Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben

Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert

Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története

Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)

Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről

Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról

Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához

Fridi és a takony

Az áldást sodika küldte 2008. április 19., szombat - 16:48-kor
Címkék: atv bayer friderikusz hazugsag zsido zsolt
14 komment

Vigyorogva mocskolja a magyarságotMostanában erősen munkál bennem egy mélyen gyökerező vágy az önsanyargatásra. Nehezen lehet mással magyarázni, hogy milyen okból szenvedem végig minden egyes alkalommal Friderikusz műsorát, akárhányszor a növekvő szélsőjobboldali veszély (értsd: a magyarság önvédelmi reakcióinak törvényszerű felszínre törése) felett rendez zárt körű siránkozást egy asztalnál néhány balliberális értelmiségivel (értsd: kontraszelektált hatalmi talpnyalóval).

Szerencsére ezt a tortúrára lelki való igényemet menetrendszerű megbízhatósággal megkapom. A legjobb esetben is havonta egyszer. A legutolsó fröcsögésnek természetesen a múlt heti Hollán Ernő utcai tüntetések szolgáltak apropóul.

Érdekfeszítő előadás. A színpadon Lévai Júlia, és Perecz László, a színdarab címe pedig magyargyűlölet.

Kezdjük azzal, hogy Kiss Petra helyében gondolkodás nélkül szarrá perelném Lévai kisasszonyt, amit ugyanis ebben a műsorban megengedett magának, az olyannyira vérlázító, hogy kinyílik a bicska az ember zsebében. Amikor Friderikusz felolvasta Petra azon nyilatkozatát, melyet az Echo TV-ben mondott el, miszerint ő nem gondolta volna, hogy molotovozás lesz abból, ha megírja a Kuruc.info-nak a sérelmeit, ez a buta ballib lúvnya ekként fakadt ki:

Lévai Júlia: Na jó, ez megint csak egy jól ismert náci közhely. Annyira ismerős, hogy nem is érdemes szót vesztegetni rá. A pesti kispolgárság is pontosan erre hivatkozott '44-ben. Elmondták, ők bizony nem gondolták volna, hogy ez lesz belőle. Ugyanezek a klasszikus panelek.

Friderikusz: Azt mondja, hogy nem tudott róla, hogy ez lesz.

Lévai Júlia: Nem tudott róla? Miért nem tudott róla?

Tehát ha egy magyar ember a nyilvánossághoz fordul valamely fogyasztóvédelmi sirálmával, az bizony erőszakra való felbujtásnak számít. Ugyanis a fogyasztóvédelem nem bennszülötteknek való, az csupán a rátelepült megszállók kiváltsága. Világos, értem én.

Utálják a magyarokatA műsor nagyobb része végig ennek a torz gondolatnak az jegyében telt el. A fő kérdés természetesen ezúttal is az volt, hogy vajon társadalmi összefogással meg lehet-e állítani a szélsőjobboldaliakat. Megvallom őszintén, én itt már ezen a ponton elakadtam. Elvégre ha igaz is lenne a magyargyűlölő hordák legerősebben hangoztatott rágalma - miszerint a magyarság védelmében utcára vonulók alapvetően nácik, illetve nyilasok -, akkor sincs túl sok logika a ránk ragasztott jelzőikben. Javítsatok ki, ha tévednék, de én eddig úgy tudtam, hogy a nemzetiszocializmus - mint ahogy a neve is mutatja - alapvetően a konzervatív-jobboldali irány évszázados rendiségével szakítva a társadalom szélesebb rétegeinek kívánt jólétet teremteni, ezáltal tehát baloldali eszme. Ennek a ténynek szem előtt tartásával tehát a szélsőjobboldaliak elleni társadalmi összefogás szükségessége a demokratikus intézményrendszer és a köztársaság értékei ellen törő királypártiakkal szembeni kiállás szükségességét kellene hogy jelentse. Miután viszont királypuccs utoljára Horthy Miklós idejében történt, amikor IV. Károly egy végső, elkeseredett próbát tett a trón visszafoglalására, ép ésszel igen nehéz felfogni, hogy most pontosan mi ellen is kellene összefognia a társadalomnak.

