Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben

Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert

Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története

Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)

Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről

Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról

Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához

Így kell, így helyes!

Az áldást sodika küldte 2008. március 9., vasárnap - 1:35-kor
Címkék: forradalom video
11 komment

Ezt a cikket változtatás nélkül emelem át a Kuruc.info-ról, mert annyira egyben van. :)


Videó: Így kergették el a kormányt Angliában '90-ben

Emlékezzünk! Talán már nagyon kevesen emlékeznek arra, hogyan is bukott meg Margaret Thatcher, az angol Vaslady kormánya. Az Egyesült Királyságot a sajtó mindig a demokrácia mintaképeként emlegeti, hát talán mi is vegyünk példát, hogy kell demokratikusan elkergetni a kormányt! Emlékezzünk és tanuljunk!

1990 márciusa, London. Margaret Thatcher fejadót vezet be.... Az Egyesült Királyság lakóinak válasza: No nem ám népszavazás, meg majd szépszóval meggyőzzük a kormányt... Nem: többszázezres tüntés kezdődik Londonban, mely utcai zavargásokba torkolik. Londont felforgatja a nép! Harc és ellenálás. A főváros lángokba borul... A kormány pedig kénytelen lemondani, Margaret Thatcher távozik... No kérem, a több évszázados demokratikus hagyományokkal rendelkező országokban így csinálják.

Apostata

Forrás: Kuruc.info


Ha az angoloknak ment, nekünk miért ne menne?

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Az évszázad párbeszéde :)

Az áldást sodika küldte 2008. március 8., szombat - 23:14-kor
Címkék: rebisz rendor sodi vicces video
3 komment

Szól a vicc: Egy SoDI és egy REBISZ-es beszélget :)

 

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!

2007 október 22, Nyugati tér 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Március 9

Az áldást sodika küldte 2008. március 8., szombat - 21:12-kor
Kategóriák: Paródia
Címkék: forradalom kepek parodia rovat vicces
10 komment

Holnap ilyenkor vajon mi lesz? :)

holnap vajon mi lesz? 

[paródia rovat] 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Előadóterem

Az áldást sodika küldte 2008. március 8., szombat - 18:18-kor
Címkék: vicces video
6 komment

Ezt az állatot! :D

 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Vidék

Az áldást sodika küldte 2008. március 8., szombat - 16:40-kor
Címkék: cigany hirtv video
6 komment

„Mariska néni ott feküdt. (...)

Ahogy lenéztem, akkor vettem észre, hogy tiszta vér az egész, és én benne állok. A nadrágja le volt tolva fehérneműjével együtt a térd alá (...), és itt volt egy nagy vágás a combján.

És amikor megfordították, akkor látták, hogy össze-vissza van szurkálva a háta, baltával meg szét van hasítva a feje.”

Az asszony szemét kinyomták, lábát levágták, megerőszakolták.

88 éves volt.

„Még egy állatot is aljas lett volna így megölni, mint ahogyan őt megölték.

Vasárnap temettük el Mariska nénit, hétfőn el kezdték vágni a kertben a gyümölcsfákat ki a cigányok.

Mondom, nem elég, hogy megöltétek, még meg sem hült szegény, már teszitek tönkre a portáját?

Mondom, megyek, hívom a rendőrséget. És akkor mondták, hogy ne szaladgáljak, mert úgyis én leszek a következő.

Láthatták, jöttünk itt a templomból, ezek mind idős emberek. Vagyunk itt a faluban magyarok 70-en, meg 220 cigány.”

 

Ezért jobb Budán élni...

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Többcélú faszék?

Az áldást sodika küldte 2008. március 8., szombat - 15:49-kor
Kategóriák: Ironikus bejegyzések , Paródia
Címkék: faszek forradalom gonda ironia laszlo parodia tuntetes
7 komment

Gonda Lászlóék azt kérik: holnap este mindenki hozzon a Parlamenthez egy többcélú faszéket”.

Ez vajon mit jelenthet?? :)))

Csak mert ha kombináljuk Budaházyék felhívásával...

