Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben

Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert

Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története

Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)

Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről

Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról

Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához

A gyermekedet fenyegetik!

Az áldást sodika küldte 2008. március 12., szerda - 2:49-kor
Címkék: agnes horvath nepszavazas orban video viktor vizidij
16 komment

avagy Gyilkos Ágnes szalonképessége... 

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Blogsablon javítva

Az áldást sodika küldte 2008. március 12., szerda - 0:34-kor
Címkék: bongeszo firefox internet explorer opera safari
10 komment

Egy kis technikai információ...

Fél órával ezelőtt vettem észre, hogy a Freeblog legújabb fejlesztései miatt jelen blog megjelenése eléggé szétesett Opera és Safari böngészők alatt. (A bejegyzések csak hosszas lefele-görgetések után voltak láthatóak).

Hosszabb CSS-forrasztgatás után most sikerült kiküszöbölnöm ezt a hibát, így most már az, amit itt láttok, teljesen ugyanúgy jelenik meg az alábbi böngészők mindegyike alatt:

  • Internet Explorer 7.06
  • Firefox 2.0.0.12
  • Opera 9.26
  • Safari 3.0.4

Ebből az utolsó kettő az, amelyekkel igen erősen trükközni kellett, mivel az istennek sem akarnak úgy működni, ahogyan azt a W3C szabványok leírják. Ezért a fejlesztőiknek innen is üzenném, hogy a jó kurva anyjukat.

Köszönöm szépen.

Tecnikai információkat hallottak.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Illetékes eftásnő

Az áldást sodika küldte 2008. március 11., kedd - 22:48-kor
Címkék: agnes biztositas egeszsegugy horvath sicko video
még nincs komment

Ezt a videót úgy ajánlotta nekem valaki, ezért rakom ki ide.

Annyi lenne hozzá a személyes megjegyzésem, hogy szerintem rém felesleges és értelmetlen ilyen hosszú részleteket bevágni a Sicko-ból, mert így a végeredmény teljesen élvezhetetlen lesz mindazok számára, akik már látták a filmet.

Azoknak pedig, akik még nem látták, nem feltétlenül ajánlható az alábbi videó, tekintve hogy ők sokkal jobban teszik, ha a teljes mozifilmet egyben nézik meg.

Kétség kívül ötletes megoldás, hogy időnként egy kevés Horváth Ágnest is raknak bele, de az Internet nem televízió, itt bűn 10 percnél hosszabb időtartamra vágni bármit is.

Röviden: bár nekem így nagyon nem tetszik a cucc, de gondolva rá, hogy talán akad olyan a kedves olvasók között, aki másként van ezzel, tessék (bő fél óra):

(Az első 4-5 perc viszont önmagában egész jó :))

Ha nem látsz felül semmit, akkor kattints ide! 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Újra vizitdíj?

Az áldást sodika küldte 2008. március 11., kedd - 14:56-kor
Címkék: forradalom nepszavazas vizitdij
19 komment

„Néhány éven belül újra visszaállítják hazánkban a vizitdíj illetve a kórházi napidíj intézményét, mivel a díjakon kívül nincs más megoldás a kialakult helyzetre.”

Mihályi Péter, egészségügyi közgazdász

Az embernek komolyan felfordul a gyomra, amikor mindenhol azt látja, hogy a neoliberális ámokfutók rém idegesen igyekeznek keresztbe tenni a nép egyértelműen kifejtett többségi akaratának.

Horváth Ágnes a TV2-nek úgy nyilatkozott, hogy nem kíván jóslásokba bocsátkozni, ami SZDSZ-ről magyarra lefordítva annyit tesz: amint 2011-ben lejár a népszavazás által 3 év időtartamra bebetonozott állapot, első dolguk lesz újra kivetni a sarcokat.

Már persze, ha módjuk lesz rá.

Ha mindezt összevetjük azzal, hogy a rektori konferencia még az idén egy az egyben eltörölné az államilag támogatott hallgatói helyek intézményét, szép sora rajzolódik ki előttünk azoknak az antidemokratikusan gondolkodó, diktatúra-fetisiszta elemeknek a sora, akik szép sűrű, turhás köpést érdemelnének az arcukba.

Asszem, Budaházy Györgynek van igaza.

Budaházy: FORRDALOM!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

A francia példa

Az áldást sodika küldte 2008. március 11., kedd - 13:59-kor
Címkék: sorbonne tandij
17 komment

A franciaországi Sorbonne egyetem kétség kívül Európa élvonalába tartozik. Az oktatói és kutatói munka színvonala világszerte felsőoktatási intézmények ezreit utasítja maga mögé. Ám van még egy szokatlan sajátossága.