De még azok a szervezetek sem vádolhatóak különösebben szélsőjobboldalisággal, akik egyébként a nemzetiszocializmustól elhatárolódva, a magyargyűlölet ellen emelték fel a szavukat múlt hét hétfőn, majd pénteken. Az a gondolat ugyanis, hogy ebben az országban senkit se érhessen hátrány magyarsága miatt, szerintem nem igazán tekinthető elfogult királypártiságnak (vagyis szélsőjobboldali elfogultságnak).

De nem ez az egyetlen furcsa gondolat, amit megtudhattunk a műsorból. Ha valaki esetleg nem tudná, a magyarok kirekesztése elleni tiltakozást valójában Bayer Zsoltnak a taknyos vizű medencéről írt publicisztikája bátorította fel. Perecz László ugyanis a filozófia-történészek mély bölcsességével foglalta össze a nagyközönségnek Bayer sorainak leglényegét.

Perecz László: Az, hogy az antiszemitizmusról maguk a zsidók tehetnek az egyik legklasszikusabb antiszemita toposz. Itt ebben a cikkben is ezt látjuk viszont, amikor Bayer Zsolt arról ír, hogy nem lenne itt semmi gond, ha ezek a mocskos zsidók nem szennyeznék be a rohadt taknyukkal a közös medencét.

Friderikusz: És ez egy szó szerinti idézet, tegyük hozzá.

Perecz László: Igen, szó szerinti.

Most ugorjunk át azon az apróságon, hogy Bayer Zsolt SOHA nem írt mocskos zsidókról, így ilyen szöveget neki tulajdonítani hatalmas hazugság. (Hasonló rágalom, mint amikor a Partizáninfó azt hazudta rólam, miszerint én valaha is azt írtam volna, hogy gyűlölöm a zsidókat, vagy hogy a baloldali szavazók gyerekeit lámpavasra kellene kötni. Természetesen az igazság az, hogy én soha nem írtam, és soha nem is írnék le ilyesmit - erről bővebben itt).

Lévai JúliaDe sokkal érdekesebb az a mód, ahogyan ezek a magyarfaló álértelmiségiek Széles Gábor válaszlevelét kezelik. Mint ismeretes, Széles válaszának az volt a lényege, hogy Bayer Zsolt publicisztikája kiváló vitaindító anyag, ezért tessék szépen vitatkozni róla, mert így talán bekerül a közbeszédbe annak a jelenségnek a problematikája, miszerint a magyarellenes megnyilvánulásokból vérlázító módon soha nem kerekedik botrány ebben az országban.

A magyarvédelem gondolatától viszont Lévai Júlia azon nyomban elhatárolódik. „Az nem képezheti vita tárgyát, hogy egy zsidónak milyen egy testnedve.” - mondja, és ezzel az ócska tereléssel máris kibújik annak a kényszere alól, hogy érdemben reagálnia kelljen Széles úr konstruktív felvetéseire.

Szerinte ugyanis a Magyar Hírlap egy olyan irányba indult el, ami „teljeséggel elfogadhatatlan, és az egész újságíró szakmának a szégyene, hogy a rendszerváltás elmúlt évtizedeiben nem alakult ki egy olyan egységes normarendszer, ami gátat szabna a hasonló megnyilvánulásoknak”. Hogy miért lenne szabadabb egy olyan világ, ahol a magyarság érdekeit képviselő véleményeknek nem jutna tér, nem igazán értem, de ez legyen az én gondom.

