hogy én valóban azt a klasszikus, viccbeli kört képviselem, aki erőszakos, segélyen tengődő cigányt szó szerint még csak fényképen látott, így személyes élmény híján mindössze olyan külső szemlélőként vagyok képes elemezni a problémát, ahogyan a közel-keleti öngyilkos merénylők ügyét is.

Hogy ez erősíti, vagy épp ellenkezőleg, gyengíti a tárgyilagos objektivitásom esélyét, nyilván nézőpont kérdése, azonban hinni szeretném, hogy az ember képes lehet helyesen elemezni szociológiai problémákat anélkül is, hogy rablás áldozataként járt volna már a testében bicska pengéje.

Azt pedig külön is szeretném jelezni, hogy a legkevésbé sem vagyok kíváncsi az olyan véleményekre, melyek párhuzamot kívánnak vonni köztem, és egyes, segélyen élő társadalmi rétegek között. Aki ugyanis nem bírja felfogni, hogy egy tanuló nem a lábát lógatja, hanem a tanulás a munkája, az agyilag egyszerűen egy kupac fos szintjén van.


Történt egyszer, hogy összeültek a nagy társadalmi gondolkodók jobbról és balról, meghányavetették az egyes érveket, majd a nagy közös, kollektív tudat kidobta a megoldást: felül kell vizsgálni a segélyezési rendszert. És akkor minden jó lesz.

Politikai világlátásától függetlenül mindenki boldog volt, hogy végre ráakadtak arra az átokra, amiből minden rossz eredt. Nosza, munkára kell ösztönözni a léhűtőket, és akkor minden egy csapásra megoldódik, örök fényesség köszönt a tájra, a bénák eldobják mankóikat, a vakok látni fognak, a némák szája szóra görbül, halleluja.

Mennyivel jobb lesz hát, ha mindenki bedobja a maga részét a közösbe, elvégre Kádár alatt sem volt senki, aki a társadalom vérét szívta volna. Mindenkinek volt munkája, és mindenki nagyon hasznos volt.

  • Bele is döglött a gazdaság ebbe a nagy „hasznosságba”.

Ha van valami, amire megtanítottak minket a szocializmus évtizedei, hát az egyértelműen az volt, hogy a teljes foglalkoztatottság elmebeteg lázálom, és elképzelni sem lehet nagyobb pazarlást a tartósan veszteséges szociális foglalkoztatásnál.

Mert bizony, barátaim, sziklaszilárd tény, hogy aki munkája nyomán nem képes legalább a minimálbérnek megfelelő hozzáadott értéket megtermelni, annak a foglalkoztatása gazdálkodói oldalról kész őrültség. Ezt pedig nem én mondom. Ha valaki vitatni akarja a fenti megállapítást, az tegye meg Bokros Lajos professzor úrnál, akinek a közgazdasági szakértelmét - ha a jogos politikai ellenérzésektől elvonatkoztatunk - remélhetőleg senki sem vonja kétségbe.

És itt most teljesen mellékes körülmény, hogy Bokros úr konkrétan a minimálbér megszüntetése mellett hozta fel a fenti érvet, ez ugyanis szemernyit sem változtat azon, hogy ez az igazság.

  • Van tehát egy széles kör, akiket nem lehet gazdaságosan elhelyezni főállásba sehova.

Miután pedig a részmunkaidő intézménye Magyarországon nem realitás, marad a közmunka.

Ezzel kapcsolatban csak egy kérdésem lenne. Hogyan lehetséges az, hogy azokban a falvakban, ahol most rendeletileg munkavégzéshez kötötték a segély kifizetését, sorra arról panaszkodnak az érintettek, hogy a polgármester soha nem hívja be őket közmunkára, ám most ennek ellenére bélyegzi őket naplopóknak?

Tán nem csak az az oka ennek, hogy nincs elég forrás a bérükre, és a járulékaikra? Ó, hát csak nem? Nincs pénz foglalkoztatni őket, de ők a hibásak, amiért a lábukat lógatják? Hogy is van ez?

