Kegyeletsértés
Az áldást sodika küldte 2008. május 16., péntek - 8:13-korKategóriák: Paródia
Címkék: heath ledger parodia vicces video
16 komment
Ez bizony az, de attól még VICCES! :)
Heath Ledger utolsó pillanatai! XD
By SoDI
Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben
Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert
Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története
Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)
Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről
Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról
Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához
Ez bizony az, de attól még VICCES! :)
Heath Ledger utolsó pillanatai! XD
By SoDI
Elkezdődött.
Lassan itthon is bevezetik a kétnyelvűséget.
A tanulság: az ember mostantól választhat. Vagy kapar, és akkor a zsidókkal kerül közös luxusgettóba, vagy lusta, és akkor a cigányokkal kerül közös nyomorgettóba. Hogy melyik a rosszabb, azt mindenki döntse el maga.
By SoDI
Telefoninterjú Gonda Lászlóval.
Gondoltam rá, hogy ugyanígy felhívom Toroczkait is, de őt minden héten megverik, így az nem hír. ;)
By SoDI
Kapcsolódó:
Nem vicc, ez tényleg szó szerint az.
Magyar felirattal a hollókosztról. :)
By SoDI
Kéééész :DDDDD
By SoDI
Miután ismét fellángolt a vita, hogy vajon az iskolai erőszakot csak a most 18 éves kornál végetérő tankötelezettség 14 évre történő leszállításával lehet-e megoldani, összeállítottam nektek egy kimutatást arról, hogy az EU-ban mi a helyzet ezen a téren.
Erre főként azért vettem a fáradtságot, mert hiába kerestem a Google-on, nem találtam ilyen táblázatot sehol, ez pedig nagyon felidegesített. :)
/ Korhatár szerint, azon belül ABC sorrendben növekedve /
|
EU 25 - tankötelezettség
|
|
|
Olaszország |
14 év |
|
Ausztria |
15 év |
|
Ciprus |
15 év |
|
Csehország |
15 év |
|
Görögország |
15 év |
|
Portugália |
15 év |
|
Szlovénia |
15 év |
|
Anglia |
16 év |
|
Dánia |
16 év |
|
Finnország |
16 év |
|
Franciaország |
16 év |
|
Írország |
16 év |
|
Lettország |
16 év |
|
Luxemburg |
16 év |
|
Málta |
16 év |
| Spanyolország | 16 év |
|
Svédország |
16 év |
|
Szlovákia |
16 év |
|
Észtország |
17 év |
|
Hollandia |
17 év |
|
Lengyelország |
17 év |
|
Litvánia |
17 év |
|
Belgium |
18 év |
|
Magyarország |
18 év |
|
Németország |
18 év |
|
Forrás: http://www.hbmk.hu/eu25/
|
|
By SoDI
Kapcsolódó:
Bár ez egy szimpla althir.org reklám, mégis rettentően jó érzés végignézni, és látni, hogy kezd megerősödni a nemzeti média. :)
By SoDI
Vegyél cicabiztosítást Te is! :D
By SoDI
Egy makkolatlan elme örök gagyogása
THE JEWISH ENCYCLOPEDIA, Vol. VI, (1904), p. 556, 603-04.
"A szellemi fogyatékosság és a visszamaradottság arányosan többször található meg zsidóknál mint nemzsidóknál. ....A mongolidioitizmus is gyakoribb zsidóknál. ...Zsidóknál százalékosan nagyon magas az elmebetegek aránya. .. A zsidók hajlamosabbak fiatalkori akut elmezavarra mint nemzsidók."
By SoDI (eastierr nyomán)
Érdekes megnézni, hogy a komcsik miként dolgozták fel saját dokumentumfilmjeikben 1956-ot.
1958-ban:
1984-ben:
1959-ben:
Bár tömény hazugság, annyit el kell ismerni, hogy az a muksó, aki a tömeg közepén hasalva golyószóróval lőtte a Citadella vörös csillagát, tényleg elég furcsa ember lehetett. :o)
By SoDI
Folytatva a hagyományt, a hetedik napon nincs tartalom. :)
By SoDI
Ez nagyon tetszik.
Nehéz igazán eredeti kampányt csinálni egy mozifilmhez, de ezúttal sikerült.
Sokan mondják, hogy a marketing túlfizetett kamuszakma, de ez is bizonyítja, hogy bizony nem az. :)
By SoDI
Kapcsolódó:
Egyszer már foglalkoztam itt egy Szomszédok jelenettel, ami arról szólt, hogy Jutka iskolájában valaki NSDAP/AO szórólapokat terjesztett, a tanközönség pedig erre szörnyülködött egy sort.
Igencsak meglepő, hogy akkor mennyire váratlanul érte őket a jelenség, hiszen 68 epizóddal, vagyis két és fél évvel korábban már szintén történt egy hasonló eset. Akkor Jutka egy náci képregényt kobzott el az egyik diáktól.
„Lehet, hogy a folytatásban Szálasit szentté avatják.”
Béla bácsi, Szomszédok :)
Külön érdekesség, hogy - mint ahogy ez a párbeszédből ki is derül - éppen a rendszerváltás „zavaros éveiben” járunk.
(A videóban szereplő képregényoldal különben nagy felbontásban ide kattintva tekinthető meg.)
Az pedig már tényleg vicc számba megy, hogy a készítők valójában hatalmas bakot lőttek ezzel a jelenettel, a szóban forgó képregény ugyanis pont az ellenkezőjéről szól annak, mint amit bele próbáltak magyarázni.
Ha egy kicsit visszaugrunk az időben, ugyancsak egy szövegkörnyezetéből kiollózott textus ingerelte támadásra a didaktikus Szomszédok-sorozat alkotóit. 1989-ben jelent meg Fazekas Attila Botond című képregénymagazinjának harmadik száma. A hátoldalon, a Küldetés című Perszeusz kapitány-sztori utolsó előtti képkockáján a főhős boldogan kiált fel: „– Hurrá! Ezen a bolygón szabadság és demokrácia van!” A háttérben horogkeresztes lobogók lengenek, és Hitlernek itt is (döbbenet!) pamacsbajsza van.
A történet arról szól, hogy egy futurisztikus, elnyomó társadalomból a szereplők egy időugró segítségével egy másik idősíkra, más időbe kerülnek. Az író-rajzoló, Fazekas Attila célja az volt, hogy gúnyos mosolyra ingerelje az olvasót. Hőseink azt hiszik, hogy egy szép, új világba csöppentek, nem ismervén a szvasztika XX. századi, nácizmussal összefonódott jelentését.
A képregényes előítéletek szellemiségében a teleregény 69. fejezetében a sorozat tanárnője felháborodottan kommentálta az idézetet, miközben a történet egészéről nem sok fogalma lehetett.
Forrás: innen
Hát, úgy néz ki, mindenre még Horváth Ádám se tudott figyelni.
By SoDI