Lévai Júlia szerint már akkor keményen az asztalra kellett volna csapni, amikor a '90-es évek elején Bogdán Emil papírra vetette, hogy „Ki az én felebarátom? Aki mikroszkopikus baktériumnak és spórának látszik az én szememben, az nem lehet az én felebarátom. Hogy ebben a remek mondatban rejlő mély jelentés miért irritálja a Lévai-féléket, az természetesen nem szorul különösebb magyarázatra. Régóta tudjuk ugyanis, hogy nincs számukra nagyobb veszély annál, mint ha a keresztény magyarság többé már nem lesz hajlandó meghunyászkodni előttük, hanem a felebaráti szeretetet - nagyon helyesen - valóban a felebarátokra szűkítve értelmezi.

Perecz LászlóHa mindez nem lenne elég, Perecz Lászlótól megkapjuk a pofánkba, hogy a hazai konzervatív radikálisok még a nemzetközi mezőnyben is renitenskednek. Amíg ugyanis a külföldiek olyan valós problémákat vetnek fel (Perecz szerint rossz megoldásokkal), mint amilyen a bevándorló vendégmunkások eltérő kultúrája, idegen nyelve, és saját, idegen isteneinek tisztelete, addig a hazai radikálisok - Perecz szakai szerint - teljesen irracionálisan az antiszemitizmus felé fordulnak. Nos, Perecz szemében valóban rémisztő lehet, hogy a magyarok egyre szélesebb körének nyílik fel a szeme az igazságra, és így naponta újabb és újabb százak ébrednek rá, hogy kik irányítják a háttérből a hazánkat végveszélybe sodró eseményeket, azonban én azt hiszem, hogy ez a többivel együtt szintén egy olyan momentum, melynek inkább őszintén örülnünk kell. Elvégre ha valamit ezek a félemberek rossznak, elítélendőnek, és veszélyesnek tartanak, az általános szabályként csak kívánatos, dicsőséges, és hasznos lehet.

(Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy ha Perecz hiányolja a hazai nemzeti radikalizmus kommunikációjából a mindennapi nyers közvetlenségben is megtapasztalható problémák bátor felvetését, akkor nyilvánvalóan nem olvassa a Kuruc.info cigányügyi rovatát, illetve nincs egészen pontosan vele, hogy a Magyar Gárdát miért éppen a Kolompár Orbán által vezetett szervezet támadja a legélesebben.)

De ha azt hisszük, hogy az érdekfeszítő világigazságoknak itt vége szakad, akkor súlyosan tévedünk. Nem hiába tartjuk mi ezt a ballib értelmiséget, megszolgálnak a pénzükért. Megtudhattuk például azt is, hogy amikor Gyurcsány Ferenc megy tüntetni valamilyen társadalmi ügy mellett, akkor az csodálatos, „normatív gesztus”, de ha az ellenfelei (Tomcat-ék) teszik ugyanezt, akkor ők egy szélsőséges csürhe, és különben is szemerkél a barna eső.

Azt is hallhatjuk, hogy 2008-ban már igen elképesztő mértékben aggályos, ha egy olyan iparmágnás, mint Széles Gábor a médiába fekteti a pénzét. Mert - mint tudjuk - az összes többi lap nonprofit jelleggel működik. Persze, hogyne.

Friderikusz SándorElmondják még az arcunkba, hogy Széles Gábor válaszlevele valójában sokkal felháborítóbb, mint Bayer cikke, mert legitimációt ad az ő gondolatainak. Azt viszont már elhallgatják, hogy titkon valójában Széles azon gondolatát tartják különösen felháborítónak, mellyel ő a magyargyűlölet ellen szól. Pontosan az ilyen eretnek gondolat nem tetszik a ballib értelmiségnek, szerintük ugyanis a magyarság, „a holokauszttal magát beszennyező bűnös nép” csak ne ugráljon, fogja be a pofáját, és tűrje el, amint némely rátelepülő kisebbség folytonosan mocskolja szent értékeit. Aki pedig mindezen jelenségek mentén a Weimari Köztársaság társadalmi viszonyaira asszociál, az elszemtelenedett pimaszkodók figyelmeztetéseként a többségi társadalom iránti tisztelet és alázat fontosságára világítva rá, az szerintük náci. Szerintem pedig csak realista.

