Bognár Tibi bácsi: Saját képek Gyurcsány Ferencről a Zuschlag-perben

Papi Gergely főhadnagy rágalmazás miatt feljelentette Hermán Pétert

Havrilla István: FRISS: A bíróságon megfegyelmezett ÁVÓS története

Szinte ingyen. Hány gyerek ebédelhetne belőle egy évig? (Rebisz adatközlés - október 23)

Hermán Péter: Az ÁVH nak ki kell adni a videófelvételeket július 4-ről

Gőbl Gyuri levele az ÁVH-nak okt. 23-ról

Hermán Péter: Kupleráj az ÁVH-nál - 8 hónap nem elég március 15 kivizsgálásához

GTS Datanet bojkott!

Az áldást sodika küldte 2008. július 11., péntek - 16:47-kor
Címkék: bojkott datanet info kuruc
19 komment

A GTS Datanet állítólag
cenzúrázza a Kuruc.info-t!



Kínai cenzúra Magyarországon?!

Már idáig jutottunk volna??

Update:  Nem erről van szó. Tévedés.

Egyes gépeken még nem jön be a Kuruc.info - itt van, mit tehetünk
2008-07-11. 16:56

A Kuruc.info közel egy hetes kimaradása alatt több szerveren megfordult, még ha ez nem is volt túl látványos. Egyes internetközpontok lassúságuk miatt még nem a végleges IP-címünkre mutatnak, ezért néhol még napokba telhet, mire elérhetővé válunk. Az ilyen esetekben, pl. Datanet-előfizetőknél addig közvetlenül a https://72.232.247.162 címen tudják elérni hírportálunkat.

Másik probléma lehet, hogy az internetes böngészőnk ideiglenesen letöltött állományai közt (gyorsítótár, cache) szerepel az ideiglenes, statikus oldalunk, amit nem akar frissíteni, mert egy jó ideig el nem évülő oldalnak tekintette. A CTRL-F5 billentyűkombináció (együtt) viszont minden infót újra leszed. Vagy lehet nézni az oldalt titkosított https kapcsolaton:
https://kuruc.info

Kuruc.info

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

BRFK per 1: Grespik László beszél

Az áldást sodika küldte 2008. július 11., péntek - 16:30-kor
Címkék: birosag brfk brfk per grespik laszlo
4 komment

Na, úgy döntöttem, hogy a BRFK elleni perről, melyen hétfőn jártam, több részben kapjátok meg a videót. Mondjuk minden nap egy kis részletet.

Elsőként álljon itt az első fél órányi anyag, 4 percbe vágva.

Ha nem megy a fenti videó, kattints ide, vagy ide!

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Mit érdemel az olyan...

Az áldást sodika küldte 2008. július 11., péntek - 11:43-kor
Címkék: janos maffia veres
64 komment

„Nincs mese, világosan rögzíthetjük, hogy a tiszta közélet megkívánja, hogy egy esetleges hatalomátvétel alkalmával a bolsevik patkányok mellett a fattyaikat is lámpavasra kell kötni!”

Emlékeztek még erre a mondatra?

Veres János védelmi pénzt szedő, koszos maffiózó fattyainak ügyével kapcsolatban írtam az alábbi sorokat, amikor ezek a pénzügyminiszter papa árnyékában magukat törvényen kívülinek képzelő kis tetvek felajánlották egy büfésnek: ha fizet nekik 300 ezer forintot, akkor garantálják a biztonságát, vagyis azt, hogy idén nem lesz hülyére pofozva.

Ezzel a mondatommal foglalkozott többször a Partizáninfó is (bővebben itt), valamint nyomtatásban is megjelent a polgári nevem mellett a Népszabadság hasábjain (bővebben itt).

Eddig megvédtem a fenti mondatomat, de most be kell ismernem, hogy tévedtem!

Az akasztás még hatalomátvétel esetén is túl gyors halál lenne az ilyeneknek!