Mondhatjuk erre persze, hogy az önkormányzat így is rengeteg pénzt ad ki segélyekre, ennek a kiadásnak pedig joggal várja el az ellenértékét. Felejtsük el egy pillanatra, hogy ennek jelenleg nincs jogi alapja, és fogadjuk el ezt a szemléletet.

Nos, tudnunk kell, hogy az egy főre jutó segély összege átlagosan a minimálbér feléhez közelít, számoljunk tehát az egyszerűség kedvéért 25 ezer forinttal. (Nyilvánvaló, hogy csak az egy főre eső részt nézhetjük, elvégre a családi pótlék előfeltételeként már nem a munkát, hanem az iskolába járatást kell meghatározni, de erről majd máskor írok részletesebben).

Adott tehát 25 ezer forint segély, mely összeget 9-1 arányban állja az állam és az önkormányzat. Ez utóbbi helyi hatáskörben nyilvánvalóan csak saját részének várhatja az ellentételezését, elvégre, ha valamire az állam célzott támogatást ad, akkor azt nyilván nincs joga felülvizsgálni a faluvégi pityipalkónak. Adott tehát 2500 forint érték, amivel kapcsolatban megkövetelhetjük a munkát.

55000 forint nettó minimálbérrel, havi 20 hétköznappal, és 8 órás munkanapokkal számolva 343 forintos, minimálisan elvárható órabért kapunk. Vagyis a kiosztott segélyekért cserébe alig több, mint havi 7 órányi munkavégzést várhatunk el. (2500 / 343 Ft = 7,2).

Legyen mondjuk havi 8 óra.

  • Mondjuk minden hétvégén délelőtt tíztől délig söprögessen egy kicsit.

Hogy ebben hol jelenik meg az a „nevelő hatás”, ami arra épülne, hogy a gyerek látja otthon minden reggel, amint apu éppen fölkel, és elindul dolgozni, nem igazán értem, de nyilván ez is csupán az én hibám.

  • Lehetséges megoldások?

Megoldás lehet például:

  • az állam visszavonja a 90%-nyi támogatását a segélyekhez, és így az önkormányzatoknak meglesz a teljes erkölcsi alapjuk arra, hogy elvárják a teljes összeg ledolgozását

Miután helyi szinten soha nem fog összejönni annyi bevétel, amiből ez a megoldás finanszírozható lenne, így nyilván teljességgel kivitelezhetetlen.

  • az állam elrendeli a teljes összeg ledolgozását minden munkaképes segélyezettnek

Ehhez nyilvánvalóan elő kellene teremteni az így megvalósuló munkavégzés járulékait is. Ez pedig igen erősen megdobná azokat a jóléti kiadásokat, melyeket éppen le akarunk faragni.

  • az állam elengedi a közmunkák terheit, és elvárja az egy főre jutó segély teljes összegének a ledolgozását

A hatás egyértelmű. Hirtelen nagyon megszaporodna a közmunkások száma. Azok a fizikai dolgozók, akik eddig be voltak jelentve, tömegesen válnának közmunkásokká. Az eredmény hatalmas összegben kieső járulékbevétel, vagyis többe kerül majd a rendszer, mint annak előtte.

  • Valódi megoldás?

Miután a fentiekben illusztráltam, hogy az együgyű, demagóg megközelítések által kidobott óvódás megoldások miért nem jelentenek gyógyírt semmire, talán érdemes kicsit komolyabban is hozzáállni a témához.

Elsőként nézzük meg, hogy mi az a probléma, amit orvosolni szeretnénk.

  1. Sokan segélyre rendezkedtek be
  2. Emiatt kialakult a megélhetési szülés intézménye
  3. A probléma így hatványozottan újratermeli magát
  4. Az egyre erősebben felboruló egyensúly miatt megromlott a vidék közbiztonsága, és az iskolai fegyelmezés kérdésében is egyre súlyosabb problémák merültek föl (létezik „cigánybűnözés”, ha valakinek ez így jobban tetszik)

Ez a négy pont sorban egymás következménye, ám nyilvánvaló, hogy az értelmes polgárt érdemben csak az utolsó pont zavarhatja, elvégre egy magyar emberben kell lennie annyi büszkeségnek, hogy a putrisor lakóival kapcsolatban soha ne érezzen egy hangyányi irigységet sem. Az ő magánéletük az ő magánéletük.

