Szünnap
Az áldást sodika küldte 2008. május 4., vasárnap - 19:35-korCímkék: blog keresztenyseg sodi vasarnap
20 komment
A hetedik napon Isten is megpihent.
Ezért ma nem lesz blog. :)
By SoDI
Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben
Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert
Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története
Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)
Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről
Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról
Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához
A hetedik napon Isten is megpihent.
Ezért ma nem lesz blog. :)
By SoDI
Csak Romániában látni ilyen csodákat. :D
By SoDI
„Itt ugyanis arról van szó, hogy a nemrég tőlünk elhatárolódó Bombagyártól az a Jobbik határolódik el, akitől viszont a Zsidesz határolódik el (a sor a végtelenségig folytatható)... :-)”
Domokos Endre János
A Vér és Becsület Kulturális Egyesület korábbi elnöke
Forrás: Kuruc.info, innen
Ezúton szeretnék gratulálni Tomcat-nek:
Az, hogy valakitől még a Kuruc.info
is elhatárolódjon, igazán
kiemelkedő teljesítmény! :DDD
Mindenekelőtt vegyünk sorra három egyszerű axiómát, amit - reményeim szerint - egyetlen épeszű ember sem vitat.
Blogkommentként, smile mellett, avagy egy átlagos, garázsban rögzített podcast (letölthető netes rádióadás) X-edik percében, poénként nyugodtan el lehet sütni az ilyesmit, és az ember abban a kontextusban még humorosnak is találhatja, azonban, ha a legminimálisabb jele is van annak, hogy az illető komolyan gondolja, amit mond, akkor ott nagyon nagy gáz van a helyzetfelmérés terén.
Eddig csak rólam terjengett olyan rágalom, mintha olyan dolgot írtam volna, mint amit most Tomcat is mondott, de az a híresztelés természetesen hazugság volt. Amikor ugyanis én a "bolsevik patkányok fattyainak lámpavasra kötéséről" beszéltem, akkor a szövegkörnyezetből egyértelműen kiderült, hogy én nem gyerekekről, pláne nem a baloldali szavazók vagy politikusok gyerekeiről, hanem az olyan bűnöző-klánok tagjairól beszéltem, mint amilyen jelek szerint Veres pénzügyminiszter koszvadt pereputtya is. (eredeti írásom Veres kölykeiről itt, a Partizáninfó ezzel kapcsolatos tiltakozása itt).
Hogy a Kuruc.info-t idézzem:
Indulásként ne is menjünk olyan messze: a Magyar Gárda főkapitánya ma már nem élne, de ha kiterjesztjük e tisztogatást a zsidókra is, akkor Tomcat esetleges gyermeke is lámpavason végezné...
- Forrás: Kuruc.info, innen
Arról már nem is beszélve, hogy az én édesanyám is MSZP tag, innentől pedig az én nyakamon is ugyanígy megszorulna a hurok. :)
Mindenkinek elemi érdeke, hogy a Jobbik bejusson a Parlamentbe, ez nem is lehet kérdés.
Vita mindössze annyiban van, hogy ez elégséges cél-e a magyarság problémáinak megoldása szempontjából, vagy sem.
Mindezzel együtt azt, amit tegnap este a Jobbikról írtam, természetesen továbbra is fenntartom. Még akkor is, ha - mint utóbb kiderült - itt most konkrétan nem az általam leírt jelenség áll a Jobbik és a Bombagyár stábjának összezördülése mögött.
A Jobbik eddig még szemernyi jelét sem adta annak, hogy érdemben együtt kívánna működni a tőle független nemzeti civil kezdeményezésekkel, ez a fajta nagyképű gőg pedig elképesztően sértő mindenki számára, aki a szerény eszközeivel, időt és fáradtságot nem kímélve a maga módján próbál tenni a nemzet ügyéért!
Amíg a Jobbik nem képes felismerni, hogy a gerillamédia, és az önszerveződő közösségek nem az ő ellenségei, hanem éppen ellenkezőleg - az autonóm módon működő külső támaszai szeretnének lenni, addig bizony a pártjuk csupán kényszerválasztás marad. Rájuk szavazunk, de csak azért, mert nincs más.