"Kurva anyátokat!" - mondta Veres Gábor csütörtökön a II.-III. kerületi bíróságon ... Veres János pénzügyminiszter egyik fia ... úgy érezte, hogy nem fejtheti ki álláspontját a perben, mert a bírónő többször utasította, hogy ne térjen el a tárgytól.

Meghökkentő kijelentése után Veres Gábor távozott a tárgyalóteremből és becsapta maga után az ajtót. A bírónő közölte, hogy feljelenti Veres Gábort, ezt követően a másik Veres fiú is elhagyta a tárgyalást.

... A televízió még tavaly közölt egy riportot egy nyírbátori fesztiválról, amit a Veres testvérek szerveztek. ... a fesztiválnak helyt adó strand büfésétől védelmi pénzt akartak szedni.

Forrás: Index

Úgyhogy a következő, '56-os stílusú, kivégezgetős forradalom alkalmával a lámpavas helyett én a néggyé tépetést ajánlom a bolsevik fattyak számára. Ezt régen lovakkal csinálták, de nekünk szerencsére már vannak teherautóink is a széjjelszaggatáshoz.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

A magyar fiatalemberek

Az áldást sodika küldte 2008. július 10., csütörtök - 19:41-kor
Kategóriák: Ironikus bejegyzések
Címkék: buzik ironia video
40 komment

Rendben, akkor ne buzizzunk.

Ne nevezzük őket aberráltnak.

Se pedig elmebetegnek, vagy őrültnek.

Az MTA nyilván hazudik, nem génkorcsok ők.

  • Ők Normális
  • Rendes
  • Dolgos
  • Magyar emberek.

Minden bizonnyal...

Normális magyar fiatalember #1:
- A barátom. A barátnőm. Áll a luka neki is.

Normális magyar fiatalember #2:
- Neki van a legjobb segge a világon.

Normális magyar fiatalember #1:
- Jó lukam van! Halál faszra való a lukam!

Normális magyar fiatalember #2:
- Így lehet öklözni!

  • (A 2-es számú normális magyar fiatalember az 1-es számú normális magyar fiatalember végbeléhez nyomja az öklét)

Normális magyar fiatalember #1:
- Aaaa! Ahh! Basznivaló az én lukam! Ne haragudj!

De hisz értem én.

Viszont... Ha ők a normálisak, és a magyarok, akkor ÉN mi a franc vagyok??

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

MTA a beteg buzikról

Az áldást sodika küldte 2008. július 10., csütörtök - 16:56-kor
Címkék: buzik mta
223 komment

Összegezzük az eddigieket.

  • 1973-ban a homoszexualitásnak a betegségek listájáról történő eltávolítását szorgalmazó pszichiáterek egyik leghíresebb képviselője, Dr Robert Spitzer nemrég bejelentette, hogy annak idején tévedett, és ma már az esetek nagy részében tudja gyógyítani a buziságot. (részletek)
  • L. Ron Hubbard is betegeknek tekintette a buzikat. :))) (részletek)

Most pedig Vida Gábor, az MTA genetikus professzora jelentette ki, hogy ez egy visszataszító betegség, olyan, mint a pedofilia, ezért a propagálása ellen harcolni kell!

Az ügyészség és a bíróságok mellett már a Tudományos Akadémia is velünk van!

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Magyar Gárda behajtó -és nyomozó testőrség

Az áldást sodika küldte 2008. július 10., csütörtök - 12:00-kor
Címkék: garda magyar magyar garda
12 komment

Elérkeztünk arra a pontra, amikor a Magyar Gárda egy megfoghatatlan, támadhatatlan, és elpusztíthatatlan társadalmi entitássá vált, az ellenségei legnagyobb bánatára.

  • Amit nem tud megcsinálni az Egyesület, megteszi a Mozgalom
  • Most pedig: amit nem tud megcsinálni a Mozgalom, megteszi a CÉG!