Budaházy György és Toroczkai László felhívása

akkor elsőre nekem valami ilyesmi ugrik be... :-)))

többcélú faszék? :))

Na, majd meglátjuk. :DD

(Külön a gyengeelméjűek kedvéért: Budaházyék természetesen nem erőszakra hívnak, hanem békés tüntetésre, a székek pedig azért kellenek, hogy három napig rajtuk lehessen ülni. Ez pedig paródia rovat.)

By SoDI

Kapcsolódó anyagok:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Tovább lépni? IGEN!

Az áldást sodika küldte 2008. március 8., szombat - 15:22-kor
Címkék: fidesz kampanycsend nepszavazas
21 komment

Hihi, ez nagyon ötletes. :D

Fidesz.hu kampánycsendes címlap:

Fidesz kampánycsend :D 

kattintás után:

Fidesz kampánycsend 2

újabb kattintás után:

Fidesz kampánycsend 3

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Kampánycsend

Az áldást sodika küldte 2008. március 8., szombat - 0:00-kor
Címkék: kampanycsend nepszavazas
47 komment

kampánycsend

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

IGEN! - IGEN! - IGEN!

Az áldást sodika küldte 2008. március 7., péntek - 23:23-kor
Kategóriák: Paródia
Címkék: kepek nepszavazas vicces
4 komment

Na, még a kampánycsend előtt három vicces IGEN! :))

IGEN! IGEN! IGEN! 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Tízszeres vizidíj?

Az áldást sodika küldte 2008. március 7., péntek - 22:12-kor
Címkék: nepszavazas vizitdij
8 komment

Zuschlag szelleme kísért.

Egy ifjú szoci tízszeresére emelné a vizitdíjat.


Tízszeresére emelné az egyik ifjú szocionista politikus a vizitdíjat. Aranyos Gábor, a nyíregyházi Fiatal Baloldal (FIB) elnöke, a városi képviselő-testület MSZP-s képviselője a Kölcsey Televízió Ring című közéleti-politikai műsorában azt kifogásolta, hogy elment a rendelőbe antibiotikumot felíratni, de a várakozók egy része olyan idős ember volt, aki "csak trécselni szeretett volna az orvossal." Ezután úgy fogalmazott: írt egy SMS-t a barátnőjének, hogy tízszeresére kellene emelni a vizitdíjat.

Mint arról szocialista politikustól szerzett információkra hivatkozva a Magyar Nemzet korábban beszámolt, lehetőségként szerepel a kormány tervei között a vizitdíj és a kórházi napidíj 300 forintról 1000 forintra emelése. Juhász Ferenc, az MSZP elnökhelyettese tagadta, hogy tervek lennének a vizitdíj emeléséről. – Az elmúlt másfél évben semmilyen kormányzati jelentésben nem olvastam, hogy emeljük meg a vizitdíjat – fogalmazott.

Horváth Ágnes (SZDSZ) egészségügyi miniszter az Országgyűlésben is azt bizonygatta, hogy háromszáz forint marad a vizitdíj. Perjési Klára MSZP-s politikus, a parlament egészségügyi bizottságának tagja azonban elismerte, hogy emelkedni fog a vizitdíj összege. Gyula polgármestere egy nyílt lakossági fórumon említette, hogy a vizitdíj öszszege növekedni fog, ám később kijelentette: ő akkor általánosságban beszélt az inflációról, amely hoszszabb távon akár a vizitdíjra is hatással lehet.

(MN)


„Tisztelt” Aranyos Gábor!

Örülünk annak, hogy a Zuschlag sikkasztott millióiból, valószínűleg a nyíregyházi Fiatal Baloldal elnökeként Te is részesültél, és ezért nem jelentene gondot számodra, hogy akár 3000 Ft-ot is kifizess egy orvosi vizsgálat után. De „sajnos” nem mindenkinek vannak olyan barátai, mint neked.

Nem gondolod, hogy pofátlanság, amit tesztek? Már csak azért is mert köztudott, hogy Magyarországon von el a legtöbbet az állam az emberektől. Magyarországon az egy főre eső adóráta 69,5%, Ausztriában 42,7%, Szlovákiában pedig majdnem 30%. Ezek után elvárnád a zsebből történő hozzájárulást?

