Mint tudjátok, nekem cigányügyben jobboldaliként is amolyan liberális különvéleményem van (tanárjelöltként úgy érzem, ez így helyes), azonban felszínre került a történetnek egy olyan részlete is, ami még nálam is kivágta a biztosítékot...
Tegnap délután új fejlemények láttak napvilágot a tanárverő cigány, Lakatos Zolika ügyében.
Csütörtökön végre megkapja a méltó büntetését, ugyanis tanárai és szülei előtt kell számot adnia a tetteiről. Ott majd szépen elmagyarázzák neki, hogy ilyet máskor nem szabad csinálni, és ezzel le is van zárva a történet.
Az igazgatónő szerint ez így is van rendjén, ugyanis alapvetően a megvert tanár a hibás.
Süveges Éva szerint a fizikatanár hibás abban is, hogy nem tudott fegyelmet tartani az osztályban. Ezt alátámasztandó kiemelte, hogy két másik osztály is írt neki, amelyben közölték, hogy nem voltak meg a tanuláshoz szükséges feltételek az órákon a különböző fegyelmezetlenségek miatt. A tanár, miután "szembesült a problémákkal", beadta felmondását, amelyet elfogadtak - jelezte az igazgatónő.
Forrás: Origo
Ezt eddig még valahogy el is tudnám fogadni, elvégre Könnyű Robi megverésekor is azt írtam, hogy elsősorban a bűncselekményt halálos nyugalomban végignéző tanárnő ellen kellene megtenni a büntetőfeljelentést foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt, ugyanis még akkor is kötelessége lett volna közbeavatkozni, ha egyébként nincsenek meg hozzá a fizikai adottságai.
Egy normális tanár képes még a cigánypurdékat is megfegyelmezni - mondja az igazgatónő, és én ebben valahol igazat is adok neki. Aki nem tudja kezelni a hasonló helyzeteket, az nem való tanárnak.
Ebből a szempontból azzal sem értek egyet, amit Hóbelebanc blogján olvashatunk.
Normális országban ilyenkor a tanár megkülönböztetett figyelmet kapna, és külön szankciókat helyeznének kilátásba azok ellen, akik vele szemben tiszteletlenek. Így azonban a diákok megtanulták, hogy egy tanár iskolából való kicsinálásnak legjobb és büntetés nélküli módja micsoda.
Forrás: Hóbelebanc blog, innen
Lehet, hogy a gyerekek ezt a következtetést vonnák le, ha nem kezelnék elég súlyosan a bűnüket, azonban szerintem a rendőrségi vizsgálat mellett már a nyilvánosság is éppen elég nagy büntetés nekik.
Van viszont az igazgatónő nyilatkozatának egy olyan része is, mely alapján joggal érdemli ki az ostoba cigányfajvédő picsa címet.
Elmondása szerint a szaktanár a saját maga védelmére kérte a gyerekektől, hogy vegyék fel mobiltelefonjaikra, hogy mi történik, de ezzel a kérésével szerinte személyiségi jogokat sértett.
Tetszik érteni. A tanár biztosítani akarta, hogy legyen bizonyíték az ellene elkövetett aljas bűncselekményre, és ezzel megsértette a szegény ártatlan Zolika személyiségi jogait.
Ha ez egy jogilag helytálló megállapítás lenne, talán egyszerűen átsiklanék felette, elvégre egy intézményvezetőnél nem hátrány, ha képes félretenni személyes érzelmeit, és racionálisan, elsősorban a jogszabályi keretek szem előtt tartásával cselekedni. Mivel azonban semmiféle jogi alapja sincs arra ennek a nőnek, hogy ilyen kijelentéseket tegyen, így igen nehezen tudom a fenti megállapítását másként kezelni, mint holmi hibás személyiségjegyet.
-
A jogi magyarázathoz elég annyi, hogy rögzíteni szabadon lehet szinte bármit, CSAK a felhasználásnak vannak jogi korlátai. Az adatvédelmi törvény alapján közszereplőket leszámítve a felvételen szereplő személy engedélye nélkül nem tárolhatsz senkiről se személyes adatot (például az arcmását) olyan módon, hogy az a nyilvántartásodban össze legyen kötve az adott személy egyéb adataival - így pl. a nevével. Viszont egy későbbi bizonyítási eljárásra gondolva, egy már elkezdett bűncselekmény megörökítése, vagy az erre való felszólítás önmagában nem lehet alkalmas arra, hogy ezáltal bárkinek is sérüljenek a személyiségi jogai.
Különben meg milyen kár, hogy Zolika színésznek készülő médiasztárként már valahol közszereplőnek számít... :)) Na de a viccet félretéve... Adatait és fényképeit saját maga tette közzé a MyVip-en, ami ráutaló magatartásként közzétételi engedélynek számít.
Értem én. Úgy gondolkodik a drága igazgatónő, hogy nem az a baj, hogy megtörtént a dolog, hanem az, hogy kiderült, azonban az effajta gondolkodás arra való, hogy az ember magába forduljon, és titkolja, mint valami perverziót. Süveges Éva nem ilyen. Ő kérkedik a beteg gondolataival.
Mit mondjak, őt sem venném fel PR-osnak. :)
By SoDI
Kapcsolódó anyag:
Update: A Kuruc.info is érdekes összefüggésekre
világít rá. Szerintük Süveges úrhölgy félti a Soros-féle zsidópénzt, és ezért szapulja a fizikatanárt. Nos... Ha zsidó vonzata is van az ügynek, akkor bizony még ez sem elképzelhetetlen.