Ami pedig a konkrét esetet illeti:
Tomcat-ék felelősségét a történtekben nem részletezném, éppen elég sokan megtették ezt az elmúlt órákban helyettem. Hogy mennyire nem lehet hibáztatni Vonát amiatt, hogy a Bombagyártól való távolságtartás mellett döntött, kiválóan jelzi az alábbi, Kuruc.info-n megjelent beszámoló.
Amikor az I. Szögedi Magyar Majális botrányos műsorának elején Tomcat köszöntötte a Jobbik elnökét, vicceskedve valahogy úgy mutatta be: fasiszta, antiszemita. Vona próbált jópofizni, ezért hozzátette: homokos is.
- Ez egy "coming out"? - örült meg Tomcat, majd sikerének okán arra buzdította, hogy vigyázzállásban náci karlendítéseket végezzen Vona mindenki szeme láttára.
A jobbikos politikus azonban nem most jött a fáról, sőt történész diplomával is rendelkezik, ezért ebben a hülyeségben - Feka Pákóval ellentétben - már nem volt partner, jóllehet egy polkabaréban nyugodtan megtehette volna.
Blogin megsértődött, s ő panaszkodott a nyilvánosság előtt, amiért Vona Gábor nem majomkodott vele.
Forrás: Kuruc.info, innen
Ugyanakkor én fontosnak tartom megemlíteni Vona Gábor egyértelmű felelősségét is!
Az, hogy utólag jelzi csak az elhatárolódását, és letiltatja a helyszínen készült felvételt vérlázító tőle, éppen ezért nagyon sajnálom, hogy Szeged messze van, mert ha lenne saját felvételem az eseményről, már rég a neten lenne, és pont leszarnám Vona minden ellenkező igényét.
Ezt a Kuruc.info fogalmazta meg a legjobban.
Ez a cenzúra mindenképpen felháborító, akármit mondtak Tomcaték. Vona nem tagja a Bombagyárnak, így akárhol lépnek fel, nem kell felelősséget vállalnia értük. (...) Az ellenség sohasem határolódik el, sohasem zilálja saját táborát. Vona viszont nem először tesz ilyet, noha a választók a férfias határozottságot szeretik, nem a cionista játékszabályokhoz alkalmazkodó önleszalámizást.
Forrás: Kuruc.info, innen
Ahogyan a tegnapi bejegyzésem kommentjei között is írtam: Ha ÉN ott vagyok, és a kezemben mikrofon van, én is tiltakoztam volna. Viszont ott rögtön, és nem pedig sunyi módon, később.
By SoDI
Kapcsolódó hivatkozások:
Én megmondtam!
Kutyából nem lesz szalonna, és a politikus az politikus marad.
Álljon bárhol is.
Hogy mit gondolok a saját magát egyedüli legitim nemzeti erőnek tekintő (tehát erősen Fideszesedő), a tőle független összes civil kezdeményezésben ellenfelet látó Jobbikról, azt most nem fejteném ki bővebben, ehelyett csak visszautalok Tóth Péterrel, a Jobbik szegedi elnökével folytatott vitámra, melyet nem közvetlenül vele levelezve, hanem a Kuruc.info hasábjain vívtunk meg egymással.
Kurvára rá kéne már jönnie a Jobbiknak, hogy itt SENKI nem akar versenyezni velük, a nemzeti radikális oldalon MINDENKI készségesen elfogadja, hogy ŐK A PÁRT, így mindenkinek kötelező rájuk szavazni, de ez még NEM jelenti azt, hogy mellettük ne lenne szükség olyan széleskörű gerillamédia-munkára is, mint amit a Bombagyár, és a hozzá hasonló kezdeményezések képviselnek!
Nagyon ajánlom még egyszer végignézni Toroczkai ide vonatkozó mondatait!
Minden szava arany!
Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!
By SoDI
Apró update:
Tomcat 2008.05.02 22:12:38
"Vonánál az dobta le az ékszíjat, amikor azt mondtam, hogy ott basztuk el 56-ban, hogy az ávósokkal együtt nem kötöttük fel a gyerekeiket is, mert tessék, ma ennek isszuk a levét. Ha újra akasztgatunk, nem szabad még egyszer elkövetni ezt a hibát. Nem szép dolog egy ötéves gyerek felakasztva, de nem kell odanézni. Ugyanis ők szívbaj nélkül irtják máris a mi gyerekeinket, lásd például "egészségügyi reform". Erre mondta Vona, hogy neki is van gyereke, és ez számára vállalhatatlan. Jó, akkor nem vállalja, és akkor a gyerekének is ugyanaz lesz az ellensége, mint nekünk."