Magyar egyetem területén rohamrendőröknek még nem volt dolguk. Ellenben a gall hallgatóknak kedves szokásuk olyan markánsan megfogalmazni a többségi véleményt, hogy azt szívesen izgulják végig testközelből a helyi készenléti rendőrség munkatársai.

2006 március 14 - Sorbonne campus

  • A Sorbonne egyetem Európa élvonalába tartozik.

Alternatív tandíjjavaslat, egységes rendszer mellett törnek lándzsát a rektorok: mindenki fizetne tanulmányi eredményétől függően

Hiába arattak elsöprő győzelmet az igenek a tandíj eltörléséről is döntő népszavazáson, az általános fizetési kötelezettség bevezetését az elejétől fogva támogató egyetemi vezetők nem hajlandók elfogadni a döntést - írja a Magyar Nemzet.

Molnár Károly, a vezetőket tömörítő Magyar Rektori Konferencia (MRK) elnöke a polgári napilapnak azt mondta: a népszavazás eredményétől függetlenül folytatják a fejlesztési részhozzájárulást (fer) kiváltó alternatív tandíjjavaslat kidolgozását, és azt április végén leteszik Hiller István oktatási miniszter asztalára.

Arra a kérdésre, hogy a rektorok nem érzik-e úgy, szembemennek a népakarattal, Molnár azt felelte: a népszavazás az államilag támogatott képzéseken bevezetendő fert törölte el, a felsőoktatásban a költségtérítéses képzéseken évek óta jelenlévő tandíjat nem. A döntés nem jelenti azt, hogy ne lehetne újabb, más típusú fizetési kötelezettséget bevezetni. A rektorok javaslata eltörölné az államilag finanszírozott és a költségtérítéses képzést, és egy egységes rendszert hozna létre.

A diákokat tanulmányi eredménytől függően kategóriákba sorolnák: a legrosszabbul teljesítő fizetne a legtöbbet, a legjobbak pedig a legkevesebbet. A kategóriákat a rektori konferencia elnöke szerint minden tanév végén felülvizsgálnák, és az előző évi teljesítmény alapján állapítanák meg a következő évre fizetendő díjat. A legmagasabb kategóriában fizetendő tarifa megegyezne a költségtérítéses hallgatók által fizetendő díjjal.

A hallgatók és a Fidesz is felháborítónak tartják a rektorok tervét.

Forrás: Híradó, innen

Ha valaki véletlenül azt hinné, hogy a Rektori Konferencia tagjait akár csak egy pillanatig is megfontolt szakmai szempontok motiválják, annak számára idézném Pokorni Zoltán szavait:

- Lehetséges, hogy nekik 100 vagy akár 500 ezer forint jelképes összeg. Nyilvánvaló, hogy évi 40-50 milliós fizetéssel esélyük sincs átlátni a tandíj szociális vonulatait.

Pokorni Zoltán

Ezekért a mondatokért nem engem kell hibáztatni, ezt nem én mondom, hanem egy olyan ember, aki tökéletesen ismeri a rendszer minden sajátosságát, elvégre 1998 és 2002 között Magyarország oktatási minisztere volt.

Ugyanő mondta azt is, hogy egy intézményvezetőtől természetes, hogy szemellenzősen örül, ha pénz folyik be, azonban éppen emiatt a közvetlen érdekeltség miatt soha nem szabad ilyen horderejű kérdések közelébe engedni őket.

Ami a jogi aggályokat illeti, olyan sajnos nincs. A népszavazás eredményétől függetlenül mindezt simán megtehetik. A nép csak az államilag támogatott hallgatók kötelezettségeiről döntött. Ha őket, mint kategóriát eltörlik, akkor a nép pofára esett.

A kérdés csak az, hogy hajlandó-e porban csúszni, vagy feltápászkodik.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Gyurcsány - A vereség

Az áldást sodika küldte 2008. március 11., kedd - 13:22-kor
Címkék: ferenc gyurcsany nepszavazas vicces video
8 komment

By SoDI (Patria Nostra nyomán)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

HIIIJNYEEE :DDD

Az áldást sodika küldte 2008. március 10., hétfő - 23:43-kor
Címkék: budahazy echo gyorgy kende peter tv vicces video
10 komment

Itt eredetileg egy olyan írás szerepelt, ahol viszonylag kritikusan nyilatkoztam meg arról a teljesítményről, amit Budaházy György nyújtott az Éjjeli menedék legújabb adásának első 20 percében.

