Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben

Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert

Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története

Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)

Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről

Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról

Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához

Dianetika ünnep

Az áldást sodika küldte 2008. május 25., vasárnap - 15:47-kor
Kategóriák: Szcientológia
Címkék: szcientologia tuntetes
52 komment

Na, voltam szcientológia tüntetésen.

Az egyik egyháztag az elején mindenáron kezébe akarta kapni a kamerámból a kazettát, amiért le mertem filmezni, de végül inkább adott ajándékba nekem egy jó vastag Dianetika könyvet. (Ezt ezúton is köszönöm szépen, még ma elkezdem olvasni.)

Az ellentüntetők egy kivétellel nagyon buták voltak, a szcientológusok pedig igencsak ellentmondásosak. Hol zavarba ejtően békések, hol pedig nem azok. (Utóbbi eset főként akkor, amikor Kisberk Szabolcsot látták. Némelyikük még a HírTV illetve az Origó kameralencséjét is megtapogatta.)

Ezt a riportot rendesen meg kell szerkesztenem, mivel tartozom annyival az úriembernek, aki megajándékozott, hogy igazságosra, és tárgyilagosra vágom az anyagot, így végső formájában terveim szerint valamikor reggel láthatjátok.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Nyílt forrás

Az áldást sodika küldte 2008. május 25., vasárnap - 8:07-kor
Címkék: ballmer microsoft nagy gyorgy steve zsido
16 komment

„He Said:
Hey you, mikesoo testos 25 billion hundred and for estimate, to the Hungarian people, give that money back. right now!

Translation: Hey you, Microsoft Stole an estimated 25billion from the Hungarian people, Give that money back! right now!”

  • Egy amerikai fórumozó próbálja megfejteni Nagy Györgynek, az ELTE Informatikai Szolgáltatási Osztály munkatársának szavait

Azt hiszem, érdemes tiszta vizet önteni a pohárba a nyílt forráskódú megoldások kapcsán, mert olyan sokan emlegetik ezt mostanában a kereskedelmi szoftverek azonos értékű alternatívájaként, hogy az ember komolyan kezdi elveszíteni a hitét a magyar néplélek bölcsességét illetően.

Kizsákmányoló, zsidaj karvalytőkéseket támogatni valóban kerülendő dolog, azonban amikor a hosszú távú gazdasági racionalitás az ő általuk szállított termékek mellett szól, akkor gyakorlatilag a saját gyarapodásunk ellen cselekszünk, amikor konzekvensen elzárkózunk ettől a megoldástól.

Tény ugyan, hogy a Hungarizmus, mint a klasszikus nemzetiszocializmus gazdasági szemléletével rokon eszme, elveti a zabolázatlan piaci verseny elvét, azonban a jó értelemben vett szocialista gondolkodásmód nem a realitásoktól elrugaszkodott agybaj szinonimája kell, hogy legyen, hanem a józan, megfontolt, előremutató, a társadalmi jólétet kiemelt prioritásként kezelő szemléletmódé.

A neoliberalizmus éles kritikája hasznos, és kívánatos szemlélet, de látnunk kell, hogy abban a pillanatban, amikor ez éles piacszkepticizmusba csap át, nyomban elvész az a határvonal, ami elválasztja ezt a materialista, illetve bolsevista demagógiától.

Természetesen nincs károsabb dolog, mint amikor SZDSZ-es körök az emberi tényező közel teljes mellőzésével próbálnak gazdasági folyamatokat irányítani, életidegen módon, alárendelve mindent néhány absztrakt mutatónak, azonban ugyanennyire ostoba dolog, ha nem vagyunk hajlandóan tudomást venni a valós lehetőségeinkről.

Óvakodni kell a szélsőségektől, ennyi a lényeg.