- Forrás: Bombagyár, innen
Lehetséges konklúzió:
Vona Gábor a Partizáninfó szerkesztője!!! ;D
KINYOMOZTUK! ;P
Ezt a részletet SF mai blogbejegyzéséből emelem át.
Kihaló faj vagytok
"kihaló faj vagytok" mondja a zsidó ITT : http://kuruc.info/r/1/23447/
Ezt úgy kell érteni, kihaló nemzet vagytok, mert hagyjátok magatokat becsapni, kiárusítani, leigázni, hagyjátok, hogy egy zsidó kisebbség felvásároljon kilóra benneteket, hagyjátok, hogy megsemmisítsék a nemzet-tudatotokat. Többek közt a keményen szdsz-kézben tartott szórakoztatóiparral, amiben a MÜLLER péter sziámi félék szabják meg a tartalmat és mondanivalót.
Nincs bennetek ragaszkodás az ősi földhöz, tulajdonhoz, kultúrához, egy tál lencséért meghunyászkodtok a haramiák előtt.
Nincs bennetek összetartás, büszkeség, nem vigyáztok arra az örökségre, amit őseitektől kaptatok...
Ezért vagytok kihaló faj, mert eltűritek a nemzetpusztító nagyorrút.
A zsidók, mindíg is a fenyegettségükre hivatkozva tudták egybetartani a népüket, különben már rég beolvadtak volna a különféle népekbe.
Emellé társul néhány zsidó család (őket hivom én nagytőkének)világuralmi törekvése, s védőpalyzsként tolják maguk elé az átlag kis zsidók tömegeit, akik vakon követik falkavezéreiket, mint anno Mózest a pusztában.
A zsidóság történelme során ahány országban és nép között előfordultak, mindenütt utálatot és gyűlöletet váltottak ki magukkal szemben. Más népek hülyének nézése, és ki szipolyázása maga után vonta, hogy szinte minden közösség kivetette sorai közül őket.
By SoDI
Íme az igazság néhány újabb szelete.
Még abban az időben is, amikor Budapest lakossága szabályosan éhezett, Szálasi Ferenc gondoskodott róla, hogy a város ellása élelemmel a gettó lakóit.
Sőt, Horthyhoz hasonlóan ő szintén leállította a deportálásokat, a németek nyomásával szemben is!
By SoDI
Kapcsolódó:
Több évszázadnak kell eltelnie és több millió zsidónak megszületnie, hogy egy se legyen.
Kapcsolódó kuruc.info cikk itt.
Egyéb tartalom ma már nem lesz, mert ünnepnap még a blog is pihen. :)
By SoDI
LOL! :D
By SoDI
Kapcsolódó:
Ezek a vágatlan videók.
Rövid összefoglaló videó holnap, mivel most május 1 van...
Kovács Géza (MÖM):
Hegedűs Lóránt:
Ekrem Kemál:
YouTube verzió: ide kattintva
Gonda László:
By SoDI
Egy csipetnyi lélekemelő az esti, cionizmus elleni tüntetés előtt.
By SoDI
Elöljáróban annyi megjegyzést tennék, hogy az alább használt jelzőkkel természetesen nem személyeskedni, vagy sértegetni akarok, Huba, de ha egyszer politikai jelenségekről írunk, akkor a blogszférában szerintem teljesen normális, ha konkrét személyektől szigorúan elvonatkoztatva nagyfokú általánosítást használunk az ellenoldalhoz tartozó egyének csoportjával kapcsolatban.
Az ember azt hinné, hogy antifasisztákkal vitatkozni érdekes szellemi kihívást jelenthet, azonban ha megpróbáljuk, akkor közepes felkészültség birtokában is rá kell döbbennünk, hogy a hasonló lelki toprongyok sárba alázásánál elképzelni sem lehet könnyebb dolgot.