Ügyes. Így kell ezt. :)

Legvégül, ha valamit a cég sem tehet meg, ki kell szervezni offshore-ba. Oszt szevasz. Mert miért is ne járnának a gárdisták felvidéki kocsikkal? Nem hazaárulás az, elvégre Trianon hatásaira, mint korlátozásokra, a rendes magyar ember magasról tojik.

A legviccesebb, hogy a ballib rettegők máris elkezdtek siránkozni.

Ez pedig nagyon jó. Ha a másik oldalról fröcsögnek, az mindig a legbiztosabb jele annak, hogy amit csinálunk, az a helyes!

By SoDI

Kapcsolódó:


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Ellentmondás?

Az áldást sodika küldte 2008. július 10., csütörtök - 1:47-kor
Címkék: bombagyar brfk buzik tojas tomcat
12 komment

Érti valaki ezt a történetet??

Első forrás:

A magánlaksértés vétsége elkövetője ellen magánindítvány alapján indítható büntetőeljárás. A lakás tulajdonosa, mint a magánindítvány előterjesztésére kizárólagosan jogosult személy élt a jogszabály által biztosított lehetőséggel és előterjesztette magánindítványát.

BRFK, innen

Második forrás:

...a lakás tulajdonosa tudott róla, hogy ott leszünk, és az ő jóváhagyásával kaptunk kulcsot.

Tomcat, innen

Na most én ezt nem értem...

Adat nekik kulcsot, azután pedig feljelenti őket???

Ezt így hogy???

Mi van???

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Süsü tüntet!

Az áldást sodika küldte 2008. július 9., szerda - 22:10-kor
Kategóriák: Paródia
Címkék: parodia susu tuntetes vicces video
46 komment
  • Ha Süsü velünk, ki ellenünk? :)

Ha nem megy a videó, kattints ide, vagy ide!

Oszt mára ennyi...

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Gyerünk tojásolni!

Az áldást sodika küldte 2008. július 9., szerda - 13:06-kor
Címkék: dobalas tojas
87 komment

Miután a bíróság tegnap - sokadjára - megállapította, hogy közszereplőket (értsd: közéleti személyeket, és köztéri rendezvények résztvevőit) szabadon meg lehet dobálni tojással (csak abba kell hagyni, ha a rendőr, vagy a szervező rád szól), nyomban beindult a vadlibsi siránkozás.

És ez így helyes, mert ez jelzi, hogy GYŐZTÜNK!

Én most tehát felszólítok mindenkit, hogy használjuk ki azt a hatalmas fegyvertényt, miszerint az igazság a mi oldalunkon áll, és mostantól minden egyes hollókoszt, vadlibsi, vagy egyéb magyarságellenes rendezvényt dobáljunk szét tojással!



Ha eddig még nem dobáltál, mostantól kezdd el Te is, hiszen már TELJESEN biztos, hogy

- amíg nem szól rád a rendőr, vagy a rendezvény szervezője -

mindez abszolút törvényes, és szabad!


Tanulják meg, hol a helyük!


Mindegyik kapjon zápot a pofájába!



Hogy Gyurcsány szavaival éljek: GYERÜNK TOVÁBB! :D

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Grespik kérdez

Az áldást sodika küldte 2008. július 8., kedd - 20:59-kor
Címkék: birosag brfk brfk per gespik laszlo per video
8 komment

A beígért BRFK per videó csúszik egy nappal, mert ma már nincs kedvem videót vágni, de addig is kaptok egy rövid ízelítőt. :)

Ha nem megy a videó, kattints ide!

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Jogi finomságok

Az áldást sodika küldte 2008. július 8., kedd - 16:45-kor
Címkék: birosag brfk per tomcat
49 komment

Ja igen, eszembe jutott még valami a buzidobálók ügyével kapcsolatos jogi magyarázatról.

Talán emlékeztek rá, hogy Tomcat-et néhány hónapja elítélték szabálysértésért, amiért - a rendőrség szerint - 20 ml-nél nagyobb töltősúlyú gázsprayt tartott magánál. Tomcat azzal védekezett, hogy a töltősúly fogalma csak a hatóanyagra vonatkozik, a hajtógáz így nem számít bele. Ehhez be is szerezte a német gyártó szakértői véleményét.