Az első dolog, amit látnunk kell, hogy a nyílt forrás kontra szoftvermultik vitában teljességgel marginális kérdés, hogy a Microsoft szemét cég-e, vagy hogy milyen minőséget képviselnek a termékeik. Ha pusztán erről az oldalról közelítenénk meg a kérdést, akkor természetesen az egyetlen helyes válasz az lenne, hogy ez egy monopolhelyzetével csúnyán visszaélő óriási zsidó pénzszivattyú, ami többnyire használhatatlan vackokkal árasztja el a piacot. Elvégre másik oldalról ott vannak a tökingyenes BSD/Linux/anyámkínja disztribúciók, és ugye a sokforint meg a nullaforint között hatalmas a különbség.

A probléma ott van, hogy a helyzet ennél jóval bonyolultabb.

Csak hogy egy példát említsek. Ha én cégvezetőként vállalati kiszolgálórendszert tervezek üzembe helyezni, akkor a beszerzendő szoftverek ára csupán egyetlen komponens azon tényezők sorában, melyeket a döntéskor figyelembe kell vennem. Mert lehet ugyan, hogy az elején sokkal többet kell kiadni a Windows alapú szerverért, mintha valamilyen nyílt forrású megoldást választottam volna, azonban több mint valószínű, hogy a későbbi pénzáramlás tekintetében nagyon hamar a Microsoft környezet irányába lendül el a mérleg nyelve, tekintve, hogy teszem azt egy Linux alapú rendszert sokkal költségesebb üzemeltetni a hozzáértő szakembergárda összehasonlíthatatlanul magasabb bérigénye miatt.

Mivel a most kifogásolt Campus licenszek keretében (melynek nyomán a magyar kormány 25 milliárd forintot fizet a Microsoftnak félmillió felsőoktatási hallgató, illetve dolgozó egyéves szoftverellátásáért cserébe) egy állami beruházásról van szó, szokás példaként említeni Németországot, ahol a közigazgatásban éppen mostanában térnek át nyílt forrású programok használatára, majdhogynem teljesen kiváltva a Microsoft kereskedelmi termékeit. Azt természetesen senki sem vonja kétségbe, hogy az államigazgatás működtetésénél ez a követendő út, elvégre ez egy olyan szektor, mely saját maga határozza meg azokat a működési kereteket, melyhez a mindennapjait igazítania kell. Az államnak gyakorlatilag szabad keze van arra, hogy meghatározza az ügyvitel során alkalmazott módszertanokat, mely menetrendbe így a szabad szoftverekre való átállás is gond nélkül belefér. Ez tény, ugyanakkor az oktatási licenszek ügyében nem használható érvként, az ugyanis egészen más játékszabályok mentén működő szektor.

Az oktatásnak ugyanis nyilvánvalóan az a célja, hogy adott társadalmi-gazdasági környezeten belül segítsen eligazodni a diákoknak. Nyilvánvaló tehát, hogy hatalmas hiba, ha az életre való felkészítés elrugaszkodik a környezetétől. Mivel tény, hogy átlagos céges irodában, ahova a majdani munkavállaló belép, szinte bizonyosan Microsoft termékekkel találkozik, kimondhatjuk, hogy hatalmas hátránnyal indul az életben mindenki, aki nem kezeli otthonosan az ennek részét képező termékeket.

Lehet persze vitatkozni arról, hogy ez jól van-e így, és valószínűleg nincs, azonban ez ennek ellenére is egy fixen meghatározott adottság, amit, amíg a piaci folyamatok nem írnak felül automatikusan, megváltoztathatatlan körülménynek kell tekintenünk. Egyértelmű tehát, hogy ha az oktatás legalább minimálisan be akarja tölteni a funkcióját, akkor ehhez alapvető feltétel a Mircrosoft alapú megoldások megismertetése a diákokkal.

Oktatni viszont csak megfelelő eszközökkel lehetséges.

Nyilvánvaló, hogy bizonyos dolgokat csak úgy lehet kellően mélyen megismerni, ha a tanulóknak megfelelő idejük jut a tananyag, illetve az ahhoz szükséges akár tárgyi, akár szoftvereszközök megismerésére. Tetszik vagy sem tehát, kikerülhetetlen kényszer biztosítani az oktatási intézmények, illetve esetenként a hallgatók szoftverellátottságát.