Perecz azt is kifejti, hogy bár Széles Gábor valóban nem vezet műsort az Echo TV-n, de az nyilvánvalóan tagadhatatlan, hogy a tulajdonos személye meghatározza a lap szellemiségét. Jaj, csak ezt a Reakció/Ufi szerkesztői meg ne hallják. :) Nocsak... Csak akkor fontos a tulajdonos személye, ha jobboldali, nemzeti lapról van szó, ha egy ballib milliomos, Nobilis Kristóf vásárol be, akkor az a világ legtermészetesebb dolgai közé tartozik? Érdekes hozzáállás. Ezzel kapcsolatban csak a Kuruc.info-ról tudom idézni azt, amit annak kapcsán írtak, hogy egy idegbeteg Reakciós idióta múlt héten azt merte hazudni; a zsindexesek nem pofáznak bele a cikkeik hangvételébe.

Balogh magyarázkodni is kényszerült: a szadeszos Index-tulaj szavai szerint "nem szól bele" lapjuk szerkesztésébe. Ez teljesen hihető, talán a Kuruc.info is jelentkezik a Zsindexnél, gyerekek, vegyetek má' meg minket, sokkal többen olvasnak minket a Reakciónál, piacképesek vagyunk, adjatok hát jó sok zsozsót és véletlenül se ugassatok bele a munkánkba.

Forrás: Kuruc.info, innen

A teljesség igénye nélkül még néhány érdekes gondolatfoszlány a magyargyűlölő eszmecseréből:

  • A politikai elitünk nagyon tanulékony, hiszen Dávid Ibolya is felszólalt Bayer ellen. A jelek szerint tehát már ért a focihoz. (Értsd: Dávid jó áruló, simogatást érdemel a buksijára a ballibektől.)
  • A radikális jobboldalnak már van Civil Jogász Bizottsága, és jogásza, aki megvéd minden békésen tüntető kukagyújtogatót. (Értsd: Az összes magyar, aki élni akar a gyülekezés alkotmányban rögzített jogával, valójában egytől egyig kukagyújtógató, ócska csöves. Köszönjük szépen, de ezt már ismerjük abból a hozzáállásból, ahogyan OTTHON tetszenek kezelni a palesztinok élethez való jogát.)
  • A közösség dolga, hogy az embergyilkos eszmék ellen védekezzen. (Ezt nem értettem egészen pontosan. Embergyilkos eszmék? Itt vajon most az abortuszról van szó? A liberalizmusról? Mert akkor természetesen támogatom az ellene való összefogást.)
  • Lezsák Sándor veszélyes határt lépett át, amikor részt vett a Jobbik könyvtármegnyitóján. (Világos. Koszos magyar, ne merjél művelődni; az a mi kizárólagos kiváltságunk.)

magyarfalók asztalaMegtudjuk továbbá, hogy a magyar nemzeti oldal erősödése azért nagyon „veszélyes”, azért „kell” az eddiginél keményebben harcolni ellene, mert a nemzetközi hírek alapján egy elhúzódó gazdasági világválság előtt állunk, és a történelmi tapasztalatokból tudjuk, hogy a „veszélyes gondolatok” ilyen időszakban tudnak a leghatékonyabban táptalajra lelni. (Értsd: előre bevallják, hogy hamarosan még az eddiginél is jobban ki leszünk fosztva, de ha tiltakozni merünk az ellen, hogy a vérünk folytonos szipolyozása folytán már kenyérre se telik, szükség lesz rá, hogy keményen a pofánkba lépjenek. Hát, én erre csak azt tudom mondani, hogy majd meglátjuk, ki fog belelépni, és kinek a pofájába...)