Az első három pontot tehát mindössze olyan mértékben kell befolyásolnunk, amennyire a 4-es pont hatásainak enyhítése ezt szükségessé teszi.

Összegezzük tehát, hogy mit tudunk...

Tudjuk, hogy a 4-es pont az okozatoknak csupán felszíni tünete, és bár fontos a tünetkezelés is, önmagában semmit sem ér, ha közben a betegség folyamatosan megújítja a problémát.

Tudjuk továbbá, hogy az első három pont egyenesen következik egymásból, tehát ha képesek vagyunk ezek közül bármelyiket semlegesíteni, akkor a láncban utána következő jelenségek is megszünnek, vagy legalábbis erősen enyhülnek.

Haladjunk tehát sorban.

  • 1-es pont (túl sok segélyezett)

A legtöbben az 1-es pontot tartják minden baj forrásának, azonban, miután fentebb kimutattuk, hogy rengeteg ember van, akinek a foglalkoztatása sokkal több költséggel járna, mint haszonnal, már tudjuk, hogy ez a kérdés valójában sokkal kisebb gondot jelent, mint gondolnánk.

Már ha egyáltalán problémát jelent, ugye.

Mert akármennyire is tény, hogy Tamás Gáspár Miklós kommunista, és akármennyire is próbálja ez alapján a tény alapján Tóta W. Árpád minden egyes mondatát bolsevik propagandának beállítani, ettől még bizony igaz marad kedvenc filozófusunk azon megállapítása, miszerint „a mai technika mellett már egyáltalán nem kell mindenkinek dolgozni, hanem a népesség nagyobb része nyugodtan foglalkozhat önmegvalósítással, meg az élet élvezetével”.

Ha pedig valaki esetleg kételkedne ebben, az gondoljon csak utána. A kommunizmus a dolgozó proletáriátus érdekelsőbbségére épülő eszme, jelszava szerint „mindenki szükségletei szerint, és mindenki képességei szerint”, vagyis egy valódi kommunista elfogadhatatlannak tartaná a munkaképes korú (és tanulmányain már túllépő), ám semmittevő felnőtt emberek életvitelének a támogatását. TGM imént idézett megállapítása tehát nem lehet kommunista propaganda.

És igencsak kevés érv ellene annak a világba böfögése, hogy ez „tézis, bazmeg”.

Éhen halni ugyanis nem hagyhatunk senkit, mert ha mégis, akkor onnantól aztán félhetünk kilépni az utcára, az éhezők késeitől tartva.

  • 2-es pont (megélhetési szülés)

Ez már valóban súlyos probléma, viszont szerencsére felvidéken már megszületett rá a gyógyír, így nekünk elég átvenni onnan.

A szlovák családtámogatási rendszerben ugyanis - amennyire én tudom - csupán az első három gyerek után jár az állami támogatás, a negyedik felnevelését már saját zsebből kell állnod. Miután pedig mindannyian nagyon boldogak lehetnénk, ha a hazai demográfiai adatokat a háromgyerekes családmodell általánossá válása javítaná fel, azt hiszem, egy ilyen változtatás a tisztességes emberek többségét a legkevésbé sem érintené érzékenyen.

A már megszületett, avagy már megfogant gyerekek után persze embertelenség lenne megvonni a támogatást, azonban felmenő rendszerben minden további nélkül bevezethető lenne ez a fajta korlátozás.

  • 3-as pont (újabb bűnöző generációk)

Miután a gyermeknevelési segélyezés rendszerének megreformálásával valószínűleg sikerül lelassítani az arányok súlyos felborulását, meg kell oldani, hogy az így kezelhető szintre beálló emberanyag minél nagyobb hányada integrálódjon a gazdaságilag, illetve társadalmilag hasznos emberek közé.