Azok a nyugdíjasok, akikkel a rendelőben találkoztál, fizettek már annyit az egészségügy kasszájába, hogy az orvosi rendelőben arról beszélgessenek, amiről akarnak, amíg sorra nem kerülnek.

Egyébként meg honnan gondolod, hogy a várakozók egy része „csak trécselni szeretett volna”?

Talán neked is hasonló képességeid vannak, mint Szilvásy Péternek?

Lengyel Gábor

A Jobbik nyíregyházi Ifjúsági Tagozatának elnöke

U.i.: Talán ha a párttársaid nem lopták volna el az adófizetők pénzét, már rég nem itt tartana az egészségügy és az ország.


By SoDI (Kuruc.info nyomán)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Sok hazugság

Az áldást sodika küldte 2008. március 7., péntek - 21:23-kor
Címkék: nepszavazas szdsz
15 komment

Kampánycsend előtt még belehúzunk... :)) 

Ma este voltam olyan önsanyargató, hogy végigszenvedjem az SZDSZ weblapján a Horváth macával, Magyar Bálinttal, és Kóka Jánossal készített videóinterjúkat.

Közben jegyzeteltem, és a legfőbb hazugságaikhoz fűznék néhány gondolatot.

Tudom, hogy van köztük nem egy és nem kettő, melyekről már írtam, esetleg olyan is, amit harmadszorra vagy negyedszerre veszek sorra, de ezek olyan dolgok, amiket nem árt elég alaposan világossá tenni.


  • Vizitdíj az orvosoknál marad.

Viszont a havi soktízezres eszközleírási kompenzáció, amit az orvosok korábban mind megkaptak, 2007 tavaszán megszűnt. Ráadásul a csökkenő beteglétszám miatt  a korábbi pénz sem folyik be, ugyanis ha a beteg emberek a vizitdíj miatt otthon maradnak, akkor kevesebb ellátásért kevesebbet fizet az OEP.

  • 20 milliárd folyt be a vizitdíjból.

1500 milliárdos kasszában ez lófing.

  • A szegények nem szorulnak ki az ellátásból. A nyugdíjasok 12 vizitre elegendő kompenzációt kapnak a havi járandóságukhoz.

Hazugság, az ugyanis nem vizitdíjra fog elmenni, hanem simán megeszi a megnövekedett villany- és gázszámla.

  • Az EU országok kétharmadában működik vizitdíj.

Hollandiában nemrég szüntették meg az alapellátásban a vizitdíjat, mert rájöttek, hogy nem szabad korlátozni az első tünetek jelentkezésekor az orvoshoz jutást, az idejében fel nem ismert betegségek ugyanis később nagyon drágán kezelhető szövődményekkel járnak.

  • Lesznek széfek a vizitdíjból.

Ezt központi értékmegőrzővel is meg lehetett volna oldani. A személyenkénti trezor egy értelmetlen presztizsberuházás, ami csak arra jó, hogy Horváth Ágnes családi cége jól megszedje magát rajta.

  • A befizetett TB járulékok csak az ellátás költségeinek 80%-át teszik ki.

Hazugság, elvégre 2007-ben már szufficites volt az OEP.

  • Eddig nem volt ingyenes az egészségügy, mert volt hálapénz.

A hálapénz most is ugyanúgy megmaradt.

  • Az Alkotmánybíróság szerint a vizitdíj és a költségvetési napidíj nem költségvetési tétel, ezért nem lehet onnan kompenzálni.

Hazugság, ugyanis az Alkotmánybíróság kizárólag a 2009-es évre vonatkozóan mondta, hogy  nem tudjuk, vajon költségvetési tételek lesznek-e. Idén még azok.

  • Az ingyenesség hazug illúziójával le kell számolni.

Aki dolgozik, vagy vállalkozik, az majd beledöglik az adóterhekbe. Elhihetjük tehát, hogy számukra semmilyen ingyenességnek nincs meg az a bizonyos illúziója.

  • A tandíj szükséges ahhoz, hogy kialakuljon egy szolgáltatói viszony.