Elhangzott még, hogy az őáltaluk képviselt (nemzetidegen) elemek országon belüli összefogása a magyarság ellen azért különösen sürgető, mert ha a Jobbik túlságosan megerősödik, akkor ugyanúgy a Fidesz ellen is fel fog lépni, amint a leendő második Orbán-kormány meghozza az első népszerűtlen intézkedéseit. (A parlamenti egypárt ellen? Még jó! Az csak természetes, hogy nem fog megtéveszteni minket a vörös színbe ideiglenesen kevert leheletnyi sárga. A narancs is ugyanolyan vörös!!)

De a nemzetellenes fröcsögésre kétség kívül Friderikusz Sándor egyik megjegyzése tette fel a koronát. Amikor a gyűlöletbeszéd kapcsán arról esett szó, hogy a polgári törvénykönyv kiterjesztése a legerősebb fegyver, mert ahelyett, hogy a büntetőjog eszközeivel mártírokat gyárt, valóban elrettentő hatású, Fridi az alábbi megjegyzést tette:

Ennek az országnak azért jól jönne néhány mártír... Csak csendben jegyzem meg.

Friderikusz Sándor

Friderikusz tehát diktatúrát akar.

Gondolom, emlékszünk arra, hogy a hazafiak 1956-ban miként bántak a diktatúra híveivel. Csak csendben jegyzem meg.

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Arc :)

Az áldást sodika küldte 2008. április 19., szombat - 15:58-kor
Címkék: cigany vicces video
2 komment

A legnépszerűbb YouTube-os videómra érkezett válaszként ez a mókás feldolgozás. :)

 

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Szálasi lakása

Az áldást sodika küldte 2008. április 19., szombat - 2:22-kor
Címkék: blogadmin bombagyar farkashazy hetes heti tivadar tomcat video
20 komment

Egy hazugság, és az igazság.

 

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide, vagy ide!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Bojkott!

Az áldást sodika küldte 2008. április 18., péntek - 23:15-kor
Kategóriák: Paródia
Címkék: parodia vicces video zsido
22 komment

Kicsit együgyű, „kicsit” szélsőséges, de attól még megfontolandó.

Szégyelld magad! Már megint pomogácstól vásároltál? ;DD

 

By SoDI (videomester88 nyomán)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Tomcat-et megtámadják

Az áldást sodika küldte 2008. április 18., péntek - 20:22-kor
Címkék: antifasiszta eroszak tomcat video
23 komment

Aprilis 10-én, Budapesten, fényes nappal támadta le egy kerékpáros Tomcat-et, lenácizva, "párbajra" híva... Természetesen a "másik oldal" önkéntes képviselőjeként.

By SoDI (oskar666666 nyomán)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Káin véreinek bosszúja

Az áldást sodika küldte 2008. április 18., péntek - 15:54-kor
Címkék: eroszak video zsido
9 komment

Képek a 2006-os Libanoni háború palesztín áldozatairól.

Zene: Fairuz: Waynon

By SoDI (eastierr nyomán)


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Folytonos hazudozás

Az áldást sodika küldte 2008. április 17., csütörtök - 17:36-kor
Címkék: igazkuruc labanc partizaninfo
37 komment

Megint szemét módon hazudnak a labancok.

A rendkívül látványos eseményt a jó kiállású Kiss_Endre_Farkas filmezte közelről, aki magát rendszeresen sajtósnak hazudva ússza meg az előállítást.

Forrás: Partizáninfó, innen

A VidékTV-től kapott tudósítói megbízásom - Kattints a nagyításhoz!Mint megszokhattuk, ezek az idétlen szélsőbaloldali hazugságiparosok ezúttal is elmulasztottak tárgyilagosnak lenni.

Miután rendszeresen olvassák a blogomat, pontosan tudniuk kell, hogy nekem melyik médiacéggel van tudósítói megbízásom. (Mint talán emlékeztek, többek között éppen erre hivatkozva tettem a múlt héten rendőrségi feljelentést egy engem fenyegető kommentelő ellen, ugyanis az az ember a munkavégzéstől próbált távol tartani, ami súlyos érdeksérelemmel járt volna a számomra.)