Miután azonban a műsor második felében az alábbi videón látható ragyogó érvtechnikával volt képes előhozakodni, azt hiszem, méltatlan lenne, ha továbbra is az afölötti sajnálkozásom foglalná el itt a helyet, hogy Hunnia két vezetője közül miért pont a reálértelmiségi ült be a stúdióba. :))

Ki kell mondanunk ugyanis, hogy amit Budaházy itt előad, az zseniálisan összeszedett gondolatmenet, ezért úgy a helyes, ha emiatt mély tisztelet és őszinte gratuláció jut neki osztályrészül.

Aki viszont kíváncsi ennek a bejegyzésnek az előző verziójára is (ahol hosszasan kitérek rá, konkrétan hol hazudik Kende Péter a Mein Kampf-ról), az elolvashatja ide kattintva.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Szép volt!

Az áldást sodika küldte 2008. március 10., hétfő - 22:22-kor
Címkék: fidesz nepszavazas video
12 komment

By SoDI (Fidesz.hu nyomán)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Történelmi rovat

Az áldást sodika küldte 2008. március 10., hétfő - 20:33-kor
Címkék: 2006 eroszak forradalom mtv ostrom rendorseg tortenelem video
6 komment

Miután tavaly maga Gergényi Péter nyilatkozott úgy, hogy 2006 ősze már történelem, így azt hiszem, érdemes az alábbi, eddig soha nem látott anyagot amolyan történelmi érdekességként az érdeklődő közönség elé tárnom.


Amikor az MTV ostroma után minden attól volt hangos, hogy a rendőrség szégyenszemre tapasztalatlan irodistákat küldött a köztévé védelmére, az ORFK egy olyan közleményt adott ki, melyben határozottan kikérték maguknak, hogy a hősiesen életüket kockáztató, és bátran helytálló tömegoszlatókat bárki is ilyen lekicsinylő hangnemben sértegesse.

Hangsúlyozták, hogy kollégáik megfelelő kiképzésben részesültek az esemény előtt, ezért a történtekért a legkevésbé sem lehet hibáztatni őket. (Ez nyilván arra a fiatal rendőrlányra is érvényes, aki az ostrom közepén egyszerűen sírva fakadt, és úgy kellett hátul kilopni, nehogy az ő arcával legyen tele minden média.)

A 2006-os tudósítói megbízásom - Kattints a nagyításhoz!Hogy ebben a kérdésben mi volt az igazság, azt szerintem a korábban megismert tények mellett az egyik helyszínen rögzített felvételem is kiválóan jelzi. 2006 őszén az újságírói megbízásom alapján dokumentáltam az utcai eseményeket, és ennek kapcsán került rögzítésre, amint a tévéostromnál az egyik legsúlyosabban megsebesült rendőr elszakad a társaitól, a földre kerül, majd megrugdossák.

Nos, senki ne mondja nekem, hogy megfelelő kiképzésben részesült egy olyan csapat, amelyik egyszerűen hátra hagyja az egyik társát, védtelenül, szabad prédául kínálva fel őt az első sorban tevékenykedő futballszurkolóknak.

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide, ide vagy ide!

Ha esetleg a felvételen megsérülő REBISZ-es (készenléti egységes) úriember olvasná:

Itt nem arról van szó, hogy én kétségbe vonnám az Ön vagy a kollégái kvalitásait, de az tagadhatatlan, hogy megfelelő kiképzés után senki nem követhet el akkora hibát, hogy védtelenül magára hagyja bármelyik kollégáját is. Nem a képességgel volt a gond, hanem a felkészültséggel.

Itt egyértelműen igen súlyos mulasztást követett el az, aki ezeknek a rendőri egységeknek a kiképzését végezte, mégse hallottunk hírt az elmúlt másfél évben arról, hogy ezért bárkit is felelőségre vontak volna.

A tüntetők kollektív hibáztatása néhány keményfejű fociszurkoló egy-két elhajlása miatt (földön fekvő emberre úriember soha nem támad) viszont rendszeres eleme az akkor történtek balliberális tálalásának.

Arról a tényről, hogy akármi is történik, egy megfelelő kiképzési programon átesett, és normálisan felszerelt rendőri csapatban senkinek sem szabadna megsérülnie, nem beszél senki. Holott tény, hogy ilyen módon a felvételen látott incidensnek is érdemes lenne a rendőrségen belül megkeresni a hanyag mulasztás okán elmarasztalható felelősét.


Egyébként, ha valakit érdekel, itt letölthető az összes, 2006 szeptemberében rögzített videófelvételem. Vágatlanul, cenzúrálatlanul, másfél órányi videóanyag:

UPDATE 2009. márciusában: ÚJRA ELÉRHETŐ!