Ha fel akarjuk tárni, hogy vajon mi állhat e jelenség mögött, nagyon hamar kikristályosodik a válasz, miszerint a sziklaszilárd tények sorra a mi oldalunkat erősítik, az ő kezükben pedig néhány végtelenül együgyű kommunikációs panelen kívül nincs, és soha nem is volt más.
Van ez a kettős mérce / magyarinfó blog, amelynek az egyik társszerzője nagyon régi ismerősöm, éppen ezért van bennem annyi szolidaritás, hogy soha nem fogok elárulni róla nektek semmi közelebbit. Mivel azonban politikailag ádáz ellenségünket, a nem létező fasizmus ellen szélmalomharcot folytató mániákus őrültek sorát erősíti, ez a tiszteletteljes empátia odáig már nem terjed ki, hogy ne az ő és haveri körén keresztül illusztráljam azt a mérhetetlen sötétséget, amit az eszméjük képvisel.
A végkövetkeztetés ugyanaz lesz, mint amit már Molnárgörény is több helyen leírt. Ha értelmes eszmecserét akarsz folytatni a cionista-antifasiszta branccsal, akkor nagyon hamar kiderül, hogy a párbeszédnek sohasem a mi oldalunk a kerékkötője, hanem az övéké, akik soha nem képesek higgadtam reagálni arra, ha egy valóban összeszedett, és konzekvens érvrendszerrel találkoznak.
weisz manfréd huba: A cél közös: a fasizmus ne lépje át a küszöböt.
SoDI: Szerintem most az összes olasz fasiszta jól összeszarta magát. A spanyolok nemkülönben. :D
weisz manfréd huba: Mussolini definíciója szerint a fasizmus (... hosszas Wikipedia copy-paste idézet ...) Na mondjuk azt ezt értem fasizmus alatt, és ezt nem szeretném, mert én még ennek a béna demokráciának is barátja vagyok, ha nem vonatkozik rád akor egy klaszikust idézve "akinek nem inge nem veszi magára"
SoDI: Ez Wikipédia idézet.
A Wiki manipulatív szerkesztéséről (ha úgy tetszik: elfoglalásáról) sokat olvashatsz Blogintól. A fasizmus kérdésében pedig Kroko tanár úr szavait ajánlom.
Ehun ni egy apró linkgyűjtemény videóval:
sodi.freeblog.hu/files/doksi/blogin_wikipedia.htmlkohn töhötöm: Kedves SoDi, pontosan tudjuk, hogy mi a különbség fasizmus, nemzetiszocializmus, hungarizmus, antiszemitizmus, rasszizmus, irredentizmus és nemzeti radikalizmus között. Ez csak játék a szavakkal.
Vitatkoztam már hungaristákkal, akik kikérték maguknak, hogy nácik lennének, fasisztákkal, akik kikérték maguknak, hogy nyilasok lennének és nemzeti radikálisokkal, akik minden egyéb jelzőt kikértek maguknak. Megértettem és elfogadtam az álláspontjukat. Én se szeretem, ha pl. lekommunistáznak.
Egyszerűbben: a fasiszta az a fos összefoglaló neve. Nem pontos ideológiai megnevezés, elismerem, viszont hatékony. Fasisztának lenni gáz. Nemzeti radikálisnak lenni - szerintem - nem az.weisz manfréd huba: Akor maradjunk anyibban a fasiszták azok akik a liberális berendeszkedésü demokrácia ellenségei, akik elitéik, a máságot (nem csak a közkedvelt értelmében)és magyarországon, nem képesek elfogadni azt, hogy ezt mi kolektiven magyarok bassztuk el. Hanem ráfogják a komunistákra, cigányokra stb, ahelyet, hogy elfogadnák azért egy kicsit mi is hibásak vagyunk.
SoDI: Ja ha csak terminológia, és szubjektív megítélés kérdése, hogy mi a fasizmus, akkor - Gálvölgyi nyomán - mostantól mondjuk azt a 'rossz szavak helyett', hogy NOKEDLI. :D
Blogin különben nem a véleményét, hanem a tapasztalatait összegzi a fent linkelt írásokban, ez pedig hatalmas különbség.