Bár már sokszor megtettem, még egyszer és utoljára közlöm itt a tudósítói megbízásomat, kizárólag azért, hogy elejét vegyen az újabb rágalmak terjedésének.

By SoDI

Kapcsolódó:

Régebbi eseteim a Partizáninfóval
(a legrégebbi legfelül):


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Takony saga

Az áldást sodika küldte 2008. április 17., csütörtök - 14:29-kor
Címkék: furdo zsido
6 komment

Na, mire bukkantam ma.

Kornis nagymagyaríró taknyos Mihály históriája a másik oldal tálalásában, egy gasztronómiai cikkbe rejtve.

 Harmadik és legsúlyosabb érv a gellérthegyi fürdőzés mellőzése mellett az volt, hogy az addig világnézetileg és politikailag teljesen heterogén közönség összetétele jelentősen elcsúszott jobbra, még inkább szélsőjobbra. Sorra elmaradoztak az uszodából a baloldali és liberális értelmiség ismert figurái: az egykori szakadár emesz(em)pés képviselő, majd napkeltés műsorvezető, Király Zoltán, a darabbérért úszó, exszadeszes honatya, Haraszty Miklós, a magát ma is liberálisnak valló, és kisfiát a szaunázási technikákra oktató, még egy rövid ideig környezetvédelmi miniszter, Fodor Gábor, hogy csak néhányat említsek az ismertebb hajdani törzsvendégek közül. Úgy két-három éve felerősödtek a szaunában a cigányozó, zsidózó ki- és beszólások, Kornis Mihály író például tudtommal épp egy ilyen atrocitás miatt nem látogatja már az intézményt, és jómagam is inkább mentesítem magam az ilyen rasszista megnyilvánulások hallgatásától.

Forrás: Hírextra, innen

takony Jude 

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Idegbeteg

Az áldást sodika küldte 2008. április 16., szerda - 23:59-kor
Címkék: eroszak rendor rendorallam rendorseg vicces video
még nincs komment

2008. április 11 - Magyar rendőr

(nem saját felvétel)

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Sajttáj összefoglaló

Az áldást sodika küldte 2008. április 16., szerda - 20:58-kor
Címkék: elod gaudi nagy gonda laszlo novak tamas tomcat video
6 komment

Ha valaki esetleg nem hajlandó hosszabb videókat nézni, annak itt van az egész anyag 10 percbe összefoglalva. :)

Ha nem megy a fenti videó, akkor kattints ide, vagy ide!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Sajttáj: tömegoszlatás 3

Az áldást sodika küldte 2008. április 16., szerda - 15:35-kor
Címkék: elod gaudi nagy novak tamas tomcat video
13 komment

Itt van utolsó rész.

Tessék örülni. :)

 

Ha nem megy a fenti videó, a sajtótájékoztató
anyaga ide kattintva is elérhető.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Sajttáj: tömegoszlatás 2

Az áldást sodika küldte 2008. április 16., szerda - 13:21-kor
Címkék: elod gaudi nagy novak tamas tomcat video
3 komment

Ha valakit esetleg érdekel: a yv.hu-nak a 300 Mb-os cucc is túl nagy. :)

Ha nem megy a fenti videó, a sajtótájékoztató
anyaga ide kattintva is elérhető.

Utolsó rész délután.

Különben rájöttem, hogy ez így nagy hülyeség, ezért ez az első és egyben az utolsó alkalom, hogy valamit közel teljes terjedelmében mutatok meg. :)

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Sajttáj: tömegoszlatás 1

Az áldást sodika küldte 2008. április 15., kedd - 21:36-kor
Címkék: elod gaudi nagy novak tamas tomcat video
5 komment

A yv.hu üzemeltetőinek innen is üzenném, hogy igazán kiírhatnák, hogy mekkora fájlt fogad el a rendszerük, mert elég idegesítő volt 6 óra alatt feltöltött 580 Mb után azzal a hibaüzenettel találkozni, hogy "bocs, de ez túl nagy".