SoDI - 2006 szeptemberi felvételek - Kattints a letöltéshez! (69 Mb)

(A zip-ben lévő mp4 kiterjesztésű videók a Media Player Classic nevű programmal játszhatóak le. Mivel nem álltam át nyári időszámításra, ezért minden egyes felvétel metaadata egy órával korábbi időpontot jelent.)

Aki pedig néhány perc terjedelemben a bennük látható látványosabb jelenetek kiválogatására kíváncsi, az szemezgessen kedvére a kapcsolódó videóim között. :)

By SoDI

Kapcsolódó saját videóanyagok 2006 őszéről:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Che

Az áldást sodika küldte 2008. március 10., hétfő - 15:59-kor
19 komment

Ha valakinek rossz napja van, nézegessen halott kommunistát.

Igaz magyar embert az ilyesmi mindig felvidítja. :D

Che 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Reprezentatív

Az áldást sodika küldte 2008. március 10., hétfő - 10:44-kor
Címkék: aprad tota w worluk
36 komment

Gyerekek, íme a bizonyíték, hogy Tóta démon veszélytelenebb, mint azt korábban bármikor is gondoltuk volna. Miután látjuk, hogy olvasótáborának több, mint kétharmada Magyarország 7%-nyi drogos zsidóinak, valamint a nép azon másik 7%-ának köréből kerül ki, akik a felmérések szerint nem tudták, hogy az „igen jelenti a nemet”, így nyilvánvalóan teljesen súlytalan minden, amit mond. :)

Tóta olvasótábora reprezentatív :) 

By SoDI

Kapcsolódó anyag:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Horn Gábor őszinte

Az áldást sodika küldte 2008. március 10., hétfő - 3:38-kor
Címkék: gabor horn nepszavazas
5 komment

Feri, menj a picsába. :D

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Szép volt, Magyarország

Az áldást sodika küldte 2008. március 10., hétfő - 3:28-kor
Címkék: nepszavazas orban video viktor
3 komment

Még ha nem is szeretjük a Viktort, ez akkor is szép. :)

 

 

Saját Kossuth tér videó pedig valamikor délután jön.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Fél győzelem

Az áldást sodika küldte 2008. március 9., vasárnap - 19:17-kor
Címkék: nepszavazas
59 komment

Gyurcsány bejelentette, hogy siker esetén április 1-étől hajlandó eltörölni a díjakat.

Ez már fél győzelem. 

Este 9 körül minden eldől.

  • Ha az IGEN-ek kerülnek fölénybe, akkor a nép annak szerez érvényt.
  • Ha a NEM-ek, akkor a nép megtorolja a csalást. :DDD

Legalábbis én valami ilyesmire számítok.

Lassan indulok is a Kossuth térre.

Kossuth tér! MOST!!

GYERTEK MINÉL TÖBBEN!!!!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Pártatlan leszek

Az áldást sodika küldte 2008. március 9., vasárnap - 16:33-kor
Kategóriák: Paródia
Címkék: nepszavazas parodia vicces video zene
10 komment

Mivel kampánycsend van, ezért pártatlan leszek, és mindkét nagy párt zenéjét kirakom ide, szigorúan ABC sorrendben.


Fidesz:

„Igen, igen, igen, mert élni kell!
Igen, igen, igen, kiálts most fel!
Igen, igen, igen! Aki hallja, adja tovább!”

 

MSZP:

„Én nem állítom, hogy elállítom az esőt,
de az ernyőt föléd nyitom!
Ó, igen, igen, igen!
Ó, igen, igen, igen!”

 


Pártatlan voltam. :)

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Mit kell így?

Az áldást sodika küldte 2008. március 9., vasárnap - 11:51-kor
Címkék: forradalom rendorallam
18 komment

Csak néhány szóban azoknak, akik totálisan félreértették az Így kell, így helyes!” című bejegyzésemet...

  • Nem rendőrt kell verni, vagy gyújtogatni. Itt a lényeg a többszázezres létszámon, és a kemény népakaraton volt, ami mindennél erősebb.
  • Nem kell vezető a tömeg élére. 1990-ben, Angliában sem volt.

A lényeg itt nem a harcmódon volt, hanem azon a határozott kiálláson, amivel az angolok megmutatták a saját neoliberális, népnyúzó kormányuknak, nem hagyják magukat módszeresen megnyomorítani.

Az a lényeg, hogy megfelelő elszántság esetén ez még a több száz éves, zavartalan demokráciákban is teljesen természetes hozzáállás. És ezt nem tagadhatja le senki, elvégre élő történelmi példa támasztja alá a múlt évtizedből.


Az angolok nem birkák.

Mi miért lennénk azok, amikor ez a nép példaképünk lehet?


By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!
« Elejére | Újabbak | Régebbiek | Végére »