Természetesen tény, hogy a Szentkorona-tan alapján minden magyarnak tolerálnia illik az idegen népek szokásait, de ezzel együtt, ha már az adott csoportokhoz köthető egyedi problémák azonosítása is fasisztává teszi az embert (mint ahogy írod), akkor bizony Tóta W. Árpád is egy fasiszta állat, amiért nem ölel keblére minden egyes muszlimot. :))
w.blog.hu/2008/04/23/kedves_sandor
Érdekes, pedig én eddig őt liberálisnak hittem. ;)weisz manfréd huba: POnt az ellenkezőjét mondtad arról amit én irtam mint amit irtam.POnt azt irtam, hogy az össtársadalmi problémák azonositása egy adott csoportal az a hiba, de az is hiba ha egy egyéni sérelmet egy csoportra vetitesz ki. az gáz. Ezt hivják álltalánositásnak ez még nem fasizmus ez szimpla rasszizmus.
SoDI: Szal Tótawé rasszista. Vágom én :))
Jaj, csak meg ne tudja.
Különben ahhoz a gondolathoz, hogy valamely egyéni problémát nem szabad kivetíteni egy adott csoport minden tagjára, Tomcat-et tudom idézni, közelebbről azt, amit Havas Henrik reggeli műsorában mondott válasz gyanánt, amikor felmerült ez az érv.
- Ilyenkor mindig egyedi esetről beszélünk, csak hát ugye nap mint nap NAGYON SOK ilyen egyedi eset van.
Ha a statisztika valahol (például a börtönökben, vagy valamely elkövetői magatartás tekintetében) egyértelmű túlreprezentáltságot mutat, akkor ezzel az eredménnyel érvelni nyilván nem gyűlölködés, hiszen egy egzakt tény ésszerű felhasználása soha nem lehet rasszizmus. Tudományos adatokból dolgozni nem szélsőség, elvégre ezt hívják szociológiának. :Dpartychoke: sodika, te elbeszelsz huba baratom mellett, kis butus. mind elbeszeltek mellettunk, hiszen egy hagymazos gyulolkodo maszlaggal, mint eszmerendszerrel, nem lehet ertelmesen ervelni. am egy ponton tul vele szemben sem, te pedig mar jocskan tul vagy a megtevedt kamaszon, innen mar nincs visszaut a realitasok talajara, vagy ha van, hat nem en fogom megmutatni. igy hiaba is ereszkednek le a szorszalhasogato szolovaglas szintjere, semmi ertelme nem lenne. most nem a zsido popularis medianak nyilatkozol, nem kell szerepet jatszani, mind pontosan tudjuk, mik vagytok, nevezzetek magatokat akarhogy, ez nem valtoztat a lenyegen. innentol semilyen temaban nem tekintek senkit a brancsotokbol vitapartnernek, alapuljon az akar tenyeken. errol ennyit, azt irsz vissza, amit akarsz, en befejeztem, es ezt tanacsolom tulontul idealista kollegaimnak is.
SoDI: Hehe.
Lám-lám, nincs fájdalmasabb egy magadfajtának, mint ha tényekkel kerül szembe... :)
Hiába no, a tények makacs dolgok. :D
- Forrás: Magyarinfó blog, innen
Így megy ez.
Amint megérzik, hogy felkészültebb vagy náluk, és hogy a tényszerűség, az ésszerűség, a megdönthetetlen logika, vagyis az igazság (hogy úgy mondjam maga A VALÓSÁG) a te álláspontodat igazolja, akkor az antifasiszta ideges lesz, elhatalmasodik rajta a frusztráltság, és közli, hogy juszt is neki van igaza, mert csak.
Akkor is neki van igaza, ha a tények a Te oldaladon állnak.
Mert egy igazi bolsevik nem hagyja befolyásolni magát a tények által.
Így megy ez.
By SoDI
Kapcsolódó:
Érdekes...
„A kulcsszavak, mint például CIA, NBH, KGB, FSZB, terrorista, miniszterelnök meggyilkolása, stb., ezek azon titkosszolgálatok számára is garantálják, hogy meghallgatják, megtekintik, és lefordítják ezt a felvételt, akik egyébként nem foglalkoznának olyan kiemelt honlapokkal, mint amilyen a gondozásom alatt álló Hírháttér, amely mindenki véleménye szerint a magyarság három legütősebb lapja között szerepel.”