Ez fenti okokból a sajtótájékoztató második felét két részre bontottam.

Ezen a pénteki vonulás, valamint az azt követő tömegoszlatás jogszerűsége a téma.

 

Ha nem megy a fenti videó, a sajtótájékoztató
anyaga ide kattintva is elérhető.

Az utolsó részlet még az éjjel fent lesz.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Sajttáj - Hollán Ernö utca

Az áldást sodika küldte 2008. április 15., kedd - 9:00-kor
Címkék: garda gaudi nagy gonda jobbik laszlo magyar mnb2006 sajtotajekoztato tamas tomcat tuntetes video
11 komment

A sajtótájékoztató első, Hollán Ernő utcai eseményekkel foglalkozó része.

 

Ha nem megy a fenti videó, a sajtótájékoztató
anyaga ide kattintva is elérhető.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Tomcat sajttáj

Az áldást sodika küldte 2008. április 14., hétfő - 17:10-kor
Címkék: elod gaudi nagy gonda laszlo novak tamas tomcat
16 komment

Most értem haza Tomcat sajtótájékoztatójáról, melyet közösen rendezett több nemzeti szervezettel együtt. Természetesen a pénteki rendezvényekről volt szó, valamint annak a meglehetősen ellentmondásos rendőrségi kezeléséről.

Tomcat beszélTomcat felolvasott egy hosszabb listát, melyen azok a személyek szerepeltek - Demszky Gábortól kezdve Szanyi Tiboron át Gyurcsány Ferencig -, akik hazug módon fasiszta jellegű, náci rendezvénynek hazudták a Hollán Ernő utcai tüntetést. Érdekességként megemlítette, hogy természetesen Gerhard Schröder ellen is feljelentést tett, elvégre EU állampolgárként megteheti ezt. Ezzel kapcsolatban lejátszott egy rövid felvételt, mely a Jászai Mari téren készült arról az idős hölgyről, aki elmondta, hogy bár ő annak idején személyesen is állt a valódi náci SS katonák golyószórói előtt, de most mégis úgy érzi, hogy Tomcaték tüntetésén jó helyen jelent meg, ugyanis akik a másik oldalon magukat antifasisztának hazudják, azok az igazi nácik, hiszen államilag szerveződnek, tiltakozva a magyarság valódi védelme ellen.

Tomcat emellett említést tett arról a menlevélről is, melyet Domonkos Endrétől kapott, és amelyben az áll, hogy soha nem volt hungarista, és soha nem is fog közéjük tartozni. (Hogy ez pozitívum-e, vagy negatívum, arról lehet vitatkozni, ennek a vizsgálatától itt most eltekintenék.)

Dósa István, és TomcatDósa István, aki szintén megjelent a sajtótájékoztatón, elmondta, hogy a Magyar Gárda, ahogy eddig is, úgy ezután is határozottan ki fog állni a maga békés eszközeivel, ha valahol ebben az országban bárkit is sérelem ér magyarsága miatt.

A Magyarok Világszövetségének budapesti elnöke pedig annyiban pontosította a sajtóhíreket, hogy nem maga a Világszövetség, hanem egészen pontosan annak a budapesti szervezete volt az, amelyik csatlakozott a pénteki demonstrációhoz.

A sajtótájékoztató második részében a Hollán Ernő utcából induló vonulásról volt szó - melyet különben Tomcat hivatalosan egyedül szervezett, a többi szervezet részéről azon már legfeljebb csak érdeklődőként vett részt bárki is.

A vonulással kapcsolatban természetesen a rendezvény végén foganatosított rendőri jogtiprások esete volt a sarkalatos pont.