A bíróság mégis a kirendelt szakértőre hallgatott. Akkor sokan nem értették, hogyan lehetséges mindez, és miért véres megint a bírósági pulpitus.

Pedig erre is roppant egyszerű a magyarázat, és erre pont tegnap, a BRFK elleni per tárgyalásán ülve jöttem rá. Akkor ugyanis, amikor Grespik László valamely gondolatmenet közepén egy nemzetközi tudós szakember megállapításaira hivatkozott, az egyik bíró közbevetette, hogy reméli, mindenki pontosan tisztában van azzal a bírói gyakorlattal, miszerint a peres fél által beszerzett szakértői anyag a fél saját véleményének tekintendő, nem pedig független szakértői állásfoglalásnak.

Bizony, ilyen egyszerű a jogi magyarázat erre is.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Megvan a magyarázat

Az áldást sodika küldte 2008. július 8., kedd - 15:23-kor
Címkék: buzik tojas
21 komment

Tomcat pontatlanul fogalmazott.

Itt a pontos magyarázat arra, hogy miért ítélték el a tojásdobálókat:

A fiatalok egyik része rendzavarás, a másik garázdaság miatt került a bíróságra. Az eddig elítéltek - vagy felmentettek - mindegyike tojást dobált. A rendzavarókra azért szabtak ki bírságot, mert a rendőri felszólítás ellenére sem hagyták abba tojásdobálást.

A bíróság a mai ítéletek meghozatalakor hangsúlyozta, hogy a tojásdobálás csak akkor nem bűncselekmény, ha nem botránkozik meg rajta senki, illetve ha a rendőr nem szólítja fel a dobálót, hogy hagyja abba.

Forrás

Vagyis nem magáért a tojásdobálásért kapták a pénzbüntetést, hanem azért, mert nem hagyták abba, amikor a rendőr rájuk szólt. Innentől pedig ez már rendzavarás, illetve rendőri intézkedéssel szembeni engedetlenség.

  • Vagyis továbbra is szabad dobálni a buzikat ha felvonulnak, csak abba kell hagyni, ha a rendőr, vagy a szervező buzi rádszól.

Egészen addig, amíg az Alkotmánybíróság meg nem szüntetni a passzív ellenállás büntethetőségét.

Ilyen egyszerű ez.


Update: Bizony úgy van, ahogy mondom!

Látjátok? Felvonuló buzikat, és közéleti személyiségeket tojással dobálni IGENIS SZABAD! :D


By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Buzit dobálni tilos?

Az áldást sodika küldte 2008. július 8., kedd - 14:35-kor
Címkék: buzik tojas
10 komment

Hogy is van ez?

Megbánta, hogy toljást (sic! - SoDI ) dobott a meleg tüntetőkre az egyik férfi, akinek tárgyalása kedden reggel kezdődött a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. Mint mondta, internetes forrásokból előzőleg úgy értesült, hogy az ügyészség állásfoglalása szerint étellel dobálni nem számít szabálysértésnek. (Nyilván figyelmen kívül hagyta, hogy ez arra az esetre vonatkozik, ha a megdobált személy közszereplő, ez esetben ugyanis a tojásdobálás véleménynyilvánításnak minősül.)

Forrás

Nézzük, ki is a közszereplő.

Közszereplésnek az a megnyilvánulás minősül, amely "befolyásolja a szűkebb vagy a tágabb társadalom életét.... A társadalom tagjai igénylik, hogy a közéleti szereplők közéleti tevékenységét megismerjék, ezért a közszereplés elválaszthatatlan a nyilvánosságtól." (Törő Károly A személyiség jogi védelme, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, Budapest, 1992.)

... 