„Történelmet fogok írni ennek a honlapnak a vezetésével.”
„Ha összehoznátok tízezer aláírást - a rendőrfajotok és politikusfajotok - arra, hogy engem likvidáljanak, ez akkor sem történhet meg, mert lehetetlen.”
„Jöhet ide bérgyilkos, jöhet ide akárki, én életben maradok, mert a munkát el fogom végezni.”
Molnár F. Árpád
Ó, a bombát és a robbantást ki tetszett felejteni a felsorolásból. :D
Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide!
By SoDI
Kapcsolódó:
Jaj de jó!
Megint találtam egy felvételt, amin rajta vagyok. ;P
Legalább megnézhetitek, milyen szép monopod állványom van.
Fodrászhoz pedig hétvégén megyek. :)
By SoDI
Végre!
Holnap lesz az első olyan tüntetés
Magyarországon, ami deklaráltan
a cionizmus ellen szól!
Elég volt a cionistákból!
Hazánk társadalmi és gazdasági helyzete egyre rosszabb, ezért nem nézhetjük tétlenül, amint az országunkat kiszolgáló hazaárulók tovább húzzák az időt és megerősödjenek! Most vannak a legreménytelenebb helyzetben, ezért nem szabad késlekednünk!
A Magyar Önvédelmi Mozgalom április 30-án, szerdán 18 órakor anticionista-pártellenes tüntetést tart az SZDSZ Központi Irodaháza előtt a XVI. Kerületben, a Semsey Andor és a Gizella utca kereszteződésében (a Budapest-Zugló vasútállomás közelében!). Célunk, hogy ez az idegen érdekeket képviselő törpepárt végérvényesen - de nem büntetlenül! - eltakarodjon - természetesen Gyurcsánnyal és az MSZP-vel együtt!
Mutassuk meg a szélsőséges liberális pártnak, hogy magyar önvédelemből mennyire nem szeretjük őket! Magyarország a magyaroké, és akármennyire fáj ez a gyűlöletkeltő 1%-os (de az országunkat irányító, közéletünket tematizáló) SZDSZ-nek, az is marad! Az SZDSZ összeroppantása, elszámoltatása a legfőbb magyar érdek! Várunk mindenkit, akinek elege van a hazugságokból, a be nem tartott
ígéretekből, a gyűlöletkeltésből, valamint az egyre inkább mélyülő válságból!
Rendezvényünkön felszólal majd Gonda László (Magyar Nemzeti Bizottság 2006), ifj. Hegedűs Lóránt (Hazafias Magyarok Szövetsége), illetve a MÖM nevében Heim Norbert Fejér megyei elnök, és Kovács Géza tiszteletbeli elnök.
A rendezvényt a Magyar Gárda és a Pannon Nemzeti Gárda biztosítja.
Magyar Önvédelmi Mozgalom
Lelki felkészülésként addig is mindenki olvasson Cion Bölcseinek Jegyzőkönyveit!
Most pedig játszunk olyat, hogy aki elsőként írja le, miszerint ez a cári oroszország titkosszolgálati hamisítványa lenne, annak kitépem a torkát! :P
By SoDI
Ahogy nézem, nem mulasztottam sokat azzal, hogy kihagytam.
Index videó:
Bár az extázisban dörgölőző mamóka jó vicces! :DDD
By SoDI
Ha a túloldalról jönne az a rágalom, ami Szálasi Ferencet a náci fajelmélet valamely reformirányzatának követőjeként írja le, akkor nem győznék a szerzővel kapcsolatban sértő jelzők sűrű használata mellett szitkozódni. Mivel azonban már sokadjára olvashatjuk Tomcat tollából azt az apró pontatlanságot, amit egy balliberális író tollából gondolkodás nélkül orbitális baromságnak, és aljas hazudozásnak titulálnék, érdemes végre tiszta vizet önteni a pohárba.
Szálasi, aki értelmetlen háborút szabadított az országra? Aki a rasszista fajelméletet követte? Aki soviniszta volt? Aki gyenge kezű volt, és ezért nem tudta megvédeni a zsidóságot a nevében tomboló bűnözőktől? Micsoda pontatlanságok / (hazugságok - ha éppen balról jönnek)!