  • Mégha a tanítás minimális funkcióinak ellátása szokatlanul sok pénzbe is kerül, akkor sem legitim megközelítés ezt demagóg módon bármely más költségvetési szektorhoz (úgy mint az egészségügy, vagy a vasúti szárnyvonalak ügyéhez) hasonlítani, elvégre az említett oktatási funkciók minimális jellegülk folytán - költségigényüktől függetlenül - az alapvetően ellátandó feladatok közé tartoznak.

Tudomásul kell vennünk, hogy a gazdaságformáló oktatási modell gondolata a szocializmus maradványa, és éppen ez az egyik legnyomasztóbb gátja annak, hogy világviszonylatban is versenyképes tudás birtokában álljanak fel a tanulók az iskolapadból.

A közoktatás mellett a felsőoktatásnak kiemelkedő feladata, hogy széleskörűen alkalmazható felkészültséggel engedje ki az életbe a kapuit elhagyó ifjakat. A széles körű eligazodás optimális esetben valóban a Microsoft és a szabad szoftverek egyidejű ismeretét jelenti, azonban alapvető feltétele az előbbivel kezdődik. Aki nincs felkészítve erre, mert holmi idealisztikus álmok bűvöletében a tanítása folyamán máshova helyeztük a preferenciákat, akkor rosszul végeztük a dolgunkat.

Ilyen kontextusban tehát minden olyan mélyszakmai hivatkozás, ami a szabad szoftverek funkcionalitásbeli egyenértékűségével érvel, avagy az informatika fejlődésének egyik legnagyobb kerékkötőjének a kereskedelmi megoldások mély megismerhetőségének jogi aggályaira hivatkozik, a maga belterjes szakmai szempontrendszerében bár kétség kívül megalapozott, és helyénvaló következtetéseket tár a nyilvánosság elé, mégis olyan szinten nélkülözi a valós élethelyzetek megismerésének akár csak a nyomát is, hogy az már szinte fájóan hat minden olyan ember számára, aki nem sajnálja idejét a szélesebb körű tájékozódásra, és ezáltal a problémák tágabb perspektívájú átlátására.

Éppen a fentiek miatt tartom szánalmasan együgyűnek, ha egy olyan végzetesen beszűkült szakbarbár, mint Nagy úr, a valós körülmények felmérése helyett némely szakmai szempontokat a gazdasági környezet jellegzetességeinek figyelembe vétele nélkül, a racionalitás szempontját sutba dobva, önmagában kíván érvényre juttatni.

Le a zsidaj nagytőkével, én is ezt mondom, azonban amikor piaci áron adják nekünk azt az értéket, ami a versenyképességünkhöz, és ezáltal a gazdaságban betöltött szerepünkhöz, vagyis voltaképp az életünkhöz is nélkülözhetetlen, akkor sajnos nincs más választásunk, mint a kölcsönös csere jegyében egyenértékű kereskedést folytatni velük, amikor úgy adja az Isten, hogy éppen eszközbeszerzést vagyunk kénytelenek végezni.

Eszközök nélkül ugyanis még a zsidókat sem győzhetjük le.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Francba a metróval

Az áldást sodika küldte 2008. május 24., szombat - 7:26-kor
Címkék: 4 metro orban vikor
26 komment

Mindenki azzal baszogatja Orbánt, hogy miért akarja leállítani a 4-es metró építését. Nos, az Szijjártó Péter marketingszagú cáfolata ellenére is teljesen egyértelmű, hogy ami a Kérinél tartott előadásból erre vonatkozóan kiszivárgott, színigaz.

Ugyanígy természetes jelenség, hogy annak vonatkozásában már erősen megoszlanak a vélemények, ez vajon előnyös, vagy káros gondolat. Pedig a szűkös források jelentette problémák orvoslására igenis logikus megoldásként adja magát a beruházások elhalasztása, illetve felülvizsgálata.