Számos vitára adott okot az is, hogy nyilvános közszereplésnek lehet-e minősíteni azt a helyzetet, amikor valaki nem aktív szereplőként, hanem nézőként, hallgatóként - tehát "passzívan" - vesz részt valamely nyilvános társadalmi, politikai vagy kulturális eseményen (például színházi előadáson, sportrendezvényen, tömeggyűlésen stb.). ... Amennyiben a részvétel célja az, hogy nyilvános tevékenységgel valamilyen értéket továbbítson mások számára, a nyilvános közszereplés feltételei fennállnak ....

Forrás

A buzik a buziság elfogadását, vagyis az ún. toleranciát akarták, egyfajta sajátos értékként közvetíteni a társadalom számára. Ezt a nyilvánosság előtt, egy köztéri rendezvény formájában tették.

Na most mégis... Hogy a gecibe ne számítanának már közszereplőnek?

Beszarás...

  • Update: Tomcat megmagyarázza: "...a bíró elfogadta a rendőrség azon álláspontját, hogy a véleménynyilvánítás csakis szóbeli cselekvés lehet." (forrás)
  • Mit is lehet erre mondani?
    Követeljük a vérbíró pofáját és telefonszámát!!!
  • Update 2: Ennél azért jobb a helyzet, Tomcat pontatlanul fogalmazott. Itt van a pontos magyarázat az ítéletekre:
    Tessék kattintani: SoDI: Megvan a magyarázat

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Emma vagyok

Az áldást sodika küldte 2008. július 8., kedd - 9:59-kor
Címkék: buzik vicces video
22 komment

Gery Greyhound-ot dícsérjétek, ne engem. :)

Zseniális. :D

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

Október 23 tárgyalás

Az áldást sodika küldte 2008. július 7., hétfő - 21:59-kor
Címkék: 23 birosag brfk per oktober per rendor rendorallam rendorseg
23 komment

Mint írtam, ma volt a 2006 október 23-i oszlatás kapcsán a BRFK ellen folyó tömeges kártérítési per harmadik tárgyalása. A tömeges jelleg abban merül ki, hogy rengeteg felperes van, és még a mai napon is jelentett be egy úr beavatkozási kérelmet.

Reggel 9-től este 7-ig ültem ott, de most csak egy nagyon-nagyon vázlatos összefoglalót nyújtok.

Az előzményekről dióhéjban annyit érdemes elmondani, hogy 2006 szeptemberében, miután kikerült a nyilvánosság elé Gyurcsány öszödi beszéde, a hazafias ellenállás elfoglalta a tévé székházát, majd több hetes piknik kezdődött a Kossuth téren, a Parlament előtt. Itt minden egyes villanyoszlopon hirdette egy-egy felirat, hogy ha valóban forradalom lenne, akkor személy szerint melyik balliberális közéleti személyiség lógna ott.

A sátrazós, kempingezős összejövetel október 23-án ért véget, amikor Gyurcsány néhány külföldi ország vezetőjének jelenlétében tartott ott ünnepi rendezvényt, amihez a Kossuth tériek útban voltak. Az előzetes megállapodás úgy szólt, hogy csak néhány órára kell elhagyni a rendezvény területét, amíg a tűzszerészek át nem vizsgálták a helyet. Miután viszont a rendőrség megtalálta a több hetes kempingezés kellékeit (krumplipucoló késeket, és egyéb tárgyakat), úgy döntöttek, hogy miután ezek közbiztonságra veszélyes eszközök, így a rendezvény elvesztette békés jellegét, vagyis feloszlatható.

Ebből bontakozott ki végül az egész napos vérfürdő, melynek során négy ember szemét lőtték ki a rendőrállatok.

A szóban forgó per tárgya, amelyen ma jártam, az volt, hogy jogszerű volt-e elkezdeni az oszlatást, vagy sem. Mivel ehhez fontos kérdés, így hosszú órákon keresztül folyt arról a vita, hogy vajon mi kell egy köztéri piknikhez, és mi nem.