Ehhez értelemszerűen azt kell elérni, hogy általános jelenségként ne fordulhasson elő a tanköteles korú emberek iskolakerülése. GYES csak annak, aki iskolába járatja a gyerekét, ha pedig ezt tartósan elmulasztja, állami gondozás.

Ez kétség kívül remek gondolat. Ezt kell tenni.

Sőt, vannak itt még remek ötletek. Például a mexikói modell.

...akkor kapnak szociális segélyt, ha a gyerekek rendesen járnak iskolába, sőt a segély mértékét az is befolyásolja, hogy a gyerek milyen eredménnyel tanul. A jobban tanuló gyerek szülei többet kapnak, érdekük tehát, hogy a gyerek otthon is megfelelő körülmények között tanulhasson.

Forrás

Azt hiszem, egy ilyen rendszer ellen itt sem tiltakozna senki.

  • 4-es pont (bűnözés)
Itt rövid leszek.

Hajrá Gárda! :D

No meg ez az előző pontoktól elkülönítve már csupán nagyon száraz rendőrszakmai kérdés.

  • Konklúzió

Mint láttuk, bár a jelenlegi formájában a szociális rendszer valóban fenntarthatatlan, azonban sokszor egészen máshol van a probléma gyökere. Hiába próbálják egyesek másként beállítani, valójában senkinek sem érdeke olyan emberek foglalkoztatása, akik így csak még több pénzbe kerülnének. Elvégre ez itt egy piacgazdaság, nem Kádár szoci világa. Viszont igenis elejét kell venni a megélhetési szüléseknek, valamint meg kell akadályozni a jelenlegi problémák újratermelődését.

Ha a szülőkkel nem megy, vagy legalábbis túl sokba kerülne, akkor legalább az új generáción keresztül.

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Cigánybűnözés

Az áldást sodika küldte 2008. június 23., hétfő - 11:38-kor
Címkék: cigany ciganybunozes video
2 komment

Kommentár nélkül......

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Megint hetedik nap

Az áldást sodika küldte 2008. június 22., vasárnap - 12:12-kor
Címkék: keresztenyseg vasarnap
20 komment

Mint legtöbbször, most is szünnapot tartunk...

 Vasárnap - feszület - szünnap

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

A beavatkozásról

Az áldást sodika küldte 2008. június 21., szombat - 19:34-kor
Kategóriák: Gárda per , Pereim
Címkék: garda magyar magyar garda
118 komment
  • 1. pont: Én vagyok az Isten
  • 2. pont: Ti istenkáromlást követtek el

Egy egészen rövid kitérő erejéig érdemes visszatérni a Gárda-per kapcsán a Fővárosi Bírósághoz eljuttatott beavatkozási kérelmemre, miután a legtöbben azzal támadtak nekem, hogy erősen túlértékelem benne magamat, így szerintük a tényállást taglaló rész sem lehet helytálló.

A személyeskedők másik vesszőparipája szerint az illetlenség kategóriájába tartozik, hogy elmulasztottam az előzetes konzultációt a Gárdával, vagy legalább Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd úrral.

A kedvencem pedig ez: ha itt egy társadalmi szervezet feloszlatásáról van szó, akkor én miért akarom idekeverni a véleménynyilvánítás szabadságát?

Érdemes tehát helyre tenni néhány félreértést.

  1. A saját politikai-társadalmi világlátásom „helyessége” jogilag értelmezhetetlen fogalom.
  2. Ugyanígy teljesen indifferens kérdés, hogy az, amit csinálok, hasznos, és jelentős, vagy épp ellenkezőleg; esetleg haszontalan és jelentéktelen. Ennek a kérdésnek ugyanis semmi köze sincs ahhoz, hogy van-e jogom hozzá.
  3. Úgy a helyes, ha a beavatkozási kérelem nem a Magyar Gárdáról szól, hanem rólam. Ki vagyok én, miért jelentkezem a perbe, és milyen közvetlen jogi érdekemet érzem veszélyeztetve az eljárás által. A beavatkozás ugyanis elsősorban a beavatkozó személyes érdekeiről szól, még akkor is, ha ezek pontosan egybeesnek a támogatni kívánt fél érdekeivel.