  • Kevesen tudják, de igaz: a gyors hetes busz legelső reggeli, illetve legutolsó esti járatával most pontosan annyi idő alatt lehet eljutni végállomástól végállomásig, mint amennyi időt a tervek szerint a 4-es metróval jelent majd ugyanez az út (a mozgólépcsőzést is beleszámítva). Egyenesen adja magát tehát, hogy a több százmilliárd forintot felemésztő metró megépítése helyett csaknem ugyanolyan hatékony megoldás lenne néhány százmillió forintért egy elkülönített buszsávot kialakítani a 7-es busz számára.

Olyan apróságokról már nem is beszélek, hogy a metróberuházást kísérő közlekedési átszervezésekkel akadnak majd a városnak olyan részei (például Nagytétény), ahonnan a metró elindulása után néhány perccel tovább tart majd bejutni a belvárosba, mint most. 

Éppen a fentiek miatt én már többször is megírtam, hogy ha lenne a kezemben bármilyen eszköz arra, hogy megakadályozzam, lassítsam, vagy hátráltassam a világ legdrágább játékmetrójának építését (amelyik még el sem indult az egyik megállóból, máris megérkezett a másikba), gondolkodás nélkül élnék ezzel a lehetőséggel.

Ha Orbán valóban meglépi, és leállítja a picsába ezt az értelmetlen pénzszivattyút, akkor talán még azt is hajlandóak leszünk elnézni neki, ha közben néha picit csúnyán fog beszélni a Magyar Gárdáról. :)

A Demszky pedig fulladjon meg.

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Tudományosan a Zsidókról

Az áldást Zsűl küldte 2008. május 24., szombat - 1:03-kor
5 komment

Hogy miről is van szó, arról árulkodjék itt egy link:

http://www.gondola.hu/cikkek/58743

Jó agyi munkát a cikk feldolgozásához. 


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Erőszakos cigányok

Az áldást sodika küldte 2008. május 23., péntek - 18:43-kor
Kategóriák: Ironikus bejegyzések
Címkék: cigany eroszak ironia
12 komment

Valaki magyarázza már el nekem, hogy pontosan hol lehet látni hús-vér erőszakos cigányokat, mert én úgy vagyok velük, mint a palesztin terroristákkal, vagy Colombo feleségével.

Látom, hogy mindenki róluk beszél, de élőben nem láttam még egyet sem. :D

By SoDI

  • IRÓNIA rovat! :) 

 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Kösz, Viktor!

Az áldást sodika küldte 2008. május 22., csütörtök - 12:23-kor
Címkék: fidesz garda magyar magyar garda orban viktor
77 komment

Vitya megnyilatkozott.

Orbán kitért a Magyar Gárdára is. Azt mondta, ha kormányra kerül, úgy fog tenni, mint Horthy a nyilasokkal: kioszt nekik két pofont, és hazazavarja őket.

Forrás innen

Büdös kurva anyád, azt!

Én ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy Gyurcsány most biztonságban van, de ha Orbán megpróbálná a fentieket, elsőként bontanék pezsgőt, amikor valaki rágyújtja a házát. 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Ne tedd, Patrícia!

Az áldást sodika küldte 2008. május 22., csütörtök - 3:43-kor
Címkék: akcio parodia vicces video
6 komment

Hihi, szerintem ez a legjobb Gálvölgyi féle paródiák egyike. :)

A főnök balra, a halott lány háta mögött áll.

 

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Zsidóbérenc Terminátor

Az áldást sodika küldte 2008. május 21., szerda - 20:07-kor
Címkék: arnold schwarzenegger terminator vicces video zsido
4 komment

no comment

 

By SoDI (eastierr nyomán)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Ausztrália

Az áldást sodika küldte 2008. május 21., szerda - 5:14-kor
Címkék: ausztralia video
3 komment

Sivatagban minden nép megbolondul, nem csak a zsidók.