Hazugság! Egy állami finanszírozású hallgatónak szemernyivel sincs több joga bármiért is reklamálni, mint egy költségtérítésesnek.

  • Egy orvosi rendelő 200 ezerrel többet tud fizetni a vizitdíjjal.

Hazugság. Ez látszólagos haszon, ugyanis a csökkenő ellátási esetszám kieső finanszírozása, és az elvett amortizációs visszapótlás némely helyen szinte teljesen lenullázza ezt a látszólagos előnyt.

  • Eddig nem szólhattál, ha bunkók voltak veled a Tanulmányi Osztályon. Ha fizetsz, hivatkozhatsz erre.

Baromság. Eddig is visszapofázhattál azzal, hogy te vagy szüleid kurva sok adót fizetsz. :) A visszapofázás joga nem pénzkérdés. Visszapofázol... És? Mi van akkor? :))

  • Az egyetemek végre versenyeznek a diákokért.

Ebben nincs semmi új. Eddig is voltak az egyetemeknek hirdetései.

  • Az államilag finanszírozott hallgatók tandíját azoknak az adójából fizetjük, akik jellemzően soha nem fognak kapcsolatba kerülni a felsőoktatással.

Ezek az emberek kizárólag azért lehetnek képesek bármennyi pénzt is megkeresni, mert a kiművelt emberfők megszervezik köréjük azt az infrastruktúrát, aminek nekik már csak a gyümölcsét kell leszakítaniuk. Ilyen módon tehát ők is élvezik a diplomások munkájának minden pozitív hatását.

  • 250%-kal többet keres, aki diplomás.

Igen? Egy kezdő orvos 100 ezer alatt keres, rengeteg a diplomás munkanélküli, és még sorolhatnám az ennek ellentmondó példákat. Erről a 250%-ról őket is érdemes lenne megkérdezni.

  • Igazságtalan, hogy 18 évesen egy-két ponton múlik, hogy későbbi teljesítménytől függetlenül a következő 5 évben fizet-e valaki, vagy sem.

Hülyeség, ez nincs így. Eddig is lehetett változtatni, csak újra kellett felvételizni, és immár állami finanszírozással folytatni a következő évtől a tanulmányokat.

  • Fidesz '93-as, '94-es programjában még a tandíj bevezetése szerepelt.

Igen, de azóta elvégeztették a szakértői hatástanulmányokat, és rájöttek, hogy elvben bár vannak látszólagos előnyei, a gyakorlatban azonban nem működik, mert mérhetetlen károkat okoz.

  • Ha nem növeljük a felsőoktatás színvonalát, világviszonylatban egy középszerű, vidéki szinte süllyedünk.

Ennek elkerüléséhez elegendő az eddigi finanszírozás is, mint ahogy szintén elég volt az elmúlt évtizedekben is. A világszínvonal követése ugyanis nagyobbrészt szervezési kérdés.

  • A tandíj növeli a társadalmi igazságosságot.

Hazugság. Nincs annál igazságtalanabb dolog, mint amikor ugyanannyit kell fizetnie a tanulásért annak a leendő diplomásnak, aki alig fog többet keresni egy bolti eladónál, és annak, aki milliós fizetésre számíthat néhány éven belül.


Szavazz Te te így: 

IGEN - IGEN - IGEN! 


By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Dance :)

Az áldást sodika küldte 2008. március 7., péntek - 3:54-kor
Címkék: tanc vicces video zene
3 komment

By SoDI (Nokifirst nyomán)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Nyeljünk gecit?

Az áldást sodika küldte 2008. március 7., péntek - 1:35-kor
Címkék: nepszavazas
48 komment

A trágár stílusért  előjáróban is szeretnék elnézést kérni mindenkitől, akit esetleg sértően érint, azonban az alább bemutatásra kerülő hozzáállás annyira felháborított, hogy kivételesen semmiképpen sem érzem indokoltnak művi stílusbeli korlátok közé szorítani a kommunikációmat, az ugyanis vajmi kevéssé tudná visszaadni azt a mélyről jövő szenvedélyt és energiát, amit ezek a vérlázító gondolatok felszínre hoztak bennem.