„Oké, mondok egy köztudomású tényt. Ha levágják a jobb kezemet, akkor az egy: fáj,  kettő: vérzik, három: megnehezíti a további életemet. Ugyanilyen köztudomású tény, hogy egy kempingezéshez szükségesek bizonyos eszközök.

Grespik László

A másik fontos kérdés emellett az volt, hogy a Kossuth tér október 23-i rendezvényeiről szóló rendőrségi egyeztetéseken, melyeken a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 tagjai vettek részt, pontosan miről volt szó, mikről állapodtak meg, mindennek milyen következményei voltak, és hogy Takács András vajon magánemberként, vagy az MNB2006 nevében nyilatkozott ott. (Takáccsal ugyanis azóta mindenki összeveszett).

Itt az okozta a félreértést, hogy Grespik, aki jogi tanácsadóként vett részt ezeken az egyeztetéseken vajon viccelt-e, amikor felajánlotta, hogy elég, ha aznap este 20 ember marad a téren 40 négyzetméteren.

Gespik : Ha én azt mondom, hogy most ugrik ki a nyúl a zsákból, akkor mindenki kapkodja a fejét, és nézi, hogy jaj, hol? Komolyan, teljesen olyan, mintha UFÓ-kkal beszéltem volna.

Bíró: Hát ha így lett volna, az hatalmas csoda lenne.

A 10 órás tárgyalás során a tanúként egymást váltó rendőrtiszteknek, és tűzszerészeknek a segítségével a bíróság megpróbálta feltérképezni, hogy pontosan miként alakult ki az a döntés, melynek nyomán sor került az oszlatásra, ám ez még mindig nem lett egészen világos, mindenki, még Lapid Lajos is voltaképpen felfele mutogatott, vagyis arra hivatkozott, hogy bizonyos ponton az ő kompetenciája már véget ér, ugyanis már korábban eljött a helyszínről.

Ezért lesz majd az őszi, következő tárgyaláson meghallgatva Gergényi is.

Volt még egy idős néni, akinek a végén megtiltotta a bíró, hogy kérdéseket tegyen fel, mert sehogyan sem tudott rákérdezni a tényekre, ehelyett minden tanúnak inkább azt kezdte el mesélni, hogy milyen borzalmas élmény volt neki a tömegoszlatás. Egy másik úr pedig elmondta, hogy ő már nemrégiben elfogultságot jelentett be az összes magyar bíróság ellen (nem vicc: így, ahogy mondom), de miután sajnos ezt elutasították, ezért inkább most a jelen per bírói tanácsa ellen emel kifogást.

Mert hát micsoda dolog, hogy itt egy felperes mellett gyakorlatilag két alperes volt, és a második maga a bírói kar. Bejelentése jegyzőkönyvezésre került, a többiek pedig reménykednek benne, hogy ez talán nem húzza el a pert újabb fél évvel, amíg a legfelsőbb bíróság elbírálja, hogy tényleg gonosz komcsik ülnek-e a bírói székben, vagy sem.

Reméljük, nem.

By SoDI

  • Videó holnap

 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!

BRFK ellen

Az áldást sodika küldte 2008. július 7., hétfő - 20:15-kor
Címkék: birosag brfk per rendorseg sodi
21 komment

"1956 előtt nem volt ebben az országban akkora terror, mint most itt az Ön tárgyalásán, bíró úr!"

Na.... 

Röviden a mai napomról.

  • Reggel 9-kor kezdtem a Fővárosi Bíróságon, ahol 2006 október 23 ügyében zajlott a BRFK elleni per
  • Rohadt hosszú volt, este 7-ig tartott
  • Három órányi anyagot rögzítettem
  • Felvonult Majorosi örnagytől Lapid dandártábornokig mindenféle rangú rendőr a tanúk között
  • Grespik volt az ügyvéd
  • Néhány felperes és beavatkozó vicces volt :)

Rövid szöveges összefoglaló talán még ma, videó holnap.

By SoDI


 
 
0 (0)
Jelentkezz be a szavazáshoz!
« Elejére | Újabbak | Régebbiek | Végére »