Mint ismeretes, Gyurcsányék ellentüntetését késve, bőven a 72 órás határidőn belül jelentették be. Ezzel kapcsolatban Tafferner Éva a BRFK nevében úgy nyilatkozott, hogy a gyülekezési törvényben előírt határidő be nem tartása önmagában még nem elég indok egy rendezvény kvázi megtiltására. Tomcat ennek alapján határozott úgy, hogy az esti vonulás különböző helyszíneit rendre 10-15 perccel korábban fogja bejelenteni a rendőrségen, melynek Teve utcai irodájával egy futár srácon keresztül tartotta a kapcsolatot. Ha a balliberális ellentüntetés engedélyezése szabályos volt a rendőrség részéről, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy ezeknek az esti tüntetéseknek is törvényesnek kellett lenniük.

Gaudi-Nagy Tamás érkezikAz utolsó két helyszínen - a Novák Előd által bejelentett Erzsébet hídi performanszon, valamint a 9 órai tüntetésre a Clark Ádám térre érkező tömegnél - mégis oszlatásra került sor. Ez utóbbi esetben ráadásul teljesen logikátlanok, és egymásnak is ellentmondóak voltak a rendőrségi felszólítások - mely kirívóan tisztességtelen a gyülekezési jogukkal, mint alkotmányos alapjogukkal élni kívánó emberekkel szemben.

Nem egy esetben fordult elő, hogy megállásra szólítottak fel egyeseket, majd pedig arra hivatkozva, hogy ellenszegülnek a távozásra felszólító hangosbemondónak, őrizetbe vették, és eljárás alá vonták őket a - különben erősen alkotmányellenes - jogszerű intézkedéssel történő szembeszegülés szabálysértési tényállása alapján.

Gaudi-Nagy Tamás elmondta, hogy az oszlatások, és előállítások menete láthatóan ezúttal is a jogszerűség szinte teljes mellőzésével született, bár azt ennek ellenére is a rendőrség javára lehet mondani, hogy néhány figyelmetlenséget leszámítva (egy-két embernek elfelejtették értesíteni a hozzátartozóit az általa megadott telefonszámon) összességében szabályszerű volt az előállítottakkal történő későbbi bánásmód, az elhelyezésük pedig szintén átlagosnak volt mondható. Hozzátette még, hogy köszönet illeti azokat a rendőröket, akik segítőkészen, és megértően fogadták ő és kollégái jogvédő tevékenységét.

Gonda és TomcatGonda László, az MNB 2006 elnöke ezzel kapcsolatban annyi apró kiegészítéssel élt, hogy vele azért elég bunkók voltak, például azzal fenyegették, hogy felrúgják, ha nem áll kellően széles terpeszben.

A hallgatóság kérdései között felmerült, hogy mikor lesz már nagyobb összefogás egy bizonyos túlreprezentált, elnyomó faj ellen -ahogyan magukat is nevezik-, de Tomcat hamar közölte, hogy bár a kérdésfelvetés esetlegesen jogos is lehet, ez a sajttáj most konkrétan nem erre koncentrál. :))))

Megkérdezték még Gaudi-Nagy Tamástól, hogy Tafferner Éva a téves és félrevezető tájékoztatásért, valamint a szovjet emlékmű koszorútlanítói a hősiességükért vajon milyen büntetésre számíthatnak, de mindkét kérdésre csak az az óvatos válasz hangzott el, miszerint ez a körülményektől függ, itt ugyanis minden részletet körültekintően meg kell vizsgálni.

By SoDI


Mivel az exkluzív társaság dacára másfél órában elég unalmas a cucc, majd összefoglalom nektek 2*10 perces terjedelemben. - Videó tehát még az este. Értékesek a felvételeim, ugyanis egyedül az én kamerám volt jelen.


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Jegyvásárlás

Az áldást sodika küldte 2008. április 14., hétfő - 10:09-kor
Címkék: kepek rendor rendorseg vicces
10 komment

Az alábbi vicces beállítást Pókmalac nevű kedves olvasóm küldte. Köszönet érte. :)

Rendőrbácsi jegyet vásárol :)
(nagyításhoz kattints)

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!
« Elejére | Újabbak | Régebbiek | Végére »