„...aki az országnak tenne jót, az nyelje le a gyurcsány kormány mocskos politikáját, ne mennyen el szavazni 2008-ban és tűrje el még 2 évig gyurcsó elvtárs képét, és utána szavazzon csak a fideszre.

Egy fórumon találtam az alábbi hozzászólást, melyről annyira lerí, hogy ballib marketingirodából dobta össze egy bértolnnok, hogy az már szinte fájdalmas.

Tiszteletem mindenkinek.

Szia.

"nagyon jó", hogy Magyarországot 1038(I. István halála) óta a hatalmi harcokra használják fel vezetői. ez most is így van. aki érdelmesen, higgadtan át tudja látni a helyzetet, az rájön hogy a 3 × IGEN egy pillanatig sem szolgálja oly sok vihar vert hazánkat.

természetesen a higgadt gondolkozáshoz politikailag függetlennek kell lenni.

Hűű... Jön a naagy független talentum...

a továbbiakban hozok 2 elég erős érvek a tandíj és a vizitdíj eltörlése ellen.

Húúú... Tetszik figyelni. A felvezetéssel megteremti a kellő figyelmet, és a kíváncsiságot. Mesterien felépített hatásmechanizmus. Ha valaki azt meri hazudni nekem, hogy ezt nem egy profi kommunikációs szakember írta, akinek ez a szakmája, istenbizony a pofájába röhögök.

a Budapesti Corvinus Egyetemen, a tandíj bevezetése óta fél milliárd forintot tudnak a jótanulók ösztöndíjazására szánni évente.

Hazugság! Még nem is szedtek be egyetlen fillér tandíjat sem, így osztogatni sincs miből.

Ha megszüntetik a tandíjat (mely 10.000 forint havonta) akkor erre nem lesz keret, a jó tanulók nem kapnak támogatást, a gyengébbekmeg bemennek majd ingyen melegedni a suliba.

Vegyük sorban... 

  1. A jó tanulók most is kapnak ösztöndíjat.
  2. A tandíjat a jelenlegi szabályok alapján nem lesz lehetőség havi részletekben fizetni.
  3. Ha a gyengébb tanulókat akarjuk büntetni, akkor tessék magas tárgyismétlési díjat bevezetni, plusz meghatározni bizonyos minimum kreditszintet, mely alatt szintén fizetni kell. (Például, ha valaki adott félévben 20-nál kevesebb kreditet gyűjt, akkor fizessen annyiszor 5 ezer forintot, amennyivel ezalatt a határ alatt van)
    Egy ilyen szabályozás ellen SENKI sem tiltakozna.

ebből következően csökken az oktatás színvonala, a gyakorlati foglalkozásokra nem lesz keret.

Hazugság. Amire most van keret, arra a jövőben is lesz. Nem fog csökkenni semminek a színvonala.

természetesen aki nem tudja a havi 10.000 forintot kifizetni dandíjnak, az vállalhat tanszéki munkát vagy felvehet diákhitelt

Diákhitel a megélhetésre kell.

(havi 10 óra munkából megvan a tandíj).

Hazugság. Mégis milyen tanszéki munka az, ahol kézhez kapsz óránként egy ezrest??

+ hozzátenném, hogy a világ első 300 egyetemében jelenleg 1 magyar egyetem van, ez is azt bizonyítja, hogy állami finnanszírozással nem lehet minőségi oktatást elérni.

Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc egyaránt ebben a rendszerben szerezte első diplomáját. Ők talán nem kaptak minőségi oktatást?

A másik, hogy nekem bizony személyesen is van összehasonlítási alapom, ugyanis a Corvinus-on félévenként 160 ezret fizetek, az ELTÉ-n viszont egy fillért sem. Mégsem érzem, hogy akár szemernyit is többet kapnék bármiből is a Corvinus-on. SŐT!

még az USÁBAN sem képes és nem is akarja az állam az összes adófizető adójából kifizetni a lakosság töredékét kitevő egyetemisták képzését.

USA hülye példa. Az az ország hagyja, hogy emberek ezreit egye meg a rák, csak mert nincs egészségügyi biztosításuk.