Néhány szóban összefoglalnám kicsit emberközelibben is a beadványomban leírt érvelés menetét, mert láthatóan egyes funkcionális analfabéták mindössze néhány szó kiragadására, és annak csócsálására képesek.

Vannak Magyarországon olyan emberek, akik - elkeseredésükben, vagy más megfontolásból - a politikai korrektség keretein túllépve szeretnek kommunikálni. Ennek a kommunikációnak általában igen széles körben szokták megválasztani a módját. Van, aki blogot ír, van, aki hagyományos hírportált szerkeszt, mások a nyomtatott sajtó külső munkatársai, esetleg saját maguk indítottak egy újságot.

A közös bennük az, hogy a legtöbbük néha szükségét érzi, hogy szavait és gondolatait valamelyik köztéri rendezvényen népszerűsíthesse. Ehhez pedig remek alkalmat kínálnak az illetővel rokon módon gondolkodó társadalmi szervezetek tüntetései.

Rengeteg sajtós vagy közíró már szólalt fel ilyen helyen, és tudható az is, hogy a Magyar Gárda Tatárszentgyörgyi rendezvényén sem volt az összes felszólaló gárdista.

Ez pedig így van jól - még akkor is, ha az igaz hang zavarja a MAZSIHISZ-es zsidókat, és az OCÖ-s cigányokat. Nekik az a vágyuk, hogy befogják a magyar emberek száját, az emberi jogok védelme iránt elkötelezett polgárnak pedig ilyenkor csak az lehet a célja, hogy harcba szálljon a szólásszabadság védelmében.

Mert képzeljük el, mi történne, ha betiltanák a Gárdát. A legtöbb szervezet ezután ezerszer is meggondolná, hogy onnantól kit enged mikrofon közelébe.

- Ó, haver - mondják majd - vigyázni kell, láttad mi történt a Gárdával is. Ezt nem szabad kimondani, de legalábbis nem így, mert a végén megharagszik ránk a MAZSIHISZ, és akkor jaj-mi-lesz.

  • Rejtett gyűlöletbeszéd.

Nem lenne törvénybe iktatva, de mégis az élet szerves része lenne. Na hát ez az, ami súlyosan sértené minden olyan ember alkotmányos jogait, aki ki szokta mondani a leplezetlen igazságot!

Lehet persze, hogy vannak ezek között olyan emberek, akik nem feltétlenül engem látnának a legszívesebben saját képviseletükben a bíróság, vagy bármilyen nyilvános fórum előtt, sőt, egészen biztos vagyok benne, hogy akadnak ilyenek, azonban, miután a MAZSIHISZ sem autentikus képviselője a hazai zsidóságnak, és az OCÖ-vel szemben is ott van egy Lungo Drom, úgy gondolom, hogy ez a legkevésbé sem jelent problémát.

Nagyon egyszerű a kép. Van egy kör, akit hátrányosan érintene a Gárda feloszlatása, ám ez az érdekcsoport eddig még nem jelentette be képviseleti szándékát a perben.

Én most ezt a hiányosságot igyekszem pótolni.

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Elhatárolódom

Az áldást sodika küldte 2008. június 20., péntek - 20:54-kor
Kategóriák: Ironikus bejegyzések
Címkék: buzik ironia jozsef orosz
10 komment

Az alább olvasható mondattól természetesen elhatárolódom.

Természetesen.

„A kamionok kereke könnyedén kilyukasztható egy megfelelően tervezett eszközzel...”