Ha egy bűnözők gyűjtőhelyéül szolgáló néhai gyarmatról van szó, akkor pláne.

  • avagy szőke, kékszemű, széparcú fiatal lány is tud kurva undorítóan zabálni

 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Multiklikk 2000

Az áldást sodika küldte 2008. május 20., kedd - 23:35-kor
Kategóriák: Paródia
Címkék: parodia reklam vicces video
1 komment

Szenzáció! :D

„Így egyetlen kattintásra a körteinspirátor jelzést küld az Ön villanykörtéjének, amely ezután aktivizálódik!”

És holnap már tényleg lesz rendes tartalom is. ;P

 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Egri úr csúnya

Az áldást sodika küldte 2008. május 20., kedd - 0:51-kor
Kategóriák: Gárda per , Ironikus bejegyzések , Paródia
Címkék: egri oszkar garda ironia magyar garda parodia szatira video zsido
19 komment
  • FIGYELEM:
    Paródia, szatíra, és irónia rovatunk következik! ;P 

JAJ, ez valami horrorfilm? XD

1:02-nél:


  • HÖLGYEIM ÉS URAIM!
    Paródia, szatíra, és irónia rovatunkat látták! ;P 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Alternatív kameraállás

Az áldást sodika küldte 2008. május 19., hétfő - 23:49-kor
Címkék: ballmer corvinus egyetem steve tojas vicces video
10 komment

Mindenhol csak az Index videója van kint.

Pedig ez a nézőpont viccesebb. :)

 

CNN riportere Index-et néz :))

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Gárda per videók

Az áldást sodika küldte 2008. május 19., hétfő - 1:48-kor
Kategóriák: Gárda per
Címkék: garda gaudi nagy jog magyar magyar garda tamas video
10 komment

Miután a reggeli tárgyalásra nem regisztráltam, el sem mentem rá.


Pedig miről maradtam le! :)
Kolompár Orbán az OCÖ elnöke és Egri Oszkár a MAZSIHISZ ügyvédje (fotó: MTI)
Kolompár Orbán az OCÖ elnöke
és Egri Oszkár a MAZSIHISZ ügyvédje


Viszont megkapjátok helyette az első tárgyalás anyagának lényegét, több részletben.

  • A cigánybűbözésről a védőbeszéd 4. részében van szó.

YouTube videók, ha a VideoBomb haldoklana:


Vádindítvány:

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide, ide, vagy ide!


Védőbeszéd - 1. rész:

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!


Védőbeszéd - 2. rész:

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!


Védőbeszéd - 3. rész:

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!


Védőbeszéd - 4. rész:
(cigánybűnözés)

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!


Védőbeszéd - 5. rész:

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!


Ügyészi viszontválasz:

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!


A tárgyalás vége:

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!


By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Hirdetés :)

Az áldást sodika küldte 2008. május 17., szombat - 22:09-kor
Kategóriák: Marketing , Paródia
Címkék: marketing parodia vicces video
1 komment

Nem kell megijedni, nem leszünk videóválogatás-blog.

De ezt az egyet méég akkor is. ;)

 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Gyurbán TV1

Az áldást sodika küldte 2008. május 17., szombat - 3:00-kor
Kategóriák: Paródia
Címkék: gyurcsany orban szelsokozep vicces video
5 komment

Hát, a Szélsőközepesek megint mókás dolgot tettek le az asztalra.

Szokásukhoz híven ezúttal is a beszélgetés második felében borul el igazán az agyuk. :))

 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Expressz hitel

Az áldást sodika küldte 2008. május 16., péntek - 22:22-kor
Címkék: bank bankrablas marketing reklam vicces video
még nincs komment

Ez jó. :)

Netre készült reklám a magyar Jay-jel és Néma Bobbal. :D

 

  • Rendes tartalom pedig majd holnap. ;P 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!
« Elejére | Újabbak | Régebbiek | Végére »