(ez a világ összes normális országában így van)

A világ egyik normális országában sem fizeti mindenki tandíját az állam? Igen, lehetséges. Viszont ez Magyarországon sincs így, elvégre a tanulók több, mint fele most is fizet tandíjat!

egy neurológus szakorvos, mesélte nekem, hogy a vizitdíj bevezetése rengeteg fejtörést okozott nekik, de miután bevezették 20%al kevesebb betege lett az orvosoknak

Ez később erősen meg fogja bosszulni magát, ugyanis mára már egészséggazdasági evidencia, hogy ha az emberek nem fordulnak már az első tüneteik megjelenésekor orvoshoz, akkor hosszútávon az egészségügyi ellátásuk sokkal többe kerül a társadalom számára. Ehhez lásd a Corvinus egyetem frissen kinevezett holland vendégprofesszorának szavait ezen a videón.

természetesen azért nem mentek el az emberek minden fejfájás után hozzá,

Aha.

Nem lesznek diagnosztizálva az agyrákos esetek. Hű de jó.

s nem kértek milliós vizsgálatokat

Mert az úgy megy, hogy a beteg KÉRI a milliós vizsgálatot, nem ám az orvos küldi el rá, ha szakmailag indokoltnak látja! Perszeee...

és az OEP is időtlen idők óta végre pozitívan zárta büdzséjét.

Ennek semmi köze a vizitdíjhoz! Ez a TVK korlát miatt van. Lett is szép hosszú várólista mindenhol.

tehát aki azt szeretné hogy a FIDESZ jövője jobb legyen az szavazzon 3 IGENnel, és aki az országnak tenne jót, az nyelje le a gyurcsány kormány mocskos politikáját, ne mennyen el szavazni 2008-ban és tűrje el még 2 évig gyurcsó elvtárs képét, és utána szavazzon csak a fideszre.

Kösz, én inkább nem nyelem vidáman Gyurcsány gecijét.

(viktor jobb mint fletó, csak most nincs igaza)

Csóóórikám, ezzel az ócska dumával akarsz hatni? Beszarok! :DD

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Honvédelem

Az áldást sodika küldte 2008. március 6., csütörtök - 18:56-kor
Címkék: amerika haboru irak katona video
7 komment

Iraki mesterlövész akcióban.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Diploma = pénz?

Az áldást sodika küldte 2008. március 6., csütörtök - 16:59-kor
Kategóriák: Marketing
Címkék: csaj marketing nepszavazas tandij
25 komment

Pontosan tudom, hogy a kampányidőszak finise nem a legmegfelelőbb idő arra, hogy a saját oldalunk marketingeszközeit kritizáljuk, azonban - mivel én legalább annyira marketingszakmai szempontból is szemlélem a kampányt, mint közéleti eseményként, így most mégis erre vetemednék.

Előre szeretném leszögezni, hogy ez a bejegyzés nem arról szól, hogy nemmel kellene szavazni. Továbbra is azt mondom, hogy minden hazáját szerető embernek kötelessége az IGEN mellé tenni a voksát, azonban nem azért, amit a legtöbb helyről hallunk.


Arról már valahol a kommentek között tettem említést, hogy az SZDSZ kétség kívül jól választott, amikor úgy döntött, hogy szép arcú lányokkal kampányol a tandíj ellen, szemben a Fidesz spotjával, ahol egy igencsak középronda lány néz vissza ránk a képernyőről.

Kampánycsajok 

Francba, hát még a zsidóknak is van annyi eszük, hogy ne egy félelmetes bányarémet toljanak a kamera elé, hanem olyan leányzókat, akikre kellemes érzés ránézni! :)

De még a Szegedi egyetemisták is rájöttek, hogy egy gyönyörű arcú csajt kell a filmjükbe rakni, hiszen Betty, a csúnyalány menjen inkább mosogatni. :)

A másik orbitális baromság, hogy a jólét és a diploma közé mindenki egyenlőséget tesz a kampányban. A Fidesz is hajlamos elfelejteni, hogy 2006 tavaszán pont azzal kampányoltak, sokak kezében mennyire nem ér szar sem a diploma. Volt ez a „hiába tanultam évekig, mégse tudok elhelyezkedni” kampányuk. Emlékszünk, ugye?