  • Forrás - Kuruc.info tippek buzifelvonulásra

AZ ESZKÖZ:

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Galgagyörk

Az áldást sodika küldte 2008. június 20., péntek - 19:18-kor
Címkék: cigany garda magyar magyar garda
3 komment

Végre nem kell találgatni, hogy mi történt ott.

By SoDI (vastagbőr nyomán)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Tankcsapda AMV

Az áldást sodika küldte 2008. június 20., péntek - 10:45-kor
Kategóriák: Anime - Japán rajzfilmek
Címkék: amv anime tankcsapda video zene
még nincs komment

Tankcsapda, szerelem, anime... A kombó vége pedig:

Nekem nagyon tetszik. :)

By SoDI


 
 
1 (1)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Beavatkozom

Az áldást sodika küldte 2008. június 19., csütörtök - 13:23-kor
Kategóriák: Gárda per , Pereim
Címkék: birosag garda jog magyar magyar garda
80 komment
  • Az ÚDK értékes ingatlanokat adna bérbe
  • Mónus Áronnak gyakran feltörik a sufniját
  • A Jobbik köztéri rendezvényeken gondolkodik

Én pedig...

Nagyításhoz kattints:
Feladóvevény a Gárda perhez benyújtott beavatkozási kérelmemhez

Beavatkozási kérelmem a Gárda per kapcsán - Első oldal - Kattints a nagyításhoz!Beavatkozási kérelmem a Gárda per kapcsán - Második oldal - Kattints a nagyításhoz!

Beavatkozási kérelmem a Gárda per kapcsán - PDF verzió

Fővárosi Bíróság - 1055. Budapest, Markó u. 27. 

Tisztelt Bíróság!

Alulírott Kiss Endre Farkas (an: …, szigsz: …, 1119. Budapest,… … 3. alatti lakos)

a Fővárosi Bíróság előtt 24.P.26453/07 ügyszám alatt folyamatban lévő, a Fővárosi Ügyészség és a Magyar Gárda Kulturális és Hagyományőrző Egyesület között folyó, társadalmi szervezet feloszlatása iránt indított per kapcsán, az alperes Magyar Gárda pernyertességének érdekében

a polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény 54. § (1) bekezdése alapján,

az alábbi

BEAVATKOZÁSI KÉRELMET

terjesztem elő:

Tanulmányaim mellett közíróként tevékenykedek, részben sajtómegbízás alapján, részben pedig önállóan. Ennek keretében sokszor erős szóképek alkalmazásával igyekszem ráirányítani különböző társadalmi jelenségekre azon olvasók figyelmét, akik a bulvármédia hírözönében mára jóformán érzéketlenné váltak egyes honfitársaink mindennapos nehézségei iránt.

Úgy hiszem, hogy ezzel olyan felvilágosító munkába kezdtem bele, ami – együtt a hozzám hasonló megközelítéssel kommunikáló közírók tevékenységével – konstruktív módon járulhat hozzá a közéleti viták élénküléséhez, ezáltal pedig az így felvetett problémák mielőbbi, hatékony megoldásához közelítheti a magyar társadalmat.

A továbbiakban ezt a tevékenységemet érzem veszélyeztetve jelen eljárás által, az alperesi perveszteség ugyanis olyan gyakorlatot teremtene, mely egyértelműen túlhatna az alperes sorsán, és engem is konkrét érdeksérelemként érne közírói, valamint hosszas előkészítés után e hónapban indult önálló gazdasági sajtótevékenységem gyakorlásában, elvégre szűk korlátok közé szorítaná azt, hogy a gondolataimat milyen szervezeti környezetben ismertethetem.

A Magyar Köztársaság Alkotmányáról szóló 1949. évi XX. törvény (Továbbiakban: Alkotmány) 61. § (1) pontja alapján a Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra.

Ennek a jognak álláspontom szerint magában kell foglalnia, hogy ez a véleménynyilvánítás tetszőlegesen megválasztott keretek között történhessen, mely elvnek a védelmét az Alkotmány 62. § (1) pontjában meghatározott gyülekezési jog is biztosítja.