Mielőtt bárki is szélsőségességgel vádolna, szeretném leszögezni, hogy elítélem a rasszizmust, az antiszemitizmust, a sovinizmust, és a karlengetve gyűlölködő bőrfejűeket. Ezt világosan leírtam a Szetey-montázs ügyében született tavaly őszi sajtóközleményemben is.
Ha valaki bővebben is kíváncsi arra, hogy miért ítélem el a hasonló dolgokat, az elolvashatja az alábbi néhány összefoglalómban.
De különben azt, hogy az ideológiailag nem kellően felkészült bőrfejűektől miért érdemes megfelelő távolságot tartani, Blogin fogalmazza meg a legjobban.
Abban minden normális ember egyetért, hogy az értelmetlen vakbuzgóságot, a rasszizmust, a nacionalista sovinizmust, és a pogromot bátorító antiszemitizmust el kell ítélni. Keresztény, európai emberként ez a minimum. Ez a kulturáltság legalapvetőbb mércéje.
A valóság viszont az, hogy Szálasi Ferencre az imént felsorolt bűnök egyike sem volt jellemző!
Szálasi nem volt soviniszta, mint ahogy gyűlölködő rasszista sem! Aki ezt tagadja, az vagy tanulatlan (amennyiben jobboldali, akkor jóindulatúan: téved), vagy aljas.
Úgy gondolom, hogy bár Németberta Péternek Bloginhoz címzett válasza jó kísérlet arra, hogy helyre tegye a fejekben uralkodó zavart, azonban túlságosan bő lére eresztette a gondolatait, és így egy külső szemlélő szemében ijesztő lehet pont itt kezdeni az ismerkedést.
Ebből a szempontból némileg jobb megközelítéssel áll neki az összefoglalásnak L. György, aki szintén Németberta úrhoz hasonló céllal ragadott tollat, azonban ő is elköveti azt a súlyos hibát, hogy a csúfnevén hitlerista fajelméletet összemossa Szálasi hungarizmusának konstruktív fajvédelmével (erről bővebben lejjebb).
Jelen írásomban többek közt ezt a zavart igyekszem eloszlatni, és egyben szeretnék megsemmisíteni néhány hasonló közkeletű hazugságot, illetve tévedést is.
Vegyünk sorba tehát néhány tévhitet...
A valóság: Szálasi határozottan elutasította a fajelméletet, melyről az alábbi népbírósági jegyzőkönyvi részlet is tanúskodik:
Szálasi: A hungarizmus erkölcsi elvei egyáltalában nem a fajelméleten alapszanak. Meglehet, hogy a német nemzetiszocializmus gyakorlata ezt csinálta, de nekünk egyáltalán nem ez volt az elvünk.
Elnök: Nincs alacsonyabbrendű és magasabbrendű faj. Hogy Önt hova vitte a fajelmélet, mutatja, hogy elfogadták a magyarság másodrendű fajiságát a germánság után.
Szálasi: Egyáltalában nem. Én tudom, hogy a hungarizmus mit tartalmaz.
Elnök: Én is tudom, hogy a német hitlerizmus mit tartalmaz.
Szálasi: Semmi közünk nincs hozzá. A hungarizmus nem hitlerizmus.
Bővebben lásd erről az alábbi videót:
A magam részéről kiemelkedően hasznosnak tartom, hogy végre beindult egyfajta értelmes párbeszéd a hungarizmusról és a nemzetiszocializmusról, mert nyilvánvalóan csak ez nyitja meg a lehetőséget arra, hogy előbb-utóbb anélkül lehessen beszélni ezekről az eszmékről, hogy az embereknek elsőként a fent tisztázott cionista hazugságok ugorjanak be először.
Fontosnak tartom ugyanakkor azt is, hogy mindig kiemeljük a német nemzetiszocializmus, és a magyar hungarizmus közti különbségeket, ugyanis nem lehet eléggé hangsúlyozni - mint ahogyan ezt Szálasi is tette -, hogy a német gyakorlat és elmélet hibáiért a magyarság, illetve a hungarizmus nem tud felelősséget vállalni.
By SoDI