 Fidesz a diplomás munkanélküliségről

Hogy az anyagi létnek mennyire nem előfeltétele a főiskolai vagy egyetemi végzettség, arra vonatkozólag nekem személyes élményként a lakásmaffia-ügyem egy meghatározó pillanata nyitotta fel a szemem.

Az asztal egyik oldalánál ült a cionista tanár bácsi (villamosmérnök), édesapám (villamosmérnök), én (életkoromnál fogva egyetemi hallgató), tanár bácsi após ura (diplomás közgazdász), a hitelközvetítő (diplomás közgazdász), és az ügyvéd.

Velünk szemben pedig a bazi nagy terepjáróval érkező jómódú tiszafüredi milliomos, rövidnadrágban, és trikóban. Miközben a mellette ülő, felfújt mellű plázacicája a körmeit nézegette, ő elmesélte, hogy neki az iskolai végzettsége egész pontosan 6 elemi!

Szóval tanulságos élmény volt, mit ne mondjak! :)

De ez a tévhitekre épülő momentum, hogy diploma nélkül mindenki szegénységben ragad, több helyen is visszaköszön. Ebből a szempontból az utóbbi napokban leginkább az alábbi, a tandij.fw.hu-ról származó plakát szúrta a szemem:

Zolika apja kőműves

Könyörgöm, miért pont egy kőművessel kell példálózni?

Emberek! Egy mesterkőműves simán megkeres annyit, mint egy átlagos magyar ügyvéd! De ugyanez igaz például egy profi asztalosra is.

Sőt, egy profi, jól menő kőműves, vagy asztalos sokkal könnyebben kifizet bármilyen tandíjat, mint a legtöbb diplomás közalkalmazott! Ne legyünk már ennyire hülyék!

A diplomásoknak csak egy kisebbik részénél garantált a kiugróan magas jövedelem egy kétkezi mesterszakma művelőéhez képest. Senki se azért megy szociológusnak, hogy aztán hülyére keresse magát vele!

Ha engem a pénzkeresés motiválna, vagyis az elhelyezkedés, illetve a magas havi bevétel, akkor eszem ágában se lett volna érettségi után akár egy napot is tanulni, hanem rögtön elkezdtem volna hirdetésszervezéssel foglalkozni.

Még első évben történt, hogy egyik ELTÉ-s évfolyamtársam nagyban ecsetelte a távlati terveit, ami külföldi munkavállalást, és multicégen belüli karrierépítést jelentett. Gyorsan megjegyeztem, hogy ha neki ilyen tervei vannak, akkor itt, a tanárszakon elég rossz helyen van, és talán máshova kellett volna jelentkeznie. Hozzátettem, hogy én tudatosan jelentkeztem ide, mert nekem nincsenek ilyen terveim. :))

A tanulás csak kisebb részben szól a jó életkörülményekről. Sokkal inkább szól arról, hogy valaki szívesebben végezne egy olyan munkát, amihez megkövetelt a diplomaszerzés, vagy ha nem is az, de legalábbis erősen ajánlott hozzá.

A másik fontos komponens pedig a tudásvágy, valamint az a tény, hogy erős országot csak kiművelt emberfőkkel lehet építeni.

A jövedelmi kérdés csak ezek után jön.

Ne szóljon már minden a pénzről!

A társadalmi mobilitás csak az egyik, de nem egyetlen komponense a tandíjkérdésnek. Sokkal fontosabb az a kár, amit azzal okozunk, ha embereket hosszú évtizedekre boldogtalanságra kárhoztatunk, amiért életük egy szakaszán éppen nem úszkáltak az anyagi bőségben...

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Húzzu(n)k bele!

Az áldást sodika küldte 2008. március 6., csütörtök - 15:45-kor
Kategóriák: Paródia
Címkék: kepek mszp parodia vicces
még nincs komment

Húzzuk bele!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!
« Elejére | Újabbak | Régebbiek | Végére »