Mint tudjuk, a felperesi oldalról eljáró Ügyészség nagyobb részt egy Tatárszentgyörgyön megtartott rendezvény beszédei alapján kívánja az alperes feloszlatását, ez pedig egyértelműen azt jelentené, hogy a Tisztelt Bíróság kedvezőtlen ítélete folytán a jövőben joggal számítana retorzióra minden olyan szervezet, mely a rendezvényein határozott társadalmi problémák megnevezésére kíván alkalmat biztosítani, ezáltal viszont úgyszintén sérülne mindazok joga is, akik hasonló rendezvényeken szeretnének felszólalni, illetve gondolataikat népszerűsíteni.

A Tisztelt Bíróság a május 20-i tárgyaláson két társadalmi szervezetnek, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (továbbiakban: MAZSIHISZ), valamint az Országos Cigány Önkormányzatnak (továbbiakban: OCÖ) engedélyezte a felperes oldalán történő beavatkozást.

BDT2006. 1316. alapján a beavatkozás törvényi feltételeként meghatározott jogi érdekkel nem azonosítható … az … hogy valaki az őt ért hasonló sérelem miatt azonosul a támogatni kívánt fél sorsával.

Ebből következően a Tisztelt Bíróság e két felperesi beavatkozó – a MAZSIHISZ és az OCÖ – beadványával kapcsolatban érdekeltségüket azon körülményből állapította meg, hogy esetükben a beavatkozásuk alapja túlnyúlik a puszta empátián.

Ezek a felperesi beavatkozók egyértelművé tették, hogy közvetlen jogi érdekeltségüket abból eredeztetik, miszerint a hazai zsidóság, illetve cigányság olyan részének nevében lépnek fel, akik – állítólagosan – fenyegetve, illetve megfélemlítve érzik magukat az alperes, pontosabban a vele azonosítani kívánt Magyar Gárda Mozgalom tevékenysége által.

Tény ugyanakkor, hogy mindkét nevezett társadalmi csoportból – a hazai zsidóság és a cigányság – köréből egyaránt akadnak olyan emberek, akik elhatárolódnak a névlegesen nevükben fellépő felperesi beavatkozó szervezetektől. Miután pedig ezeknek, a felperesi beavatkozóktól elhatárolódó, ám az őáltaluk képviselni szándékozott kisebbséghez tartozó személyeknek a véleménye sokszor erősen megoszlik az alperes megítélésének tekintetében, ebből egyenesen következik, hogy – szervezeti kereteiktől függetlenül – az OCÖ és a MAZSIHISZ jogerősen már megállapított közvetlen jogi érdekeltségéhez jelenleg az a tény is elegendő, hogy még az alperessel szemben elítélő véleményen lévő kisebbségeiknek is csupán önkényes képviseletű reprezentánsai.

A fentiekre jó példa többek között a Judapest.org közösség, akik nem rokonszenveznek a Magyar Gárdával, ám – zsidó önazonosságuk dacára – sokszor ugyanígy a MAZSIHISZ-szel sem.

A már megszületett, beavatkozást engedélyező döntések alapján megállapítható tehát, hogy a jogi érdekeltséget megteremtő állapothoz jelenleg elégséges, ha a felperesi beavatkozó felek az ilyen attitűddel élő saját kisebbségeiknek – MAZSIHISZ esetén a Magyar Gárdával nem rokonszenvező zsidó embereknek, az OCÖ esetén pedig ugyancsak a Magyar Gárdával nem rokonszenvező cigány embereknek – mindössze kiragadott reprezentánsaként járnak el.

A fentiek alapján a személyes jogi érdekeltségem mellett jelen beavatkozási kérelmemet arra is alapozom, hogy jellemző reprezentánsukként mindazon közírók, valamint sajtómunkások érdekeinek képviseletében kívánok eljárni, akik jelen perrel veszélyben érzik a jogukat arra, hogy az egyes szociológiai problémákat az átlagnál határozottabb retorikával feldolgozó véleményüket nyílt színen, tetszőleges társadalmi szervezettel együttműködve népszerűsíthessék.

Kérem tehát a Tisztelt Bíróságot, hogy kérelmemet kedvező elbírálásban részesítse.

· Jelen beadványomat 10 példányban csatolom.

Budapest, 2008. június 19.

Tisztelettel:

Kiss Endre Farkas

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

EZÉRT kell dobálni!

Az áldást sodika küldte 2008. június 18., szerda - 21:05-kor
Címkék: buzik gaybears
95 komment

Elejét véve a nyavalygásnak, hogy miért lesznek olyan alaposan móresre tanítva a július elején felvonuló perverz deviánsok, két linket ajánlanék.

  • Mindenki csak saját felelőségre kattintson rájuk, mert egymást ölelő szőrös férfiak láthatóak mögöttük.

A történet annyi, hogy van egy GayBears nevű blog. A szerkesztői olyan kőbuzik, mint a ház, de mentségükül szolgáljon, hogy a buzifelvonulás ellen vannak, és amíg saját blogjukat csupán a maguk szűk szubkultúrájának szánják, szerintem a visszataszító képeik miatt sem kell feltétlenül haragudnunk rájuk.

Annál inkább szúrja a szemüket ez a blog a buzifelvonulást szervező pride.hu üzemeltetőinek, ugyanis - miután a blog szerkesztői a felvonulás ellen beszéltek -, a szélsőliberális, felvonuláspárti beteg állatok részéről rögtön ki lettek kiáltva helyi főellenségnek.

Úgyhogy kérem, tessék nyugodtan dobálni!

Mint látható, nem a buzikkal teszitek, nem önhibájukon kívül beteg embereket aláztok meg, hanem csupán a szemét szadeszos libertariánusokat teszitek a helyükre!

Ez pedig így HELYES !

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Egység

Az áldást sodika küldte 2008. június 18., szerda - 12:38-kor
Címkék: budahazy buzik gyorgy laszlo tomcat toroczkai
14 komment
  • Budaházy-Toroczkai: Védelmi csapatok a deviánsok ellen!

Hunnia serege 2008. július 5-én megvédi a magyarok fővárosát!

...

Szükség van minden magyar hazafira! Állj Te is a védők közé, vagy alakítsatok saját szervezetetekből, csoportjaitokból védelmi csapatokat, s jöjjetek július 5-én délután Budapestre az Oktogonhoz!

  • Tomcat: Nem dobálunk, nem kiabálunk

Nem kell se tábla, se zászló, csak sok-sok heteroszexuális, egészséges pár, akik egymás kezét fogják. Nem dobálnak, nem kiabálnak, nem bántják a buzikat. Csak vannak - és megmutatják magukat. Hadd lássa a világ a különbséget.

Úgy is van. Egységben az erő. Gyerünk, magyar, ezerfele!

Köszönjük...

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Pihenő

Az áldást sodika küldte 2008. június 17., kedd - 18:06-kor
Címkék: blog sodi
68 komment

Sürgős elfoglaltságom miatt kivételesen nincs időm itt rontani a levegőt.

Néha ilyen is van.

Holnap viszont nagy poénra készülök. Tényleg nagyra. :)

SODI - BUDAPEST - SZÜNET


Annyi költői kérdést azonban még így is feltennék a mai napon, hogy vajon miért tekintik egyesek behúzásnak, és azonosulásnak, ha valaki meg akar ismerni egy dolgot; abból a célból, hogy átlássa: pontosan mit utál benne mindenki?

Miért ott kellene kezdődnie a védekezésnek, hogy az ember begubózik, és magába zárkózik, ahelyett, hogy kinyílna, és megismerné az összes oldal érveit?

Nem a megismeréssel kellene kezdődni a harcnak? (Feltéve persze, hogy arra van szükség...) Hogyan lenne lehetséges, és mi értelme van harcolni egy olyan dolog ellen, amit nem is ismerünk?

Milyen hülyeség ez már...

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!
« Elejére | Újabbak | Régebbiek | Végére »